TECHNOLOGIE FORDA

ODKRYJ INNOWACYJNE TECHNOLOGIE FIRMY FORD

Nasi inżynierowie i projektanci cały czas pracują nad rozwiązaniami, które wprowadzają samochody marki Ford na jeszcze wyższy poziom.
To oni tworząc innowacyjne technologie – od funkcji łączności po zaawansowane systemy bezpieczeństwa – kształtują przyszłość światowej motoryzacji.

KOMFORT I WYGODA

SYSTEM FORD KEYFREE 

System Ford KeyFree pozwala automatycznie otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Wystarczy zbliżyć się do pojazdu. 

Technologia ta pozwala również na bezkluczykowe uruchamianie silnika. Trzeba tylko nacisnąć na sprzęgło i wcisnąć przycisk rozrusznika Ford Power.

Start-stop button on the dashboard
Woman opening the car trunk

BEZDOTYKOWE OTWIERANIE I ZAMYKANIE BAGAŻNIKA

Ręce pełne zakupów? Żaden problem. Samochód wykrywa znajdujący się w pobliżu Twój klucz elektroniczny KeyFree, pozwalając Ci otworzyć i zamknąć drzwi bagażnika bez używania rąk. Jak? Wystarczy przesunąć stopą pod tylnym zderzakiem.

FUNKCJA MYKEY®

Technologia Ford MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów i ograniczeń takich jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów czy zablokowanie dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen, a kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo.

Screen dashboard
Fuel tank

FORD EASY-FUEL

Z Ford Easy-Fuel zatankowanie niewłaściwego paliwa do Twojego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Nasza konstrukcja pasuje tylko do odpowiedniej końcówki dystrybutora paliwa. Ford Easy-Fuel jest systemem bezkorkowym, dlatego nie musisz już brudzić sobie rąk podczas otwierania baku.

SYSTEMY AUDIO I B&O

Dzięki współpracy Forda i B&O możesz podróżować przy akompaniamencie najwyższej jakości dźwięku. 

Każdy model Forda jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany i dopasowany do wnętrza system audio marki B&O. Teraz nawet podczas podróży możesz cieszyć się jakością dźwięku prosto z sali koncertowej.

Bang & Olufsen speaker

OSIĄGI I WYDAJNOŚĆ

FORD ECOBOOST

Wielokrotnie nagradzany silnik EcoBoost łączy w sobie dużą moc z niskim zużyciem paliwa. 

Wyposażony jest on w turbosprężarki, które podają do silnika silnie sprężone powietrze, wykorzystując energię spalin, co zapewnia ogromny wzrost mocy przy jednoczesnym ograniczeniu emisji zanieczyszczeń.

Dodatkowo precyzyjny układ bezpośredniego wtrysku sprawia, że silniki EcoBoost zużywają minimalne ilości paliwa.

Engine inside
Screen dashboard

FORD ECOMODE 

Innowacyjny system Ford EcoMode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. 

Analizując prędkość jazdy, zmianę biegów, hamowanie i rodzaj podróży, system może udzielić wskazówek, które pozwolą kierowcy obniżyć zużycie paliwa.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

REFLEKTORY ADAPTACYJNE FORD DYNAMIC LED 

Inteligentny system oświetlenia automatycznie wykrywa pojazdy poprzedzające lub nadjeżdżające z naprzeciwka, a następnie zmienia światła drogowe na mijania. Gdy droga stanie się wolna, system powraca do świateł długich, zapewniając maksymalną widoczność.

Dodatkowo reflektory adaptacyjne Ford Dynamic LED poprawiają widoczność zakrętów. Przednie diody LED tworzą precyzyjny i jasny strumień światła, który samoczynnie podąża za torem jazdy samochodu.

Ford Headlight
Ford Focus

INTELIGENTNY SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA (IPS)

Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) pomaga uniknąć zderzenia i chroni pasażerów w razie ewentualnej kolizji. 

Dzięki działaniu systemów aktywnych, takich jak układ elektronicznego rozkładu sił hamowania, system przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania czy układ przeciwpoślizgowy, kierowca może lepiej zapanować nad pojazdem. 

Z kolei system pasywny, który obejmuje zaawansowane pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne oraz układ, który cofa pedały, aby chronić stopy kierowcy, aktywuje się tuż przed uderzeniem.

FORD SYNC Z FUNKCJĄ WZYWANIA POMOCY 

W razie wypadku system Ford SYNC może automatycznie wykonać połączenie na numer alarmowy. korzystając ze sparowanego telefonu komórkowego.

Tak długo, jak telefon jest podłączony do SYNC, system może wykorzystać go do połączenia się ze służbami ratunkowymi i podania współrzędnych GPS.

Front dashboard screen