JAK ZMNIEJSZYĆ ZUŻYCIE PALIWA

Mniejsza konsumpcja paliwa to oszczędność pieniędzy. W tym filmie pokażemy, jak maksymalnie ograniczyć zużycie paliwa w Twoim Fordzie.

How to save fuel
 • Mniejsza konsumpcja paliwa to oszczędność pieniędzy. Zapraszamy do obejrzenia tego krótkiego filmu, w którym podajemy wskazówki, jak ograniczyć zużycie paliwa.  

  Wiele samochodów marki Ford jest wyposażonych w technologie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa. Istnieją także dodatkowe sposoby, aby to osiągnąć. Na przykład:

  • Wymiana oleju przy okazji przeglądu może pomóc zwiększyć wydajność pojazdu.
  • Poproś dealera Forda o sprawdzenie geometrii kół.
  • Za pomocą ciśnieniomierza regularnie sprawdzaj ciśnienie. Prawidłowe wartości PSI i BAR są podane na plakietce po wewnętrznej stronie ramy drzwi.
  • Jeśli wozisz w bagażniku samochodu niepotrzebne rzeczy stanowiące dodatkowe obciążenie, wyjmij je i zostaw w domu.
  • Jeśli nie korzystasz z bagażnika lub boksu dachowego, zdejmij go. 
  • Włączona klimatyzacja może zwiększać zużycie paliwa. Staraj się ograniczać korzystanie z niej.
  • Otwarte okno lub szyberdach podczas jazdy może wpływać na aerodynamikę samochodu. Zamknij je i zwiększ wydajność jazdy. 
  • Staraj się także unikać gwałtownego przyśpieszania, jazdy z dużą prędkością oraz zmieniaj biegi, zanim poziom obrotów silnika nadmiernie wzrośnie.  

  Jak widzisz, ograniczenie zużycia paliwa w Fordzie to nic trudnego.

  Jeśli jednak masz wątpliwości, skontaktuj się z dealerem Forda. 

  Jeżeli uważasz ten film za pomocny, zapoznaj się z innymi materiałami z serii instruktażowej „Jak...”. Pomogą Ci utrzymać Twojego Forda w idealnym stanie i w pełni wykorzystać jego liczne funkcje

POWIĄZANE FILMY

How to open & close your bonnet correctly

PRAWIDŁOWE OTWIERANIE I ZAMYKANIE MASKI SAMOCHODU

Prawidłowe otwieranie i zamykanie maski może z początku wydać się skomplikowane. W tym filmie pokażemy Ci, jak opanować tę niełatwą sztukę.

How to check & top up your oil level

SPRAWDZANIE I UZUPEŁNIANIE POZIOMU OLEJU

Olej silnikowy zapewnia płynną pracę samochodu. W tym filmie pokażemy Ci, jak sprawdzić poziom oleju i jak go uzupełnić.

How to check and refill your washer fluid

JAK SPRAWDZIĆ I UZUPEŁNIĆ POZIOM PŁYNU DO SPRYSKIWACZY

Płyn do spryskiwaczy i wycieraczki usuną niemal wszystko z szyby czołowej. W tym filmie pokażemy Ci, jak sprawdzić poziom płynu do spryskiwaczy i jak go uzupełnić, gdy poziom jest niski.