PORADNIK DOTYCZĄCY ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W DOMU

Masz dwie możliwości ładowania pojazdu elektrycznego lub hybrydy typu plug-in w domu. Najprostszy sposób: wystarczy podłączyć samochód do standardowego domowego gniazdka za pomocą dołączonego przewodu ładowania. Najszybszy sposób: dedykowana ładowarka domowa — Ford Wallbox, umożliwiająca ładowanie do pięciu razy szybsze niż standardowe gniazdko.

To, ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego, zależy od takich zmiennych, jak wielkość akumulatora, taryfa opłat za energię elektryczną, stopień naładowania akumulatora oraz poziom nagrzania pojazdu.

Grey Ford car

ŁADOWANIE ZA POMOCĄ STANDARDOWEGO GNIAZDKA

Ładowanie samochodu hybrydowego lub elektrycznego za pomocą standardowego gniazda domowego jest proste. Wszystko, czego potrzebujesz, to dostarczony w zestawie domowy przewód ładowania i gniazdko w zasięgu ręki.

Nie jest to najszybsza metoda ze względu na ograniczone zasilanie z gniazdek domowych, ale po naładowaniu pojazdu elektrycznego w ciągu nocy będzie on zazwyczaj gotowy do jazdy następnego dnia.

Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń, więc jest to opłacalny i ogólnodostępny sposób na ładowanie samochodu elektrycznego w domu. 

PUNKTY ŁADOWANIA W DOMU

Ładowarka domowa Ford Wallbox, to ładowarka dedykowana dla Twojego pojazdu elektrycznego lub hybrydy typu plug-in. Urządzenie montowane jest na ścianie, zwykle ze zintegrowanym przewodem ładowania. Jest to najszybszy sposób ładowania w domu — do pięciu razy szybszy niż ładowanie za pomocą standardowego gniazdka.

Ładowarkę Ford Wallbox można również sparować z aplikacją FordPass, która pozwoli zarządzać harmonogramami ładowania, monitorować poziom naładowania i kontrolować dostęp do ładowarki. Oferujemy również pomoc w zainstalowaniu ładowarki domowej Ford Wallbox za pośrednictwem naszego lokalnego specjalisty ds. instalacji.

 

Instalacja ładowarki domowej Wallbox

Grey Ford car charging
Ford car charging close up

PRZEWODY ŁADOWANIA DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Jeśli chcesz ładować samochód za pomocą standardowego gniazdka domowego, musisz użyć specjalnego przewodu ładowania. Jest to standardowe wyposażenie pojazdów Forda Kuga PHEVExplorer PHEV.
Z kolei przewód do ładowania na stacjach publicznych jest standardowym wyposażeniem Forda Mustang Mach-E.

Jeśli podróżujesz za granicą lub chcesz podłączyć się do innego typu gniazdka, w naszym sklepie internetowym znajdziesz złącza do swojego przewodu ładowania, a także inne niezbędne akcesoria do samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Kup przewody ładowania