ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH W DOMU

Dzięki współpracy z głównymi dostawcami zapewniamy pełne wsparcie i dzielimy się specjalistyczną wiedzą w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych marki Ford.        

Nie trać energii na przeglądanie Internetu, gdyż na naszej stronie znajdziesz wiele przydatnych informacji. Sprawdź również zakładkę często zadawne pytania, aby znaleźć szczegółowe informacje i dowiedzieć się jeszcze więcej. 

ŁADOWARKA DOMOWA WALLBOX

Ładowarka domowa Ford Wallbox, to ładowarka dedykowana dla Twojego pojazdu elektrycznego lub hybrydy typu plug-in. Urządzenie montowane jest na ścianie, zwykle ze zintegrowanym przewodem ładowania. Jest to najszybszy sposób ładowania w domu - do pięciu razy szybszy niż ładowanie za pomocą standardowego gniazdka.

Ładowarkę Ford Wallbox można również sparować z aplikacją FordPass, która pozwoli zarządzać harmonogramami ładowania, monitorować poziom naładowania i kontrolować dostęp do ładowarki. Informacje dotyczące możliwości instalacji uzyskasz u naszego Dealera

Sprawdź ładowarkę Wallbox

Charging Wallbox station and Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E being charged in home with woman in a front

JAK NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W DOMU?

Masz dwie możliwości ładowania pojazdu elektrycznego w domu. Najprostszy sposób: wystarczy podłączyć samochód do standardowego domowego gniazdka za pomocą specjalnego przewodu ładowania. Najszybszy sposób: dedykowana ładowarka domowa, czyli wysokonapięciowy punkt, który umożliwia zdecydowanie szybsze ładowanie niż standardowe gniazdko.

DOMOWE GNIAZDA ZASILANIA

Po zakupie kabla do ładowania w domu możesz ładować pojazd elektryczny marki Ford, korzystając z tradycyjnego gniazdka domowego. Ładowanie odbywa się wolniej niż za pomocą wyskonapięciowego punktu ładowania, ale może okazać się wygodniejsze. Należy zawsze upewnić się, że gniazdo jest odpowiednie do ładowania i zostało sprawdzone przez wykwalifikowanego elektryka. W naszej ofercie dostępne są również przejściówki umożliwiające ładowanie za pomocą przemysłowych gniazdek elektrycznych.

Couple at Charging Wallbox station at Mustang Mach-E
EV charging cabel

KABLE DO ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

W pełni elektryczne pojazdy marki Ford są wyposażone w kabel do ładowania na publicznych stacjach ładowania prądem zmiennym, zakończonym złączem Typu 2, ponieważ nie wszystkie stacje oferują własne przewody. W przypadku domowego ładowania pojazdów w pełni elektrycznych wystarczy podłączyć samochód do zwykłego gniazda zasilania za pomocą dedykowanego kabla dostępnego jako wyposażenie opcjonalne. Z kolei dla pojazdów hybrydowych typu plug-in, kabel do ładowania z domowego gniazdka jest dostępny jako wyposażenie standardowe.

Jeśli wybierasz się za granicę lub chcesz podłączyć samochód do innego typu gniazda, w naszym sklepie internetowym znajdziesz odpowiednie złącza do kabli, a także inne akcesoria do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Sprawdź akcesoria do ładowania

ILE KOSZTUJE ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

Koszt ładowania samochodu elektrycznego jest zależny od różnych czynników, takich jak rozmiar akumulatora, taryfa za energię elektryczną, stan i aktualny poziom naładowania baterii oraz temperatura pojazdu elektrycznego.

JAK DŁUGO TRWA ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

Czas i prędkości ładowania mogą się różnić w zależności od wybranej ładowarki domowej lub publicznej. Równie istotne są inne czynniki, takie jak: warunki pogodowe, temperatura otoczenia, stan pojazdu, wiek i stan baterii litowo-jonowej oraz jej poziom naładowania.

PRZYKŁADOWE CZASY ŁADOWANIA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

Przedstawione wartości dotyczą Mustanga Mach-E Premium z napędem na tylne koła i baterią o zwiększonej pojemności.

Metoda ładowania Bateria
Czas ładowania
Ładowarka domowa do samochodów elektrycznych (7.4kW) 10-80% 10 godzin i 12 minutParametry ładowania dotyczą modelu Mustang Mach-E Premium
Domowe gniazdko zasilania (2.4kW) 10-80% 36 godzinParametry ładowania dotyczą modelu Mustang Mach-E Premium
next
prev