FORD BLOG

Lexie Limitless and the new all-electric Ford Explorer near pyramids

LEXIE LIMITLESS I NOWY, W PEŁNI ELEKTRYCZNY EXPLORER®
#Charge Around The Globe

8 września 2023 roku Lexie Alford, znana milionom ludzi jako @LexieLimitless, rozpoczęła wyjątkową, pionierską podróż samochodem elektrycznym. Za kierownicą nowego, w pełni elektrycznego Forda Explorera®, Lexie okrąży kulę ziemską, podejmując wyzwanie #ChargeAroundTheGlobe.

Dowiedz się więcej

Aloha Wanderwell in front of Ford Model-T

NOWY WYMIAR PODRÓŻOWANIA INSPIROWANY PRZESZŁOŚCIĄ

21 MARCA, 2023

W latach dwudziestych XX wieku Aloha Wanderwell rozpoczeła zupełnie nową erę podróżowania.

Dzisiaj, 100 lat później, połączyliśmy siły z Lexie Alford (znaną głównie jako Lexie Limitless), aby pokazać zupełnie nowe oblicze motoryzacji i powtórzyć w XXI wieku wyczyn Alohy tym razem w nowym, w pełni elektrycznym Fordzie Explorerze.

Dowiedz się więcej

DLACZEGO WARTO MIEĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W FIRMIE?

16 LUTEGO, 2023

Elektromobilna transformacja sektora transportu w Polsce nabiera tempa. Przekonują się do niej także przedsiębiorcy, którzy coraz śmielej włączają do swoich flot pojazdy zelektryfikowane (hybrydy MHEV, FHEV, PHEV) i bezemisyjne (BEV).

Dowiedz się więcej

ROZLICZANIE PŁATNOŚCI W STACJACH ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

13 LUTEGO, 2023

Jakie są metody rozliczania za ładowanie elektryków? Odpowiadamy na te i inne pytania w artykule!

Dowiedz się więcej

TECHNIKA JAZDY SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM – JAK DZIĘKI STYLOWI JAZDY ZOPTYMALIZOWAĆ ZASIĘG AUTA?

8 LUTEGO, 2023

Jak ekonomicznie jeździć samochodem elektrycznym i zwiększać jego zasięg? Przeczytaj poradnik o optymalnym stylu jazdy elektrykiem.

Dowiedz się więcej

RANGE ANXIETY CZYLI STRACH PRZED ZASIĘGIEM AUTA ELEKTRYCZNEGO – ROZWIEWAMY WĄTPLIWOŚCI

1 LUTEGO, 2023

Zasięg i ładowanie elektryków to częste obawy kierowców. Przeczytaj, jak range anxiety wpływa na potencjalnych kierowców aut elektrycznych i jak skutecznie walczyć z tymi obawami.

Dowiedz się więcej

BEZPIECZNE AUTO – POZNAJ NOWOCZESNE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA W SAMOCHODACH FORD

27 STYCZNIA, 2023 

Kwestie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów zawsze były priorytetem dla inżynierów marki Ford. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jakie nowoczesne systemy bezpieczeństwa znajdziesz na pokładzie nowych Fordów.

Dowiedz się więcej

DLACZEGO SUV JEST IDEALNY DO MIASTA?

24 STYCZNIA, 2023

Samochody z nadwoziem typu SUV to idealny kompromis pomiędzy samochodem osobowym, minivanem a terenówką - nic więc dziwnego, że kierowcy pokochali je za wszechstronność. Ich zdolności terenowe sprawiają, że bez najmniejszego wysiłku pokonasz leśny dukt czy śnieżną zaspę.

Dowiedz się więcej

ŁADOWARKA DO SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO WALLBOX – JAKĄ WYBRAĆ?

20 STYCZNIA, 2023

Jak wybrać najlepszą ładowarkę wallbox do samochodu elektrycznego? Na rynku aktualnie znaleźć można bardzo wiele modeli domowych lub przenośnych ładowarek do samochodów elektrycznych lub hybrydowych plug-in – jak wybrać urządzenie najlepiej dostosowane do naszych potrzeb? Artykuł podpowie, czym się kierować przy wyborze.

Dowiedz się więcej

DOMOWA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA DO ŁADOWANIA AUTA ELEKTRYCZNEGO

18 STYCZNIA, 2023

Samochody elektryczne są prostsze w serwisowaniu i tańsze w eksploatacji, szczególnie przy dzisiejszych cenach konwencjonalnych paliw. Koszt ładowania można jeszcze zmniejszyć inwestując w panele fotowoltaiczne.

Dowiedz się więcej

Ford Puma

SZUKASZ RODZINNEGO, NOWOCZESNEGO I NIEZAWODNEGO SUV-A NA LATA? SPRAWDŹ, JAKIMI KRYTERIAMI NALEŻY SIĘ KIEROWAĆ PODCZAS WYBORU.

10 STYCZNIA, 2023

Duże, rodzinne SUV-y dają kierowcy i pasażerom poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie są autami bardzo praktycznymi i uniwersalnymi, oferując świetne właściwości zarówno jako auta miejskie, jak i takie, które mają bardziej terenowe zacięcie. Jaki SUV dla rodziny wybrać? Jakie cechy auta brać pod uwagę? Sprawdź ofertę marki Ford!

Wraz z pojawianiem się kolejnych członków rodziny, dotychczasowe auto bardzo szybko staje się zbyt małe. Rodziny stojące przed koniecznością wyboru nowego auta często kierują swoją uwagę na pojazdy z nadwoziem kombi lub znacznie bardziej modne i popularne SUV-y. Jak wybrać rodzinnego SUV-a, który będzie autem na tyle uniwersalnym, że sprawdzi się w roli codziennego, miejskiego pojazdu jednocześnie zdolnego do komfortowego pokonywania dłuższych dystansów?

Dowiedz się więcej

Ford E-Transit

ELEKTRYCZNA REWOLUCJA W SEGMENCIE AUT DOSTAWCZYCH – NADCHODZI FORD E-TRANSIT

14 GRUDNIA, 2022

Ford Transit to jeden z najpopularniejszych samochodów dostawczych świata. Niebawem do oferty marki Ford w Polsce trafi Ford E-Transit, czyli doskonale znane i cenione przez wielu klientów wcielenie świetnego auta użytkowego z napędem elektrycznym. Jeżeli jednak myślicie, że Ford ograniczył się do zastąpienia silnika spalinowego elektrycznym, to warto poznać E-Transita bliżej, bo zmian jest znacznie więcej. To prawdziwa rewolucja w segmencie aut użytkowych!

Dowiedz się więcej

Cars

FORD DLA FIRM Z NISKĄ RATĄ – FORD WYNAJEM & FORD LEASING OPCJE

12 GRUDNIA, 2022

Ford, poza tradycyjnym pakietem obejmującym finansowanie oraz kompletny zakres usług, proponuje klientom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw dwa nowoczesne i proste rozwiązania. Każde z nich z innym zakresem usług – Ford Wynajem Super Easy oraz Ford Leasing Opcje. Na czym polegają i czym wyróżniają się te programy?

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E

EKSPLOATACJA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO W ZIMIE – O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

7 GRUDNIA, 2022

Wiele osób myślących o zakupie auta elektrycznego obawia się kłopotów z jego eksploatacją zimą. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwracać uwagę przy niskich temperaturach!

Dowiedz się więcej

Ford Explorer

AUTO-KREACJA W WYKONANIU MUSTANGA. LEGENDA WIECZNIE ŻYWA.

28 LISTOPADA, 2022

Wizerunek Mustanga jako ukoronowanie pewnej idei to obiekt pożądania szeregu pokoleń. Pierwsze generacje Mustangów wyrobiły sobie miano kultowych, jednak współczesne modele dostarczają kierowcom nie mniej sportowych emocji.

Dowiedz się więcej

Ford Explorer

HYBRYDA KLASYCZNA CZY HYBRYDA PLUG-IN - KTÓRĄ WYBRAĆ?

22 LISTOPADA, 2022

Poznaj różnice i podobieństwa pomiędzy pełną hybrydą a hybrydą z wtyczką i dowiedz się, który rodzaj napędu najlepiej pasuje do Twojego stylu jazdy.

Dowiedz się więcej

Hybrid Engine

WADY I ZALETY SILNIKA HYBRYDOWEGO – POZNAJ DOSTĘPNE TECHNOLOGIE ORAZ ICH SPECYFIKĘ

16 LISTOPADA, 2022

W przypadku każdego rozwiązania warto zdać sobie sprawę nie tylko z atutów, ale i potencjalnych jego mankamentów. Niniejszy artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości na temat działania silnika hybrydowego, jego zalet oraz wad.

Dowiedz się więcej

Ford Explorer

DLACZEGO SUV-Y TO JEDNE Z NAJPOPULARNIEJSZYCH AUT NA ŚWIECIE?

14 LISTOPADA, 2022

Według danych statystycznych dotyczących europejskiego rynku motoryzacyjnego, obecnie niemal co drugie kupowane auto to SUV. Jeszcze w 2010 roku zaledwie jeden na dziesięć nowo zarejestrowanych aut na Starym Kontynencie był SUV-em. Z czego wynika popularność SUV-ów?

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E

ŁADOWANIE HYBRYDY PLUG-IN LUB AUTA ELEKTRYCZNEGO W DOMU – DOWIEDZ SIĘ JAK ROBIĆ TO BEZPIECZNIE I SKUTECZNIE

9 LISTOPADA, 2022

Coraz większa popularność aut elektrycznych rodzi wśród kierowców wiele pytań o domowe ładowanie samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in. Jak robić to skutecznie i bezpiecznie?

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E

JAK ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W PUBLICZNYM PUNKCIE ŁADOWANIA? ILE KOSZTUJE ŁADOWANIE ORAZ ILE TRWA?

7 LISTOPADA, 2022

Popularność aut elektrycznych wciąż rośnie, a wraz z nią systematycznie powiększa się sieć publicznych  stacji ładowania pojazdów. Na udostępnienie punktów ładowania samochodów elektrycznych decyduje się coraz więcej centrów handlowych, budynków biurowych, a nawet stacje paliw. Jak ładować samochód elektryczny w takim punkcie? Ile trwa i ile kosztuje ładowanie auta przy pomocy publicznej ładowarki?

Dowiedz się więcej

Blue Puma is driving on the road

NAJLEPSZY, CZYLI JAKI? POZNAJ ZALETY NADWOZIA TYPU SUV I DOWIEDZ SIĘ, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE SUV-A.

3 LISTOPADA, 2022

SUV-y łączą w swojej formie wiele zalet, pochodzących zarówno z dużych aut terenowych, jak i z typowo miejskich. Warto przyjrzeć się bliżej zaletom SUV-ów, by dokonać świadomego wyboru modelu w pełni odpowiadającego naszym potrzebom.

Dowiedz się więcej

Optymalizacja zużycia energii przez samochód elektryczny – jakie systemy auta najbardziej obciążają baterię?

OPTYMALIZACJA ZUŻYCIA ENERGII PRZEZ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY – JAKIE SYSTEMY AUTA NAJBARDZIEJ OBCIĄŻAJĄ BATERIĘ?

21 PAŹDZIERNIKA, 2022

Podczas eksploatacji samochodu elektrycznego istotną rolę odgrywają sumaryczne koszty związane z jego posiadaniem, czyli Total Cost of Ownership (TCO). Przy określaniu TCO w przypadku wieloletniej eksploatacji samochodu elektrycznego decydujące znaczenie może mieć optymalna eksploatacja baterii, która ma na celu zminimalizowanie kosztów eksploatacji.

Dowiedz się więcej

Ile tak naprawdę pali samochód hybrydowy?

HEV, MHEV, PHEV – RÓŻNE RODZAJE HYBRYD

7 PAŹDZIERNIKA, 2022

Zanieczyszczenie środowiska, smog, transformacja energetyczna, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, to hasła coraz głośniej wybrzmiewające w przestrzeni publicznej. Nic zatem dziwnego, że coraz większa rzesza kierowców, którzy chcą iść z postępem, a jednocześnie nie tracić swobody przemieszczania się, jaką daje posiadanie samochodu, decydują się na pojazd wyposażony w silnik hybrydowy.

Dowiedz się więcej

Ile tak naprawdę pali samochód hybrydowy?

ILE TAK NAPRAWDĘ PALI SAMOCHÓD HYBRYDOWY?

3 PAŹDZIERNIKA, 2022

Czy hybrydy się opłacają? Ile paliwa oszczędza hybryda? Dowiedz się jak wygląda spalanie samochodu hybrydowego w mieście oraz w trasie.

Dowiedz się więcej

Przywileje kierowców hybryd i samochodów elektrycznych - poznaj kompendium Ford

PRZYWILEJE KIEROWCÓW HYBRYD I SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH - POZNAJ KOMPENDIUM FORD?

3 PAŹDZIERNIKA, 2022

Sposobów na przekonanie kierowców do zmiany samochodu spalinowego na pojazd hybrydowy lub elektryczny jest wiele. Wśród nich są regulacje prawne, przywileje podatkowe oraz finansowe, które dotyczą zarówno przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E

HAMOWANIE ODZYSKOWE/REKUPERACYJNE - JAK JEŹDZIĆ AUTEM ELEKTRYCZNYM LUB HYBRYDOWYM I ŁADOWAĆ BATERIĘ W CZASIE JAZDY?

23 WRZEŚNIA, 2022

Samochody z napędem hybrydowym i elektrycznym, w przeciwieństwie do pojazdów spalinowych, potrafią korzystać ze zjawiska odzysku energii kinetycznej. W jaki sposób? Za sprawą tzw. rekuperacji, czyli hamowania odzyskowego. Dlaczego ograniczanie strat energii powstającej w trakcie hamowania jest tak ważne? Samochody elektryczne i hybrydowe mają ograniczoną pojemność magazynów energii (akumulatorów), a ich każdorazowe doładowanie wymaga czasu i odpowiednich warunków. Jak zatem efektywnie zwiększyć zasięg pojazdu hybrydowego lub elektrycznego przy wykorzystaniu rekuperacji? Dowiedz się czytając poniższy artykuł.

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E

ILE KOSZTUJE NOWY W PEŁNI ELEKTRYCZNY FORD MUSTANG MACH-E? PORÓWNUJEMY WERSJE WYPOSAŻENIA, ZASIĘGI I CENY.

20 WRZEŚNIA, 2022

Ford Mustang – te dwa słowa zawsze wzbudzały emocje wśród fanów motoryzacji. Jeden z najbardziej kultowych samochodów świata w swojej najnowszej, w pełni elektrycznej odsłonie jest obecnie symbolem elektrycznej transformacji branży motoryzacyjnej. Czy ma tak samo ekscytujące osiągi? Ile kosztuje Ford Mustang Mach-E? Którą  wersję samochodu wybrać? Na pytania odpowiadamy omawiając wszystkie dostępne wersje tego wspaniałego auta.

Dowiedz się więcej

Jak dbać o baterie w samochodzie elektrycznym?

5 NAJWIĘKSZYCH MITÓW NA TEMAT SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH

19 WRZEŚNIA, 2022

Pomimo, że w erę adaptacji aut hybrydowych i elektrycznych w transporcie wkroczyliśmy już ładnych parę lat temu, nadal można natknąć się na sceptyczne opinie i mity na temat zelektryfikowanych układów napędowych, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Dowiedz się więcej

Eksploatacja samochodu elektrycznego - jak wydłużyć zasięg?

EKSPLOATACJA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO - JAK WYDŁUŻYĆ ZASIĘG?

12 WRZEŚNIA, 2022

Samochody elektryczne wzbudzają olbrzymie emocje. Ma to związek z fascynacją nowymi technologiami, a zarazem obawami o rzeczywiste zużycie energii i zasięg pojazdu elektrycznego, który w dużej mierze zależy od okoliczności i warunków eksploatacji. Jak zapewnić swojemu elektrykowi optymalny zasięg?

Dowiedz się więcej

Jak dbać o baterie w samochodzie elektrycznym?

JAK DBAĆ O BATERIE W SAMOCHODZIE ELEKTRYCZNYM?

6 WRZEŚNIA, 2022

Samochody elektryczne to pojazdy innowacyjne i niezawodne. Ich newralgicznym ogniwem jest akumulator, który jako wyłączne źródło energii obsługuje nie tylko układ napędowy, ale też szereg innych systemów w pojeździe. Jak zatem cieszyć się z pełnej wydajności akumulatora przez długie lata?

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E

DLACZEGO SUV JEST IDEALNY DO MIASTA?

1 WRZEŚNIA, 2022

Samochody z nadwoziem typu SUV to idealny kompromis pomiędzy samochodem osobowym, minivanem a terenówką - nic więc dziwnego, że kierowcy pokochali je za wszechstronność. Ich zdolności terenowe sprawiają, że bez najmniejszego wysiłku pokonasz leśny dukt czy śnieżną zaspę.

Dowiedz się więcej

Henry Ford

KOSZTY UTRZYMANIA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO VS SPALINOWEGO – PORÓWNANIE KOSZTÓW EKSPLOATACYJNYCH

30 SIERPNIA, 2022

Droga do elektrycznej przyszłości przyspiesza, czego dowodzi fakt, że rejestracja samochodów z napędem elektrycznym sukcesywnie rośnie. Samochody elektryczne cechuje ekologiczność, cicha i płynna praca układu napędowego, a także przyjemność prowadzenia i stosunkowo prosta konstrukcja, która przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne.

Dowiedz się więcej

Samochody elektryczne Ford

JAK POWSTAWAŁY I ZMIENIAŁY SIĘ POJAZDY ELEKTRYCZNE? ELEKTRYFIKACJA FORDA.

26 SIERPNIA, 2022

Ford, w swojej przeszło 100-letniej historii, koncentruje swoje działania na rozwoju technologii elektromobilności, która już dziś ułatwia współczesnemu kierowcy poruszanie się po drogach, czyniąc jazdę bardziej bezpieczną, ekologiczną i ekonomiczną. Dowodzą temu miliardowe inwestycje Forda w innowacje, ale zacznijmy od początku.

Dowiedz się więcej

Ford E-Transit

DLACZEGO WARTO MIEĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W FIRMIE?

22 SIERPNIA, 2022

Elektromobilna transformacja sektora transportu w Polsce nabiera tempa. Przekonują się do niej także przedsiębiorcy, którzy coraz śmielej włączają do swoich flot pojazdy zelektryfikowane (hybrydy MHEV, FHEV, PHEV) i bezemisyjne (BEV).

Dowiedz się więcej

Bring on tomorrow

FORD STAWIA NA SAMOCHODY ELEKTRYCZNE - "BRING ON TOMORROW"

18 SIERPNIA, 2022

Nie ma wątpliwości, że koniec ery silnika spalinowego jest już przesądzony, a elektromobilność to jeden z głównych czynników kształtujących współczesny system transportowy.

Dowiedz się więcej

Blue Mustang Mach-E GT on the road

RANGE ANXIETY CZYLI STRACH PRZED ZASIĘGIEM AUTA ELEKTRYCZNEGO – ROZWIEWAMY WĄTPLIWOŚCI

16 SIERPNIA, 2022

Zasięg i ładowanie elektryków to częste obawy kierowców. Przeczytaj, jak range anxiety wpływa na potencjalnych kierowców aut elektrycznych i jak skutecznie walczyć z tymi obawami.

Dowiedz się więcej

Ford Transit Custom PHEV

FORD TRANSIT CUSTOM – NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE AUTO DOSTAWCZE DO 1 TONY

12 SIERPNIA, 2022

Ford Transit Custom dumnie kontynuuje tradycję modelu, który zrewolucjonizował rynek aut dostawczych. Transit Custom to najchętniej wybierane aut dostawcze o wadze do 1 tony na 20 rynkach europejskich. Sprawdźmy, skąd bierze się ogromna popularność tego auta i czym zaskarbiło sobie zaufanie profesjonalistów z niemal wszystkich branż.

Dowiedz się więcej

Kuga ST-Line X Plug-In Hybrid

SAMOCHODY HYBRYDOWE – JAKI RODZAJ NAPĘDU HYBRYDOWEGO WYBRAĆ?

10 SIERPNIA, 2022

Technologia samochodów hybrydowych rozwija się w szybkim tempie, głównie dzięki całej gamie korzyści wynikających z jej wykorzystania. Jedną z tych korzyści jest zmniejszenie zużycia paliw i znaczące ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów hybryd – jak wybrać odpowiednią dla siebie? Tego dowiesz się z naszego wpisu.

Dowiedz się więcej

Cars

FORD DLA CIEBIE – DOGODNE MODELE FINANSOWANIA TWOJEGO AUTA

26 LIPCA, 2022

Dzięki elastycznym formom finansowania zakupu, kierowcy mogą się cieszyć autem w prostszy sposób – korzystając z dogodnych rat przy niskiej wpłacie własnej. Zobacz, co ma do zaoferowania Ford!

Dowiedz się więcej

Maja

FORD RANGER I FORD EXPLORER – POZNAJ AMERYKAŃSKIE LEGENDY

26 LIPCA, 2022

Podróżowanie kamperem lub z przyczepą kempingową stało się nowym, bardzo popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Coraz więcej z nas docenia także możliwość posiadania własnej łodzi i odpoczynku na wodzie.

Dowiedz się więcej

Maja

#MAJAEXPLORER – NOWY PROJEKT FORDA I MAI WŁOSZCZOWSKIEJ

20 LIPCA, 2022

To nie przypadek, że hybrydowy Ford Explorer towarzyszy w rowerowych wojażach naszej legendzie kolarstwa górskiego, która w tej dyscyplinie sportu osiągnęła więcej, niż niejeden sportowiec mógłby sobie wymarzyć.

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E red

SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY PODCZAS DŁUŻSZEGO POSTOJU – O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

19 LIPCA, 2022

Jak dłuższy postój działa na baterię i zasięg samochodu? Dowiedz się w jaki sposób zabezpieczyć auto przed utratą energii.

Dowiedz się więcej

Transit

RECYKLING AKUMULATORÓW SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

12 LIPCA, 2022

Podobno w roku 2030 polskimi drogami jeździć będzie ok. 1,5 miliona aut elektrycznych, a na całym świecie poruszać się będzie aż 145 milionów takich samochodów. Co ze zużytymi akumulatorami? Przeczytaj o recyklingu baterii litowo-jonowych.

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E

TECHNIKA JAZDY SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM – JAK DZIĘKI STYLOWI JAZDY ZOPTYMALIZOWAĆ ZASIĘG AUTA?

1 LIPCA, 2022

Jak ekonomicznie jeździć samochodem elektrycznym i zwiększać jego zasięg? Przeczytaj poradnik o optymalnym stylu jazdy elektrykiem.

Dowiedz się więcej

Orange Ford Mustang Mach-E

SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY – JAK BEZPIECZNIE PROWADZIĆ I OBSŁUGIWAĆ AUTO W OKRESIE WYSOKICH TEMPERATUR?

21 CZERWCA, 2022

O auta elektryczne należy dbać nie tylko podczas mroźnych dni – specyfika ich budowy sprawia, że także w upały warto zwrócić szczególną uwagę na ich eksploatację.

Dowiedz się więcej

Blue Ford Mustang Mach-E GT charging port detail

ROZLICZANIE PŁATNOŚCI W STACJACH ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

13 CZERWCA, 2022

Jakie są metody rozliczania za ładowanie elektryków? Odpowiadamy na te i inne pytania w artykule!

Dowiedz się więcej

Blue Ford Mustang Mach-E GT charging port detail

NOWOCZESNE, NIEZAWODNE I ZELEKTRYFIKOWANE SUV-Y FORDA – ZOBACZ NASZ PRZEGLĄD MODELI

8 CZERWCA, 2022

Sprawdź, co sprawia, że podczas zakupów nowoczesnego i funkcjonalnego pojazdu, spośród hybryd oraz aut elektrycznych warto wybierać modele marki Ford.

Dowiedz się więcej

Blue Ford Mustang Mach-E GT charging port detail

ŻYWOTNOŚĆ BATERII W SAMOCHODACH ELEKTRYCZNYCH

1 CZERWCA, 2022

Wiele osób rozważających zakup auta z napędem elektrycznym ma wątpliwości w kwestii żywotności baterii trakcyjnej takiego samochodu. Jak wytrzymała jest bateria w aucie elektrycznym?

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E in red interior

CZY SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY JEST BEZPIECZNY? OBALAMY MITY NA TEMAT AUT ELEKTRYCZNYCH

24 MAJA, 2022

Wybór pojazdów z napędem elektrycznym przez coraz większą liczbę kierowców wynika nie tylko ze zrozumienia zalet elektromobilności, ale także wewnętrznego przekonania, że bezemisyjne pojazdy to przyszłość motoryzacji.

Dowiedz się więcej

Inteligentna mobilność z aplikacją FordPass App

INTELIGENTNA MOBILNOŚĆ Z APLIKACJĄ FORDPASS APP

20 MAJA, 2022

Zarówno nowoczesne samochody, jak i nowoczesna infrastruktura wymaga cyfrowej komunikacji. Marka Ford stale utrzymuje w tym technologicznym wyścigu stabilną przewagę, czego doskonałym dowodem są cyfrowe systemy pokładowe Ford SYNC najnowszej generacji.

Dowiedz się więcej

Samochód elektryczny – idealne auto dla kobiety. Mustang Mach-E z nagrodą Kobiecego Światowego Samochodu Roku 2022

SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY – IDEALNE AUTO DLA KOBIETY

17 MAJA, 2022

Mustang Mach-E 8 marca 2022 roku otrzymał nagrodę Women’s World Car of The Year, która tym samym powiększyła stale rosnącą pulę wyróżnień jakie otrzymał Ford Mustang Mach-E.

Dowiedz się więcej

Silnik elektryczny do samochodu – jak działa? Poznaj rodzaje i budowę

SILNIK ELEKTRYCZNY DO SAMOCHODU – JAK DZIAŁA? POZNAJ RODZAJE I BUDOWĘ

12 KWIETNIA, 2022

Dowiedz się jak jest zbudowany oraz jak działa silnik elektryczny w samochodach! Poznaj różnicę między silnikiem spalinowym, elektrycznym oraz hybrydą.

Dowiedz się więcej

Koszty obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodów hybrydowych i elektrycznych

KOSZTY OBOWIĄZKOWEGO UBEZPIECZENIA OC SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH I ELEKTRYCZNYCH

6 KWIETNIA, 2022

Dowiedz się jaki jest koszt ubezpieczenia samochodu elektrycznego, a jaki hybrydy? Które oc jest droższe?

Dowiedz się więcej

Domowa instalacja fotowoltaiczna do ładowania auta elektrycznego

ŁADOWARKA DO SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO WALLBOX – JAKĄ WYBRAĆ?

6 KWIETNIA, 2022

Jak wybrać najlepszą ładowarkę wallbox do samochodu elektrycznego? Na rynku aktualnie znaleźć można bardzo wiele modeli domowych lub przenośnych ładowarek do samochodów elektrycznych lub hybrydowych plug-in – jak wybrać urządzenie najlepiej dostosowane do naszych potrzeb? Artykuł podpowie, czym się kierować przy wyborze.

Dowiedz się więcej

Domowa instalacja fotowoltaiczna do ładowania auta elektrycznego

DOMOWA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA DO ŁADOWANIA AUTA ELEKTRYCZNEGO

6 KWIETNIA, 2022

Samochody elektryczne są prostsze w serwisowaniu i tańsze w eksploatacji, szczególnie przy dzisiejszych cenach konwencjonalnych paliw. Koszt ładowania można jeszcze zmniejszyć inwestując w panele fotowoltaiczne.

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E

BEZPIECZNE AUTO – POZNAJ NOWOCZESNE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA W SAMOCHODACH FORD

15 MARCA, 2022

Kwestie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów zawsze były priorytetem dla inżynierów marki Ford. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jakie nowoczesne systemy bezpieczeństwa znajdziesz na pokładzie nowych Fordów.

Dowiedz się więcej

Man driving a Ford

FORD MUSTANG MACH-E Z DWIEMA NAGRODAMI W PLEBISCYCIE AUTOLIDER 2022

25 MARCA, 2022

Ford Mustang Mach-E to auto, które pokazuje, że marka Ford jest przygotowana na elektromobilną transformację, czego najlepszym dowodem są liczne nagrody, jakimi nagrodzono ten model. Jednym z najnowszych wyróżnień jakie otrzymał Ford Mustang Mach-E są dwie nagrody otrzymane w plebiscycie AutoLider 2022.

Dowiedz się więcej

Ford Mustang Mach-E

OBIEKTYWNIE NAJLEPSZY – FORD MUSTANG MACH-E Z NAGRODAMI CAR OF THE YEAR POLSKA 2022 I THE BEST OF MOTO 2021

1 LUTEGO, 2022

Tegoroczna edycja konkursu Car Of The Year Polska była bardzo mocno obsadzona - w plebiscycie wystartowało aż 37 modeli aut debiutujących na polskim rynku. Ten ponadredakcyjny, obiektywny i niezależny konkurs mógł mieć tylko jednego zwycięzcę - Mustanga Mach-E!

Dowiedz się więcej