FORD FIESTA ST X

Legendarny Miejski Hot Hatch

Atrakcyjna stylistyka nadwozia z tylnym spojlerem łączy w sobie doskonałe właściwości aerodynamiczne z wyglądem, który przyciąga spojrzenia. Pod maską Forda Fiesta ST X schowany jest silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra, zapewniający 200 KM mocy i 300 Nm momentu obrotowego. Efekt? Od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,5 sekundy!

O osiągi dba nie tylko nowoczesny silnik, ale też mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu optymalizujący różnicę momentu obrotowego między kołami napędowymi, zapewniając maksymalną przyczepność i kontrolę. Możliwość wyboru trybów jazdy, które dostosowują charakterystykę pojazdu do panujących warunków, pozwalają zwiększyć kontrolę i przyjemność prowadzenia, dbając o najlepsze osiągi bez względu na nawierzchnię czy pogodę.

Ford Fiesta ST X oferuje nowoczesne technologie dbające o bezpieczeństwo i komfort oraz system łączności Ford SYNC 3.2 z 8-calowym ekranem dotykowym oraz poleceniami głosowymi. Tablica zegarów jest teraz 12.3-calowym wyświetlaczem, który można łatwo dostosować do swoich potrzeb i preferencji.

Średnie zużycie paliwa i emisja CO2 określone na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) dla Forda Fiesta 1.5 EcoBoost 200 KM M6, FWD w wersji ST X, Euro 6.2: 6.7 l/100 km; 151 g/km.

ZOBACZ, CO GO WYRÓŻNIA

SKONFIGURUJ

Prezentowany model to Fiesta ST X

ZOBACZ GO W AKCJI

Ford Fiesta ST

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE

Fiesta ST selectable drive mode

WYBIERZ OPTYMALNY TRYB JAZDY

Dostosuj sposób prowadzenia Fiesty ST X do swoich wymagań. Każdy z trzech dostępnych trybów jazdy (Normal, Sport i Track) precyzyjnie dostraja pracę silnika, modyfikując działanie wtryskiwaczy, zmieniając położenie przepustnicy oraz dostosowując czułość pedału hamulca i układu kierowniczego.

MECHANICZNY UKŁAD RÓŻNICOWY
O OGRANICZONYM POŚLIZGU

Zadaniem mechanizmu różnicowego jest takie przenoszenie mocy silnika na przednie koła, aby zapewnić najwyższy możliwy poziom przyczepności. Zapewnia to lepszą kontrolę na śliskich i nierównych nawierzchniach, a także poprawia przyspieszenie i osiągi.

Ford Fiesta ST in motion
Ford Fiesta ST interior

SPORTOWE FOTELE 

Przednie sportowe fotele zostały opracowane przez inżynierów z zespołu Ford Performance. Są regulowane na 14 sposobów, co pozwala na uzyskanie optymalnej pozycji za kierownicą. Ponadto czterokierunkowa regulacja części lędźwiowej zapewnia wysoki poziom podparcia i komfortu nawet podczas dalekich podróży.

Fiesta ST rear three quarter view

MOC I WYDAJNOŚĆ 

Silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra generuje 200 KM mocy i 300 Nm momentu obrotowegoTooltip. Współpracuje on z  mechanicznym układem różnicowym o ograniczonym poślizgu, a także oferuje wybór trybu jazdy, co zwiększa komfort  prowadzenie pojazdu i poprawia jego stabilność.

B&Ò speaker

SYSTEM AUDIO B&O 

Najwyższej klasy system audio posiadający aż 10 głośników dostrojonych przez najlepszych akustyków, zapewnia doskonałą jakość dźwięku podczas każdej podróży.

Mobile phone showing FordPass App

APLIKACJA FORDPASS

Korzystaj z licznych funkcji łączności i interakcji
z samochodem za pośrednictwem smartfona. Aplikacja FordPassNew Fiesta ST 3 umożliwia monitorowanie lokalizacji Twojego samochodu i danych dotyczących jazdy, a także dostarcza aktualne informacje o ruchu drogowym czy stanie technicznym pojazdu.

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji