JAK OBSŁUGIWAĆ BLOKADĘ DRZWI

Blokady uniemożliwiają dzieciom otwieranie drzwi od wewnątrz, a jednocześnie można je otworzyć od zewnątrz. W tym filmie pokażemy Ci, jak z nich korzystać.

How to use your car’s child locks
 • Chcesz zapobiec otwieraniu tylnych drzwi przez dzieci? Obejrzyj ten film, aby się przekonać, że to dziecinnie proste.

  Gdy drzwi są zablokowane, dzieci nie mogą ich otworzyć od wewnątrz. Drzwi można otworzyć od zewnątrz. Wystarczy przekręcić klucz, aby uruchomić blokadę drzwi. Wyjaśniamy, jak to zrobić:

  • Najpierw zdecyduj, które z tylnych drzwi chcesz zablokować. 
  • Zlokalizuj białą dziurkę od klucza. Włóż do niej kluczyk samochodowy i przekręć 
  • o 1/4 obrotu.  
  • Aby zwolnić blokadę, wystarczy przekręcić kluczyk w przeciwnym kierunku.
  • Twój pojazd może być wyposażony w elektryczne, zdalnie sterowane blokady drzwi. W takim przypadku możesz zablokować tylne drzwi i okna za naciśnięciem przycisku.

  Jak widzisz, uruchomienie blokady drzwi to nic trudnego.

  Jeżeli cokolwiek jest dla Ciebie niejasne, zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu lub skontaktuj z dealerem Forda.

  Jeżeli uważasz ten film za pomocny, zapoznaj się z innymi materiałami z serii instruktażowej „Jak....”. Pomogą Ci utrzymać Twojego Forda w idealnym stanie i w pełni wykorzystać jego liczne funkcje.

  WAŻNE:

  Pociągnięcie wewnętrznej klamki drzwi po uruchomieniu blokady spowoduje jedynie wyłączenie blokady awaryjnej, nie zaś zamka chroniącego dziecko. Drzwi można otworzyć tylko od zewnątrz.

POWIĄZANE FILMY

How to deactivate your front passenger airbag

JAK WYŁĄCZYĆ/DEZAKTYWOWAĆ PODUSZKĘ POWIETRZNĄ PASAŻERA Z PRZODU

Jeśli masz dziecko w foteliku dziecięcym skierowanym tyłem do kierunku jazdy, możesz wyłączyć poduszkę powietrzną ze względów bezpieczeństwa. Ten film demonstruje sposób wyłączania poduszki powietrznej pasażera z przodu.

How to maximise space in your 5-seat C-MAX

JAK OPTYMALNIE WYKORZYSTAĆ PRZESTRZEŃ DO PRZECHOWYWANIA W TWOIM 5-OSOBOWYM MODELU C-MAX

5-osobowy model C-MAX jest wyposażony w pomysłowy system foteli, który można skonfigurować tak, aby mógł pomieścić niemal każdy ładunek. W tym filmie pokażemy Ci, jak zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni w modelu C-MAX.

How to pair your phone with SYNC3

PAROWANIE TELEFONU Z SYSTEMEM SYNC 3

System SYNC 3 łączy się z komputerem pokładowym Twojego Forda, umożliwiając wykonywanie połączeń, odtwarzanie muzyki, sterowanie nawigacją i nie tylko — wszystko to za pomocą poleceń głosowych. W tym filmie pokażemy Ci, jak sparować telefon z system SYNC 3.