JAK WYREGULOWAĆ CIŚNIENIE W OPONACH

Ciśnienie w oponach wpływa na prowadzenie pojazdu i poziom zużycia paliwa. W tym filmie pokażemy Ci, jak ustawić najbezpieczniejszy poziom ciśnienia w oponach.

How to change your tyre pressure
 • Masz wątpliwości, jak prawidłowo uzupełnić ciśnienie w oponach? Obejrzyj ten krótki film, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.   

  Ciśnienie w oponach może wpłynąć na prowadzenie pojazdu i poziom zużycia paliwa, dlatego musi być odpowiednie. Wyjaśniamy, jak je odpowiednio uzupełnić.

  • Na początek upewnij się, że hamulec ręczny jest zaciągnięty i że silnik jest wyłączony.
  • Po wewnętrznej stronie ramy drzwi znajdziesz tabelkę z odpowiednimi wartościami ciśnienia. Wartości te są podane w jednostkach PSI oraz BAR. 
  • Odkręć nakrętki zaworów opon. I odłóż je w bezpieczne miejsce!
  • Napompuj opony pompką obsługiwaną stopą lub za pomocą urządzenia dostępnego na stacjach benzynowych. 
  • PRZYDATNA WSKAZÓWKA: Niektóre urządzenia umożliwiają samodzielną regulację ciśnienia. Inne powodują napompowanie opon automatycznie, gdy wprowadzisz wartość BAR lub PSI.
  • Masz zapasowe koło? 
  • Warto pamiętać również o nim. 
  • Nie zapomnij o starannym nałożeniu wszystkich nakrętek. 

  Jak widzisz, uzupełnienie ciśnienia w oponach jest naprawdę proste.

  Jeżeli cokolwiek jest dla Ciebie niejasne, zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu lub skontaktuj z dealerem Forda. 

  Jeżeli uważasz ten film za pomocny, zapoznaj się z innymi materiałami z serii instruktażowej „Jak...”. Pomogą Ci utrzymać Twojego Forda w idealnym stanie i w pełni wykorzystać jego liczne funkcje.

  WAŻNE:

  Niewykluczone, że Twój pojazd jest wyposażony w system monitorowania ciśnienia w oponach. Nie zastępuje on jednak ręcznych kontroli ciśnienia. Należy okresowo sprawdzać ciśnienie za pomocą ciśnieniomierza. Niewłaściwe ciśnienie może zwiększać ryzyko uszkodzenia opony, utraty panowania nad pojazdem, przewrócenia się samochodu i doznania urazu.

POWIĄZANE FILMY

How to clean alloy wheels

JAK CZYŚCIĆ OBRĘCZE ALUMINIOWE KÓŁ

Aby utrzymać świetny wygląd obręczy aluminiowych Twojego Forda, potrzebujesz tylko odpowiednich środków czyszczących i nieco wysiłku. W tym filmie pokażemy Ci, jak czyścić obręcze aluminiowe.

How to check your tyre tread

JAK SPRAWDZIĆ GŁĘBOKOŚĆ BIEŻNIKA OPONY

Twoje opony są jedynymi elementami samochodu, które mają styczność z drogą. Dlatego ważne jest, aby ich bieżnik był w odpowiednim stanie. W tym filmie pokażemy Ci, jak sprawdzić bieżnik opon.

How to check your tyre pressure

JAK SPRAWDZIĆ CIŚNIENIE W OPONACH

Ciśnienie w oponach wpływa na prowadzenie pojazdu i poziom zużycia paliwa. Dlatego tak ważne jest jego regularne monitorowanie. W tym filmie pokażemy Ci, jak sprawdzić ciśnienie w oponach.