Ford Service engineer, inspecting tyres

OPONY FORD

POZOSTAŃ W RUCHU

Wiemy, co jest odpowiednie dla Twojego Forda. Dlatego najlepszym miejscem, w którym dobierzesz odpowiednie opony, jest najbliższy
Dealer Forda lub autoryzowany serwis Forda.

Nasi specjaliści mogą udzielić porad w zakresie odpowiedniego typu i rozmiaru opon, aby spełnić wymogi przepisów dotyczących bezpieczeństwa, wyjaśnić kluczowe zasady sprawdzania opon i z przyjemnością pomogą Ci znaleźć nowe opony, dopasowane do Twojego stylu jazdy i dostępnego budżetu.

Oferujemy markowe produkty w atrakcyjnych cenach, obejmujących części i robociznę,
a ponadto przy montażu opon sprawdzamy wszystkie elementy kół.

Ford tyre

OFERTY OPON

Dzięki oryginalnym produktom w atrakcyjnych cenach, częściom, montażowi i przeglądom, a także poradom ekspertów, Dealer Forda to najlepsze miejsce na zakup nowych opon.

Zapoznaj się z naszymi aktualnymi ofertami, aby skorzystać z atrakcyjnych promocji na zakup opon do Twojego Forda.

 

Więcej informacji na temat oferty opon

TYPY OPON

Opony to jedyna część pojazdu, która utrzymuje kontakt z podłożem, dlatego zamontowanie odpowiednich opon ma kluczowe znaczenie dla osiągów i bezpieczeństwa pojazdu. Oferujemy różne typy opon — od opon całorocznych i zimowych po opony typu „run-flat”. Nasi eksperci pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

 

Więcej informacji na temat typów opon

White Ford Edge, driving on icy roads
Ford Service engineer, tightening wheel bolts

BEZPIECZEŃSTWO ZWIĄZANE Z OPONAMI

Zużyte opony mogą sprawić, że droga hamowania na mokrej nawierzchni wydłuży się nawet o 70%. Regularne sprawdzanie, czy opony mają właściwą specyfikację, ciśnienie powietrza i stopień zużycia, zapewni prawidłowe zachowanie pojazdu w każdych warunkach.

 

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa związanego z oponami

OZNACZENIA OPON

Opony mają wiele symboli i oznaczeń wymaganych przez prawo. Obejmują one dane dotyczące produktu i producenta, daty produkcji, rozmiaru i maksymalnej prędkości jazdy. Jednym z najważniejszych jest symbol i numer homologacji E.C.E. — wymóg prawny potwierdzający, że opona może być sprzedawana w Europie.

 

Więcej informacji o oznaczeniach opon

Close-up of Ford tyre, showing grips
The EU Tyre Label

ETYKIETY OPON WYMAGANE NA TERENIE UE

Etykiety opon wymagane na terenie UE zapewniają większą przejrzystość przy wyborze odpowiedniej opony. Etykieta pozwala ocenić właściwości opony w kategorii zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu toczenia. Umożliwia to podjęcie bardziej przemyślanej decyzji podczas porównywania różnych opon.

 

Więcej informacji na temat etykiet opon wymaganych na terenie UE

Skorzystaj z poniższych przydatnych linków, aby dowiedzieć się więcej