Sustainability

POMAGAMY BUDOWAĆ LEPSZY ŚWIAT

NASZA STRATEGIA NA DALSZĄ DROGĘ

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Naszym celem jest pomoc w budowaniu lepszego świata, w którym każdy człowiek może swobodnie się poruszać i realizować swoje marzenia. Naszym celem jest osiągnięcie zerowego poziomu emisji dla wszystkich sprzedawanych pojazdów w Europie oraz neutralności węglowej dla wszystkich naszych europejskich obiektów, logistyki i dostawców.

Man driving Ford vehicle, side view

ZMIANY KLIMATYCZNE A ŚRODOWISKO NATURALNE

Wnosimy pozytywny wkład w otaczający nas świat, ograniczając emisje związane z użytkowaniem naszych pojazdów, odpowiedzialnie zarządzając naszą działalnością i zachęcając do stosowania najlepszych praktyk wśród naszych dostawców.

  • Firma Ford jest na dobrej drodze do zasilania wszystkich zakładów produkcyjnych energią odnawialną do 2035 r.
  • Europa będzie jednym z pierwszych regionów operacyjnych firmy Ford, które staną się neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.
  • Ford dołączył do inicjatywy „Nowy ład dla Europy”, aby do 2030 r. wspierać innowacje na rzecz zrównoważonej przyszłości.

BEZPIECZEŃSTWO PRODUKTU

W 1927 roku wprowadziliśmy do naszej oferty laminowane przednie szyby. Od tego czasu jesteśmy innowacyjni przy opracowywaniu parametrów bezpieczeństwa naszych pojazdów. Od Mustanga Mach-E, który uzyskał doskonałe oceny Euro NCAP w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, po najnowszą technologię wspomagania kierowcy. Dzięki naszym surowym wewnętrznym zasadom i racjonalnemu podejściu, spełniamy wymagania prawne. 

Yellow Ford Mustang driving along road, front view
View on the road from the top

ŁAŃCUCH DOSTAW

W firmie Ford współpracujemy z tysiącami dostawców materiałów, części i usług, dlatego musimy tworzyć inteligentne rozwiązania dla niezmiernie ważnych kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem.

  • Ford zapewnia uczciwe warunki pracy i współpracuje z firmami należącymi do mniejszości.
  • Wdrożyliśmy globalną strategię odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.
  • Naszym globalnym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2035 roku.

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESOWA

Bycie dobrym obywatelem korporacyjnym jest istotnym elementem naszej działalności. Zarówno na szczeblu lokalnym, jak i globalnym, stale angażujemy się w pomoc i wspieranie społeczności, w których działamy. Inwestujemy w naszych pracowników poprzez programy i projekty, które pomagają nam w realizacji naszych zadań.

Family and dog on mountain road
Ford Mustang Mach-E driving in sunset

OCHRONA ŚRODOWISKA I RECYKLING

Gdy w przyszłości Twój Ford nie będzie nadawał się do dalszej eksploatacji, pomożemy Ci bezpiecznie zutylizować baterię/akumulator oraz inne jego materiały.

 

Zużyte akumulatory i recykling

WNĘTRZA BEZ SKÓRY

Ford Mustang Mach-E zachwyca pod każdym kątem. A teraz może pochwalić się jeszcze wnętrzem wolnym od skóry naturalnej.

W Mustangu Mach-E wykorzystaliśmy wyłącznie wytrzymałe syntetyczne materiały wykończeniowe. Taki kierunek projektowania ogranicza nasze oddziaływanie na środowisko naturalne, a także pozwala nam mieć większy wpływ na właściwości poszczególnych elementów.

Tapicerka Sensico, dedykowana Mustangowi Mach-E, została wykonana na zamówienie z materiału syntetycznego. Oprócz wszystkich właściwości skóry naturalnej oferuje on cechy poprawiające komfort podróży. Materiał jest miękki, miły w dotyku, wytrzymały, oddychający i przyjemny dla oka.

Rear seats