SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY – IDEALNE AUTO DLA KOBIETY. MUSTANG MACH-E Z NAGRODĄ KOBIECEGO ŚWIATOWEGO SAMOCHODU ROKU 2022

17 MAJA, 2022

Mustang Mach-E się nie zatrzymuje i zdobywa kolejne nagrody! Elektryczny SUV Forda został najlepszym autem dla kobiet. W marcu otrzymał tytuł Światowego Kobiecego Samochodu Roku 2022.

Ford Mustang Mach-E in red at charging point in the city

MUSTANG MACH-E DOSKONAŁYM AUTEM DLA KOBIETY

Mustang Mach-E – pierwszy, w pełni elektryczny, produkowany masowo samochód marki Ford okazał się strzałem w dziesiątkę i to zarówno z punktu widzenia klientów (jest to aktualnie najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Polsce), jak i z perspektywy producenta. To produkt przemyślany, funkcjonalny, wszechstronny, a jednocześnie pojazd o ponadprzeciętnej stylistyce i zachowujący ikoniczny charakter wzbudzającej wiele pozytywnych emocji marki Mustang. I żeby nie być gołosłownym. Tylko w styczniu i lutym bieżącego roku klienci kupujący auta elektryczne w naszym kraju wybierali model Ford Mustang Mach-E ponad dwukrotnie częściej, niż drugie najpopularniejsze auto elektryczne w Polsce.

Mustang Mach-E 8 marca 2022 roku otrzymał nagrodę Women’s World Car of The Year, która tym samym powiększyła stale rosnącą pulę wyróżnień jakie otrzymał Ford Mustang Mach-E. Wystarczy wspomnieć niedawne wyróżnienie tego auta w plebiscycie AutoLider 2022, w którym elektryczny SUV Forda otrzymał aż dwie nagrody, w tym wyróżnienie w najważniejszej kategorii Premiera Motoryzacyjna Roku

Nagród jakimi wyróżniono ten model jest znacznie więcej – auto doceniają klienci i eksperci branżowi z całego świata. Wystarczy wymienić choćby otrzymany w Stanach Zjednoczonych tytuł North American SUV of The Year (SUV roku Północnej Ameryki), czy przyznany Mustangowi Mach-E przez renomowany magazyn Car and Driver tytuł EV of The Year (Auto Elektryczne Roku). Bez dwóch zdań, na krótko po premierze to jedno z najbardziej utytułowanych aut XXI wieku i najprawdopodobniej najbardziej utytułowany model, który możesz kupić.

 

WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR – NAGRODA KOBIECEGO ŚWIATOWEGO SAMOCHODU ROKU 2022

Nagroda Women’s World Car of The Year (WWCOTY) jest jedyną międzynarodową nagrodą w branży motoryzacyjnej, która jest przyznawana wyłącznie przez kobiety – uznane ekspertki i dziennikarki motoryzacyjne. Konkurs Women’s World Car of The Year jest doskonale rozpoznawalny na całym świecie, w skład jury wchodzą dziennikarki z całego świata – także z Polski (serdecznie pozdrawiamy Panią Agatę Rzędowską), a branża motoryzacyjna co roku uważnie śledzi  dokonywane przez Panie wybory.

Tegoroczne wyróżnienie Forda Mustanga Mach-E jest doskonałym potwierdzeniem tego, że Ford doskonale rozumie siłę i wpływ kobiet na decyzje o zakupie samochodu. Konkurs został stworzony w 2009 roku z inicjatywy nowozelandzkiej dziennikarki Sandy Myhre. Ważne, by zrozumieć, że choć wyboru dokonują wyłącznie kobiety, to celem jest wyłonienie najlepszych samochodów roku, a kryteria głosowania opierają się na tych samych zasadach, którymi kieruje się każdy kierowca przy wyborze samochodu.

Interior of Mustang Mach-E

To nie jest „kobiecy samochód” w którym rolę gra przede wszystkim kolor – jakże stereotypowe myślenie znacznej części męskiej społeczności! Podczas głosowania brane są pod uwagę m.in. takie aspekty jak bezpieczeństwo, jakość, cena, wzornictwo, łatwość prowadzenia i właściwości jezdne, a także korzyści i wpływ na środowisko. Samochody rywalizują w konkursie w siedmiu kategoriach: Best Car od The Year (najlepszy samochód roku), Best Large Car/Family Car (najlepszy duży/rodzinny samochód), Best Performance Car (najlepszy samochód o wysokich osiągach), Best 4x4 (najlepsze auto terenowe), Best Large SUV (najlepszy duży SUV), Best Family SUV (najlepszy rodzinny SUV) oraz Best Urban Model (najlepszy samochód miejski). Ford Mustang Mach-E otrzymał nagrodę w kategorii Best Large Car/Family Car.

Poznaj pełną ofertę aut hybrydowych i elektrycznych Ford

 

MUSTANG MACH-E – IDEALNY MODEL AUTA – NIE TYLKO DLA KOBIETY

Wspomnieliśmy już, że absolutnie błędną jest opinia wielu panów, że kobiety zwracają uwagę jedynie na kolor, albo na obecność lusterka w kabinie. Tę bzdurę obala właśnie konkurs Women’s World Car of The Year, który doskonale pokazuje co tak naprawdę doceniają kobiety: funkcjonalność, przestronność, bezpieczeństwo, właściwości jezdne, ergonomię, efektywność energetyczną, czy ponadprzeciętne wzornictwo. Bardzo nas – Forda – cieszy fakt, że właśnie te cechy zostały przez nie wskazane w Fordzie Mustangu Mach-E. To jednocześnie dowód na to, że pragmatyzm, inteligencja i poczucie piękna nie mają płci, a wybory dokonywane przez jury konkursu WWCOTY odzwierciedlają potrzeby miłośników motoryzacji niezależnie od tego, w jaki typ gonad wyposażyła ich natura. Ford Mustang Mach-E to doskonałe auto dla każdego, świadomego swoich potrzeb klienta.

Ford Mustang Mach-E in red parked next to house

DLACZEGO SAMOCHODY ELEKTRYCZNE SZCZEGÓLNIE PRZYPADAJĄ KOBIETOM DO GUSTU?

Badania pokazują, że istnieją jednak pewne cechy aut, na które panie zwracają bardziej baczną uwagę niż panowie. Mowa o bezpieczeństwie i niezawodności - w kwestii komfortu panie preferują cechy, które sprawiają, że użytkowanie auta jest po prostu łatwiejsze i przyjemniejsze, takie jak np. automatyczna skrzynia biegów, elektryczne lusterka, podgrzewane szyby czy siedzenia. Wygląd? Też jest ważny, ale nie kluczowy – choć estetycznie zaprojektowane i funkcjonalne wnętrze, czy niebanalny kształt nadwozia Forda Mustanga Mach-E z całą pewnością nie ujdą uwadze wybierającej auto kobiety.

Wybór auta elektrycznego również pokazuje pragmatyczne podejście kobiet. Samochody z napędem elektrycznym z racji odmiennej i – de facto – prostszej konstrukcji od jakiegokolwiek pojazdu spalinowego, są znacznie mniej uciążliwe w eksploatacji. Ten aspekt ma szczególne znaczenie dla kobiet, które same muszą zajmować się dbałością o stan techniczny własnego pojazdu.

Na przykład dzięki funkcji rekuperacji (odzyskiwanie energii kinetycznej podczas hamowania i np. zjazdów ze wzniesień), auta elektryczne hamują silnikiem, działającym wówczas jak prądnica generująca energię przekazywaną z powrotem do akumulatora trakcyjnego. W efekcie zużycie eksploatacyjne elementów układu hamulcowego (tarcz, klocków i innym podzespołów) jest w elektrykach znacznie mniejsze niż w analogicznym pod względem gabarytów czy dynamiki aucie spalinowym. Auta elektryczne wymagają też znacznie mniejszej ilości czynności serwisowych niż auta spalinowe, co nie tylko upraszcza eksploatację takich pojazdów, ale czyni ją też znacznie tańszą.

PRZECZYTAJ TAKŻE: