SAMOCHODY W PEŁNI ELEKTRYCZNE

W 100% ZELEKTRYFIKOWANA JAZDA

Ford Mustang Mach-e is charging

CZYM JEST SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY?

Pojazd całkowicie elektryczny zasilany jest w 100% z akumulatora ładowanego za pośrednictwem zenętrznego punktu ładowania. To oznacza zerowe zużycie paliwa, zerową emisję spalin i zasięg nawet do 600 km.

Podczas jazdy doświadczysz imponującej mocy, płynnego, jednostajnego przyspieszenia i ciszy. A dzięki programom rządowym i niższym kosztom serwisowania wybór samochodu elektrycznego może być korzystny zarówno dla Twojego portfela, jak i dla środowiska.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY?

BEZEMISYJNA JAZDA

Możesz mieć pewność, że Twój samochód elektryczny nie przyczynia się do emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

ZAPOMNIJ O TANKOWANIU 

Pojazdy elektryczne to oszczędność czasu i pieniędzy. Roczny koszt tankowania znacznie przewyższa roczny koszt ładowania elektrycznego.

NIŻSZE KOSZTY UŻYTKOWANIA

Pojazdy z napędem elektrycznym mają mniej ruchomych części niż pojazdy napędzane silnikiem spalinowym. Oznacza to rzadsze serwisowanie, niższe koszty i dłuższy okres eksploatacji. 

W PEŁNI ELEKTRYCZNE SAMOCHODY FORDA

INTELIGENTNE, SZYBKIE I WYGODNE ŁADOWANIE

Skorzystaj z ładowania podczas podróży, dzięki naszej sieci BlueOval™ Charge Network, która obejmuje ponad 600 000 punktów ładowania w całej Europie, w tym stacje szybkiego ładowania IONITY. Z kolei, aby ułatwić ładowanie w domu, oferujemy inteligentne ładowarki domowe oraz przewody do ładowania pasujące do standardowych gniazdek elektrycznych. 

 

Dowiedz się więcej

Electric car charging
Ford Mustang Mach-E driving across a bridge

ZASIĘG SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Nasze najnowsze pojazdy elektryczne łączą akumulatory o dużej pojemności z technologiami optymalizującymi zasięg, co umożliwia wygodne pokonywanie długich dystansów na jednym ładowaniu. Przykładowo Mustang Mach-E może przejechać nawet 600 km na jednym ładowaniu.

 

Dowiedz się więcej

JAK DZIAŁAJĄ SAMOCHODY ELEKTRYCZNE?

Nasze pojazdy z napędem elektrycznym są wyposażone w wysokowydajne baterie litowo-jonowe.

Oto w jaki sposób działają samochody elektryczne: Podczas ładowania w akumulatorze gromadzi się energia chemiczna, która  „uwalniana” jest jako prąd elektryczny do zasilania podłączonego z nim silnika pojazdu. W czasie jazdy układ hamowania regeneracyjnego odzyskuje część energii zwykle traconej podczas toczenia się lub hamowania pojazdu, co przyczynia się do zwiększenia jego zasięgu.

Inner parts of the car