FILMY INSTRUKTAŻOWE FORDA POMOGĄ CI W PEŁNI KORZYSTAĆ ZE SWOJEGO FORDA

NASZA BIBLIOTEKA FILMÓW INSTRUKTAŻOWYCH

Stworzyliśmy bibliotekę przystępnych filmów, które pomogą Ci utrzymać pojazd w dobrym stanie, w pełni wykorzystać jego przydatne funkcje i zapewnić łączność.

KONSERWACJA POJAZDU

Wykorzystaj w pełni swojego Forda w trakcie każdej podróży. Te filmy pomogą Ci utrzymać pojazd w idealnym stanie. 

HOW TO OPEN AND CLOSE YOUR BONNET CORRECTLY

PRAWIDŁOWE OTWIERANIE I ZAMYKANIE MASKI SAMOCHODU

Prawidłowe otwieranie i zamykanie maski może z początku wydać się skomplikowane. W tym filmie pokażemy Ci, jak opanować tę niełatwą sztukę.

HOW TO CHECK AND TOP-UP YOUR OIL LEVELS

SPRAWDZANIE I UZUPEŁNIANIE POZIOMU OLEJU

Olej silnikowy zapewnia płynną pracę samochodu. W tym filmie pokażemy Ci, jak sprawdzić poziom oleju i jak go uzupełnić.

HOW TO CHECK AND REFILL YOUR WASHER FLUID

JAK SPRAWDZIĆ I UZUPEŁNIĆ POZIOM PŁYNU DO SPRYSKIWACZY

Płyn do spryskiwaczy i wycieraczki usuną niemal wszystko z szyby czołowej. W tym filmie pokażemy Ci, jak sprawdzić poziom płynu do spryskiwaczy i jak go uzupełnić, gdy poziom jest niski.

HOW TO CHANGE YOUR FRONT HEADLIGHTS

JAK WYMIENIĆ ŻARÓWKĘ W PRZEDNIM REFLEKTORZE

Szybko i łatwo powróć na drogę po awarii świateł. Dowiedz się, jak wymienić żarówkę w przednim reflektorze – świateł drogowych, świateł mijania i kierunkowskazu.

HOW TO CHANGE YOUR REAR LIGHTS

JAK WYMIENIĆ ŻARÓWKĘ TYLNYCH ŚWIATEŁ

Szybko i łatwo powróć na drogę po awarii świateł. Dowiedz się, jak wymienić żarówkę w tylnych światłach – światłach hamowania, światłach cofania i kierunkowskazach.

HOW TO CHECK YOUR LIGHTS

JAK SPRAWDZIĆ STAN ŚWIATEŁ

Upewnij się, że wszystkie światła samochodu są w pełni sprawne. W tym filmie pokażemy Ci, jak sprawdzić wszystkie światła w Twoim Fordzie.

HOW TO CHECK AND REPLACE YOUR WIPER BLADES

SPRAWDZANIE I WYMIANA PIÓR WYCIERACZEK

Dowiedz się, jak sprawdzić stan piór wycieraczek i jak je w razie potrzeby wymienić.

HOW TO CLEAN ALLOY WHEELS

JAK CZYŚCIĆ OBRĘCZE ALUMINIOWE

Aby utrzymać świetny wygląd obręczy aluminiowych marki Ford potrzebujesz tylko odpowiednich środków czyszczących i nieco wysiłku. W tym filmie pokażemy Ci, jak czyścić obręcze aluminiowe

HOW TO CHECK YOUR TYRE TREAD

JAK SPRAWDZIĆ GŁĘBOKOŚĆ BIEŻNIKA OPONY

Twoje opony są jedynym elementem samochodu, który styka się z drogą. Dlatego ważne jest, aby ich bieżnik był w odpowiednim stanie. W tym filmie pokażemy Ci, jak sprawdzić bieżnik opon.

HOW TO CHANGE YOUR TYRE PRESSURE

JAK WYREGULOWAĆ CIŚNIENIE W OPONACH

Ciśnienie w oponach wpływa na prowadzenie pojazdu i poziom zużycia paliwa. W tym filmie pokażemy Ci, jak ustawić najbezpieczniejszy poziom ciśnienia w oponach.

HOW TO CHECK YOUR TYRE PRESSURE

JAK SPRAWDZIĆ CIŚNIENIE W OPONACH

Ciśnienie w oponach wpływa na prowadzenie pojazdu i poziom zużycia paliwa. Dlatego tak ważne jest jego regularne monitorowanie. W tym filmie pokażemy Ci, jak sprawdzić ciśnienie w oponach.

HOW TO USE YOUR FORD’S TYRE INFLATION KIT

JAK STOSOWAĆ ZESTAW DO POMPOWANIA OPON

Samochód jest wyposażony w zestaw do pompowania opon w przypadku przebicia. Oto jak go znaleźć i jak go używać.

HOW TO SAVE FUEL

JAK ZMNIEJSZYĆ ZUŻYCIE PALIWA

Mniejsza konsumpcja paliwa to oszczędność pieniędzy. W tym filmie pokażemy Ci, jak uzyskać maksymalną oszczędność paliwa w swoim Fordzie.

ŁĄCZNOŚĆ Z SAMOCHODEM

Pozostań w kontakcie  ze swoim Fordem. Dzięki tym filmom poznasz świat funkcji łączności.  

HOW TO ADD A VIN TO YOUR FORDPASS APP

DODAWANIE NUMERU VIN DO APLIKACJI FORDPASS

Dodanie numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) do aplikacji FordPass pomoże Ci zachować kontrolę nad gwarancją, zarezerwować usługi i sprawdzić alerty o stanie pojazdu. Oto, jak dodać numer VIN do aplikacji FordPass.

HOW TO ADD A DEALER IN YOUR FORDPASS APP

DODAWANIE DEALERA DO APLIKACJI FORDPASS

Bądź w kontakcie z lokalnym dealerem firmy Ford. Oto, jak dodać dealera w aplikacji FordPass.

HOW TO ACTIVATE YOUR FORDPASS CONNECT MODEM

AKTYWOWANIE MODEMU FORDPASS CONNECT

Modem FordPass Connect oferuje szereg użytecznych funkcji, w tym sieć Wi-Fi w standardzie 4G LTE z możliwością podłączenia maksymalnie dziesięciu urządzeń. W tym filmie pokażemy Ci, jak sparować go z aplikacją FordPass.

HOW TO USE LIVE TRAFFIC WITH FORDPASS CONNECT

JAK KORZYSTAĆ Z FUNKCJI INFORMACJI I ALERTÓW DROGOWYCH (LIVE TRAFFIC) Z FORDPASS CONNECT

Funkcja Live Traffic przekazuje aktualne informacje o ruchu drogowym bezpośrednio do Twojego systemu nawigacji SYNC 3. Oto, jak z niej korzystać.

HOW TO MAKE YOUR CAR A WIFI HOTSPOT

ZMIANA SAMOCHODU W HOTSPOT WI-FI

W swoim Fordzie w czasie jazdy możesz korzystać z sieci Wi-Fi o szybkości sięgającej 4G LTE. Obejrzyj materiał wideo i przekonaj się, jak łatwa jest aktywacja sieci Wi-Fi.

HOW TO USE REMOTE FEATURES WITH FORDPASS CONNECT

KORZYSTANIE ZE ZDALNYCH FUNKCJI Z FORDPASS CONNECT

Połącz aplikację FordPass z modemem FordPass Connect w swoim Fordzie, aby uzyskać dostęp do wielu funkcji zdalnych takich jak blokowanie i odblokowywanie drzwi.

HOW TO ADD YOUR VEHICLE TO THE FORDPASS APP

DODAWANIE POJAZDU DO APLIKACJI FORDPASS

Aplikacja FordPass umożliwia kontakt z samochodem z dowolnego miejsca. W tym filmie pokażemy Ci, jak zacząć proces poprzez dodanie swojego pojazdu do aplikacji.

HOW TO ADD YOUR VEHICLE TO THE FORDPASS PRO APP

DODAWANIE POJAZDU DO APLIKACJI FORDPASS PRO

Aplikacja FordPass Pro umożliwia kontakt z pojazdem z dowolnego miejsca. W tym filmie pokażemy Ci, jak zacząć proces poprzez dodanie swojego pojazdu do aplikacji.

HOW TO PERFORM A MASTER RESET IN THE FORDPASS APP

PRZYWRACANIE USTAWIEŃ FABRYCZNYCH W APLIKACJI FORDPASS

Przywróć ustawienia fabryczne, jeżeli planujesz sprzedać samochód, osobiście kupiłeś(-aś) używanego Forda lub chcesz usunąć pojazd z innego konta FordPass. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

HOW TO PAIR YOUR PHONE WITH SYNC 3

PAROWANIE TELEFONU Z SYSTEMEM SYNC 3

System SYNC 3 łączy się z komputerem pokładowym Twojego Forda, umożliwiając wykonywanie połączeń telefonicznych, odtwarzanie muzyki, korzystanie z nawigacji i nie tylko — wszystko to za pomocą poleceń głosowych. W tym filmie pokażemy Ci, jak sparować telefon z system SYNC 3.

HOW TO USE YOUR SYNC 3’S NEW FEATURES (DD/MM/YYYY)

JAK KORZYSTAĆ Z NOWYCH FUNKCJI SYSTEMU SYNC 3 (DD/MM/RRRR)

Niedawno zaktualizowaliśmy system SYNC 3, ulepszając dotychczasowe funkcje i dodając kilka nowych. Obejrzyj ten film, aby być na bieżąco z naszą jeszcze łatwiejszą w obsłudze wersją funkcji sterowania głosem, system nawigacji dającym jeszcze więcej możliwości i sprytną funkcją AppLink.

HOW TO USE APPLINK ON SYNC 3

JAK KORZYSTAĆ Z FUNKCJI APPLINK W SYSTEMIE SYNC 3

Dowiedz się, jak korzystać z funkcji AppLink w systemie SYNC 3. Ta funkcja umożliwia sterowanie ulubionymi aplikacjami na smartfona, a także systemem audio Forda, elementami sterującymi na kierownicy i wielofunkcyjnym wyświetlaczem — wszystko to za pomocą poleceń głosowych.

HOW TO GET DIRECTIONS USING SYNC 3 NAVIGATION

WYZNACZANIE TRASY ZA POMOCĄ NAWIGACJI SYNC 3

System SYNC 3 szybko i bezproblemowo poprowadzi Cię do celu za pomocą funkcji Nawigacja. W tym filmie pokażemy Ci, jak korzystać z systemu w celu wyznaczania trasy oraz uzyskiwania aktualnych informacji drogowych i innych

HOW TO USE SYNC 3 NAVIGATION

KORZYSTANIE Z NAWIGACJI SYNC 3

Nawigacja SYNC 3 to nasz system nawigacji satelitarnej, który umożliwia szybkie dotarcie do celu i monitorowanie aktualnych informacji drogowych. W tym filmie pokażemy Ci, jak korzystać z tego systemu.

HOW TO GET AUTOMATIC SOFTWARE UPDATES FOR SYNC 3

POBIERANIE AUTOMATYCZNYCH AKTUALIZACJI OPROGRAMOWANIA DLA SYSTEMU SYNC 3

Zadbaj o to, aby system SYNC 3 pozostał szybki, skuteczny i niezawodny, aktualizując go do najnowszej wersji oprogramowania. Dowiedz się, jak uzyskać automatyczne aktualizacje oprogramowania dla systemu SYNC 3 przez sieć Wi-Fi.

HOW TO SET UP ANDROIDAUTO ON SYNC 3

KONFIGURACJA APLIKACJI ANDROIDAUTO W SYSTEMIE SYNC 3

Podłącz smartfon do systemu SYNC 3 za pomocą aplikacji AndroidAuto. Ta funkcja umożliwia dostęp do ulubionych aplikacji smartfonu i sterowanie nimi za pomocą poleceń głosowych.

PRZYDATNE FUNKCJE SAMOCHODU

Twój Ford jest pełen przydatnych funkcji. Obejrzyj te filmy, aby w pełni wykorzystać ich możliwości. 

HOW TO ADJUST YOUR DRIVING POSITION & STEERING WHEEL

USTAWIANIE FOTELA KIEROWCY I KIEROWNICY

Znajdź najbezpieczniejszą i najwygodniejszą pozycję do jazdy. W tym filmie pokażemy Ci, jak wyregulować fotel kierowcy, kierownicę i zagłówek.

HOW TO CHANGE THE SENSITIVITY OF YOUR WINDSCREEN WIPERS

ZMIANA INTENSYWNOŚCI PRACY WYCIERACZEK SZYBY CZOŁOWEJ

Obecność wody na szybie czołowej wpływa na widoczność drogi przed Tobą. Dowiedz się, jak dostosować intensywność pracy wycieraczek szyby czołowej, aby jeździć bezpiecznie i wygodnie w każdych warunkach.

HOW TO USE YOUR TOWING EYE AND RECOVERY HOOK

KORZYSTANIE Z UCHA I HAKA DO HOLOWANIA

Dowiedz się, jak korzystać z ucha i haka do holowania. Nieczęsto są potrzebne, ale ta wiedza będzie mieć duże znaczenie, gdy akurat będziesz ich potrzebować.

HOW TO DEMIST YOUR CAR WINDOWS

USUWANIE WILGOCI Z SZYB SAMOCHODU.

Szyba czołowa oraz pozostałe szyby w samochodzie powinny być czyste, aby zapewnić maksymalną widoczność. W tym filmie pokażemy Ci, jak zapobiec skraplaniu się pary wodnej na wewnętrznej powierzchni szyb.

HOW TO DEACTIVATE YOUR FRONT PASSENGER AIRBAG

JAK WYŁĄCZYĆ/DEZAKTYWOWAĆ PODUSZKĘ POWIETRZNĄ PASAŻERA Z PRZODU

Jeśli przewozisz dziecko w foteliku dziecięcym skierowanym tyłem do kierunku jazdy, możesz wyłączyć poduszkę powietrzną dla jego bezpieczeństwa. Ten film demonstruje sposób wyłączania poduszki powietrznej pasażera z przodu.

HOW TO USE YOUR CAR’S CHILD LOCKS

JAK OBSŁUGIWAĆ BLOKADĘ DRZWI

Blokady uniemożliwiają dzieciom otwieranie drzwi od wewnątrz, a jednocześnie można je otworzyć od zewnątrz. W tym filmie pokażemy Ci, jak z nich korzystać.

HOW TO MAXIMISE THE SPACE IN YOUR 5-SEAT C-MAX

JAK OPTYMALNIE WYKORZYSTAĆ PRZESTRZEŃ DO PRZECHOWYWANIA W TWOIM 5-OSOBOWYM MODELU C-MAX

5-osobowy model C-MAX jest wyposażony w pomysłowy system foteli, który można skonfigurować tak, aby mógł pomieścić niemal każdy ładunek. W tym filmie pokażemy Ci, jak zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni w modelu C-MAX.