Droga do lepszej przyszłości to strategia Forda, której celem jest zbudowanie lepszego świata. Takiego, w którym każdy może się swobodnie poruszać i realizować swoje marzenia. Ta wizja przyświeca nam, odkąd zaczęliśmy naszą podróż w 1903 roku.

Skala naszej działalności i zasoby, jakimi dysponujemy, dają nam silną pozycję do wprowadzania zmian na lepsze – dla ludzi, naszej planety i postępu. Przeciwdziałamy zmianom klimatycznym, poszukując jednocześnie bardziej zrównoważonych praktyk produkcyjnych i biorąc odpowiedzialność za nasz wpływ na środowisko i społeczeństwo. Nasz cel to coś więcej niż budowanie wspaniałych pojazdów.

Mountains and lake landscape area view

LEPSZY BIZNES

Zrównoważony rozwój jest tym, co napędza naszą obecną działalność i mamy ambitne plany na przyszłość. Od ekologicznego transportu i produkcji oraz sposobu pozyskiwania i wytwarzania materiałów, po ochronę praw człowieka i wspieranie społeczności. Dla udanej transformacji w kierunku produkcji samochodów elektrycznych kluczowe znaczenie mają świadome, przejrzyste i zrównoważone łańcuchy dostaw.

Eletric Explorer being charged

DOSKONALENIE PRODUKTÓW I USŁUG

Budujemy kultowe samochody i robimy to dobrze. W 2023 roku zelektryfikujemy jeszcze więcej naszych modeli i zdigitalizujemy nasz ekosystem usług, aby mieć pewność, że we wszystkich naszych działaniach , uwzględniamy zrównoważone praktyki i rozwój.

People hicking in rocky landscape

WSPÓLNE KORZYŚCI

Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie dokonać znaczących postępów, zdając sobie sprawę, że nasza siła tkwi w jedności. Tworzymy atmosferę wspólnoty, czego przykładem jest inicjatywa o nazwie „Park The Car”, której celem jest zmniejszenie liczby codziennych podróży samochodem.

Kids in park

ZAPARKUJ SAMOCHÓD

Budowanie bezpieczniejszej i zdrowszej przyszłości wymaga czegoś więcej niż tylko pojazdów elektrycznych – czasami pojazd w ogóle nie jest potrzebny. Zachęcamy więc do zrezygnowania z samochodu na rzecz spaceru lub roweru na krótkich odcinkach drogi. Odpowiedzialna jazda to nie tylko bezpieczeństwo, ale też dbałość o nasze środowisko i zdrowie.

Dowiedz się więcej

PROGRAMY PARTNERSKIE

Jesteśmy nastawieni na współpracę i wspólnie z naszymi partnerami chcemy prowadzić biznes w zgodzie z potrzebami środowiska i ludzi. Dołączyliśmy do inicjatywy Catena-X, której celem jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej, a także poprawa jego wydajności. Ogłosiliśmy też strategiczne partnerstwo z Manufacture 2030 (M2030), zapewniając naszym dostawcom narzędzi wspierających ich w implementacji proekologicznych praktyk. Dołączyliśmy też do partnerstwa Drive Sustainability, które ma na celu zrównoważony rozwój łańcucha dostaw w całym sektorze motoryzacyjnym, a także do inicjatywy Initiative for Responsible Mining Assurance, na rzecz rozwoju bardziej zrównoważonych praktyk społecznych i środowiskowych w górnictwie.

Ford Partners logos
School Community

SPOŁECZNOŚĆ

Skupiamy się na społecznościach, w których pracujemy i żyjemy. Zbudowaliśmy w ponad 50 krajach rozległą sieć organizacji non-profit, grup społecznych i firm, inwestując w naszych pracowników i przekazując milionowe kwoty na cele charytatywne za pośrednictwem naszej globalnej inicjatywy filantropijnej Ford Fund. Uruchomiliśmy również program CV in the City, odpowiedź na raport Ford Pro powstały we współpracy z agencją Reuters, którego celem jest walka z korkami na drogach i zanieczyszczeniem powietrza.

PARYSKIE POROZUMIENIE KLIMATYCZNE

Jesteśmy dumni z bycia pierwszym amerykańskim producentem samochodów, który dostosował działalność do postanowień Porozumienia Paryskiego. Stanowi to dla reszty branży motoryzacyjnej jasny komunikat, a zarazem zobowiązanie do ograniczenia naszego wpływu na globalne ocieplenie.

Ford Transit and workers in vineyard
Sustainability chart graphic

CELE ROZWOJOWE W ZAKRESIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Od 2016 roku Ford jest sygnatariuszem deklaracji w zakresie zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest to 17-stopniowy plan dla przedsiębiorstw, który pokrywa się z naszymi zobowiązaniami ukierunkowanymi na prawa człowieka, zmiany klimatyczne i inne kwestie. „Dla pokoju i dobrobytu ludzi i dobra planety, teraz i w przyszłości”.

All-New Electric Explorer driven on bridge in wilds