JAK WYŁĄCZYĆ/DEZAKTYWOWAĆ PODUSZKĘ POWIETRZNĄ PASAŻERA Z PRZODU

Jeśli masz dziecko w foteliku dziecięcym skierowanym tyłem do kierunku jazdy, możesz wyłączyć poduszkę powietrzną ze względów bezpieczeństwa. Ten film demonstruje sposób wyłączania poduszki powietrznej pasażera z przodu.

How to deactivate your front passenger airbag
 • Podróżujesz z niemowlęciem znajdującym się w foteliku skierowanym tyłem do kierunku jazdy? Dowiedz się, jak wyłączyć przednią poduszkę powietrzną po stronie pasażera, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

  Gdy podróżujesz z dzieckiem w foteliku skierowanym tyłem do kierunku jazdy, konieczne może być wyłączenie przedniej poduszki powietrznej po stronie pasażera.

  Za przednim daszkiem przeciwsłonecznym pasażera znajduje się naklejka z praktycznym przypomnieniem. NIE wyłączaj przedniej poduszki pasażera, jeśli dziecko podróżuje w foteliku skierowanym przodem do kierunku jazdy.

  Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę i jak wyłączyć poduszkę.

  • W niektórych pojazdach, wyłącznik znajduje się w schowku przednim. W innych jest umieszczony na końcu panelu instrumentów przy drzwiach pasażera. 
  • Jeśli wyłącznik znajduje się w schowku, znajdź zamek dezaktywacyjny.
  • Włóż do niego kluczyk do samochodu. Przekręć, aż biały znak znajdzie się przy pozycji OFF.
  • Zamknij schowek. Teraz włącz zapłon.
  • Sprawdź deskę rozdzielczą. Powinien zapalić się symbol dezaktywacji poduszki.
  • Po zakończeniu podróży pamiętaj, aby ZAWSZE ponownie włączyć przednią poduszkę po stronie pasażera.

  WAŻNA INFORMACJA: 

  • Musisz ustawić poduszkę powietrzną w pozycji OFF, gdy na przednim fotelu pasażera podróżuje dziecko w foteliku skierowanym tyłem do kierunku jazdy.
  • Musisz ustawić poduszkę powietrzną w pozycji ON, gdy na przednim fotelu pasażera nie jest ustawiony fotelik dziecięcy.

  Jak widzisz, dezaktywacja przedniej poduszki powietrznej pasażera jest naprawdę prosta.

  Jeżeli cokolwiek jest dla Ciebie niejasne, zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu lub skontaktuj z dealerem Forda.

  Jeżeli uważasz ten film za pomocny, zapoznaj się z innymi materiałami z serii instruktażowej „Jak...”. Pomogą Ci utrzymać Twojego Forda w idealnym stanie i w pełni wykorzystać jego liczne funkcje.

POWIĄZANE FILMY

How to use your car’s child locks

JAK OBSŁUGIWAĆ BLOKADĘ DRZWI

Blokady uniemożliwiają dzieciom otwieranie drzwi od wewnątrz, a jednocześnie można je otworzyć od zewnątrz. W tym filmie pokażemy Ci, jak z nich korzystać.

How to maximise space in your 5-seat C-MAX

JAK OPTYMALNIE WYKORZYSTAĆ PRZESTRZEŃ DO PRZECHOWYWANIA W TWOIM 5-OSOBOWYM MODELU C-MAX

5-osobowy model C-MAX jest wyposażony w pomysłowy system foteli, który można skonfigurować tak, aby mógł pomieścić niemal każdy ładunek. W tym filmie pokażemy Ci, jak zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni w modelu C-MAX.

How to pair your phone with SYNC3

PAROWANIE TELEFONU Z SYSTEMEM SYNC 3

System SYNC 3 łączy się z komputerem pokładowym Forda, umożliwiając wykonywanie połączeń, odtwarzanie muzyki, nawigację i nie tylko — wszystko to za pomocą poleceń głosowych. W tym filmie pokażemy Ci, jak sparować telefon z system SYNC 3.