Home > Osobowe > TOURNEO COURIER > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Komfort jazdy

Czasami jeden drobny detal potrafi bardzo uprzyjemnić podróż. Dlatego biorąc pod uwagę przeznaczenie nowego Forda Tourneo Courier, zastosowano szeroki wachlarz pomysłowych rozwiązań i zaawansowanych technologii zarówno w przestrzeni pasażerskiej, jak i bagażowej. Każde z nich pozwoli Ci odkryć wyjątkowość tego niezwykłego samochodu.

Ford SYNC. Zaawansowana technologia obsługi głosowej

Ford SYNC umożliwia sterowanie systemem audio, odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą prostych komend głosowych w języku polskim. Technologia ta pozwala również na odtwarzanie muzyki z pamięci USB, a także bezprzewodowo z telefonu komórkowego poprzez Bluetooth®Bluetooth Trademark. Z kolei funkcja AppLink, to prosty i bezpieczny sposób na obsługę kompatybilnych aplikacji za pomocą ekranu pokładowego systemu audio.

Ford SYNC. Zaawansowana technologia obsługi głosowej. Ford Tourneo Courier
Uchwyt na urządzenia przenośne. Ford Tourneo Courier

Uchwyt na urządzenia przenośne

Stacja dokująca MyFord Dock posiada wejście USB i służy jako uchwyt do nawigacji satelitarnej, smartfona czy odtwarzacza MP3, zapewniając urządzeniom ładowanie baterii.

Wygodny, przestronny i wielofunkcyjny

Siedzenia w Fordzie Tourneo Courier są wygodne, praktyczne i trwałe. Dodatkowo zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką ergonomię wnętrza. Na przykład tylne siedzenia dzielone w stosunku 60/40, mogą zostać złożone a następnie postawione pionowo, tworząc dodatkową przestrzeń ładunkową.

Wygodny, przestronny i wielofunkcyjny. Ford Tourneo Courier
Z łatwością uporządkujesz bagaż. Ford Tourneo Courier

Z łatwością uporządkujesz bagaż

Z pomocą regulowanej tylnej półki możesz w pełni wykorzystać przestrzeń bagażnika. Przy wyższym ustawieniu, półka zapewnia większą przestrzeń niż w wielu innych samochodach tej klasy. Z kolei ustawienie jej w środkowym położeniu, pozwala oddzielić przedmioty ciężkie od lekkich. Możesz ją również schować za tylnymi siedzeniami, pozostawiając wolną przestrzeń na wszystko, co chcesz przewieźć.

Przestronne wnętrze

Każdy, kto jechał nowym Fordem Tourneo Courier, już wie, jak naprawdę wygląda przestronne wnętrze. Zarówno z przodu, jak i z tyłu jest wystarczająco dużo miejsca, aby każdy mógł poczuć się swobodnie. Zadbano również o miejsce na bagaż, projektując komfortowy dostęp do bagażnika.

Przestronne wnętrze. Ford Tourneo Courier
Wszystko ma swoje miejsce. Ford Tourneo Courier

Wszystko ma swoje miejsce

Kabina została zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać każdy milimetr kwadratowy miejsca i zapewnić wysoki komfort podróży. Nawet nad przednimi siedzeniami znajdziesz dużą półkę, która doskonale wpisuje się we wnętrze.

Wszystko pod ręką

Centralna konsola ze schowkiem na niezbędne przedmioty sprawia, że to co ważne zawsze jest pod ręką. Z łatwością zmieścisz w niej przedmioty formatu A4 – dokumenty, notatniki czy książki. W kabinie nie zabraknie również uchwytów na butelki z napojami czy kubki.

Wszystko pod ręką. Ford Tourneo Courier
Wysoki komfort kierowcy. Ford Tourneo Courier

Wysoki komfort kierowcy

Krótkie przejażdżki, długie podróże. Bez względu na to, jak daleko się wybierasz, gwarantujemy, że w Fordzie Tourneo Courier zawsze będziesz mieć wygodną i bezpieczną pozycję za kierownicą. Zadba o to fotel kierowcy regulowany w sześciu płaszczyznach – w tym regulacja podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa – a także wygodny podłokietnik. Dodatkowo możesz wybrać opcję podgrzewanych foteli z czterostopniową regulacją temperatury… uwierz nam na słowo, warto.

Regulowana kolumna kierownicza

Kolumna kierownicza regulowana jest w dwóch płaszczyznach, dzięki czemu szybko można znaleźć idealną pozycję do prowadzenia.

Regulowana kolumna kierownicza. Ford Tourneo Courier
Doskonałość dźwięku. Ford Tourneo Courier

Doskonałość dźwięku

Stworzony po to, aby dostarczać najwyższej jakości dźwięk. Zaawansowany system audio dostępny jest z przednimi i tylnymi głośnikami klasy premium. Bez względu na to, jaką muzykę kochasz, Ford Tourneo Courier jest doskonałym miejscem do delektowania się każdym dźwiękiem.

Wycieraczki dostosowujące się do intensywności deszczu

Wycieraczki z czujnikiem deszczu uruchamiają się po wykryciu pierwszych kropli na przedniej szybie, a następnie dostosowują swoją prędkość do warunków pogodowych. Istnieje możliwość ręcznego ustawienia jednego z kilku poziomów czułości.

Wycieraczki dostosowujące się do intensywności deszczu. Ford Tourneo Courier
Tankowanie bez możliwości popełnienia błędu. Ford Tourneo Courier

Tankowanie bez możliwości popełnienia błędu

Ta praktyczna technologia sprawia, że zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Po prostu inna końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu paliwa. A ponieważ jest systemem bezkorkowym, nie ma potrzeby brudzenia sobie rąk podczas tankowania.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear. Ford Tourneo Courier
Wybierz temperaturę, w jakiej dobrze się czujesz. Ford Tourneo Courier

Wybierz temperaturę, w jakiej dobrze się czujesz

Sterowana elektronicznie klimatyzacja (EATC) pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury wewnątrz pojazdu i utrzymywanie jej dzięki zaawansowanym rozwiązaniom układu klimatyzacji.

Zintegrowana nawigacja satelitarna

W pełni zintegrowana nawigacja satelitarna obejmuje kolorowy ekran o przekątnej 5-cali (dostępna również w wersji z cyfrowym tunerem DAB). System reaguje na prędkość pojazdu i bieżące natężenie ruchu w czasie rzeczywistym, podając dokładniejszy szacowany czas przyjazdu na miejsce oraz informacje o trasie.

Zintegrowana nawigacja satelitarna. Ford Tourneo Courier
Top