HYBRYDA TYPU PLUG-IN (PHEV)

ZELEKTRYFIKUJ SWOJE PODRÓŻE

Ford Kuga PHEV charging

CZYM JEST HYBRYDA TYPU PLUG-IN?

Podobnie jak wszystkie hybrydy, układ typu Plug-In Hybrid łączy konwencjonalny silnik z silnikiem elektrycznym, w celu zwiększenia wydajności i ograniczenia emisji spalinEmisja spalin hybryd typu plug-in

Pojazdy o napędzie typu Plug-In Hybrid idealnie sprawdzą się podczas krótkich podróży wyłącznie na napędzie elektrycznym. Na przykład Kuga Plug-In Hybrid może pokonać nawet do 88 km wykorzystując wyłącznie silnik elektryczny. To oznacza oszczędność paliwa i niższą emisję spalin w porównaniu z innymi hybrydowymi lub konwencjonalnymi pojazdami.

Samochód z napędem typu Plug-In Hybrid naładujesz w domu, korzystając ze spacjalnej ładowarki Wallbox lub standardowego gniazdka elektrycznego 230V przy użyciu dostarczonego przewodu, a także na publicznych stacjach ładowania prądem zmiennym.

ZALETY POJAZDÓW Z NAPĘDEM TYPU PLUG-IN HYBRID

BEZEMISYJNA JAZDA

Samochody o napędzie typu Plug-In Hybrid, wykorzystując wyłącznie silnik elektryczny są w stanie przejechać nawet do 88 km. Natomiast podczas dłuższych podróży masz możliwość przełączenia się na silnik benzynowy.   

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Nie musisz robić postojów w trakcie podróży, aby naładować akumulator. Samochód o napędzie typu Plug-In Hybrid możesz szybko i łatwo naładować w domu za pomocą ładowarki domowej Wallbox lub korzystając ze zwykłego gniazdka elektrycznego przy użyciu specjalnego kabla do ładowania.

MNIEJSZE KOSZTY PALIWA

Możliwość zasilania samochodu wyłącznie energią elektryczną oznacza oszczędność paliwa podczas krótkich przejazdów. Idealne rozwiązanie na dojazdy do pracy, podwożenie dzieci do szkoły lub podczas innych krótkich tras. 

MODELE FORDA TYPU PLUG-IN HYBRID

ŁADOWANIE POJAZDÓW Z NAPĘDEM TYPU PLUG-IN HYBRID

Masz możliowść ładowania swojego Forda z napędem typu Plug-In Hybrid przy użyciu specjalnej domowej ładowarki Wallbox, zwykłego gniazdka 230V lub na publicznych stacjach ładowania prądem zmiennym.   

Każdy samochód Forda z napędem typu Plug-In Hybrid jest wyposażony w przewód ładowania, który można podłączyć do standardowych gniazdek domowych. Oferujemy także inteligentne ładowarki domowe Wallbox, które ładują akumulatory szybciej niż standardowe gniazdka. A jeśli jesteś w trasie, to możesz skorzystać z ogólnodostepnych publicznych ładowarek prądu zmiennego. 

 

Dowiedz się więcej

Plug-in hybrid charging
Ford Kuga PHEV driving across a bridge

ZASIĘG POJAZDÓW Z NAPĘDEM TYPU PLUG-IN HYBRID

Hybrydy typu Plug-In mogą przejechać bezemisyjnie nawet do 88 km na jednym pełnym ładowaniu. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku krótszych podróży, takich jak na przykad dojazd do pracy w mieście przy niskich prędkościach. Z kolei podczas dłuższych tras można przełączyć się na konwencjonalny silnik spalinowy.

 

Dowiedz się więcej

JAK DZIAŁA NAPĘD TYPU PLUG-IN HYBRID?

Samochody z napędem Plug-In Hybrid oferują dwa źródła napędu, łącząc konwencjonalny silnik spalinowy z silnikiem elektrycznym zasilanym akumulatorem.

Dzięki akumulatorom litowo-jonowym nasze samochody z napędem typu Plug-In Hybrid zapewniają wystarczającą ilość energii elektrycznej i zerową emisję spalin podczas większości codziennych podróży. Są one również wydajne i oszczędne, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i znacznie niższą emisję CO2 w porównaniu z innymi konwencjonalnymi silnikami spalinowymi.

Ładowanie samochodów z napędem Plug-In Hybrid jest bardzo proste  — wystarczy gniazdko elektryczne 230V i specjalny kabel do ładowania lub domowa ładowarka Wallbox. A jeśli jesteś poza domem możesz skorzystać z publicznych stacji ładowania prądem zmiennym.