FORD DLA CIEBIE – POZNAJ MODELE FINANSOWANIA ZAKUPU NOWYCH AUT FORDA

29 LIPCA, 2022

Obecnie możliwość użytkowania nowego auta nie jest obwarowana koniecznością jednorazowej wpłaty sporej liczby pieniędzy na konto dealera. Dzięki elastycznym formom finansowania zakupu, kierowcy mogą się cieszyć autem w prostszy sposób – korzystając z dogodnych rat przy niskiej wpłacie własnej. Zobacz, co ma do zaoferowania Ford!

Cars

FORD OPCJE – CZĘŚCIEJ JEŹDZISZ NOWYM FORDEM

Program Ford Opcje to rozwiązanie optymalne dla klientów, którzy wraz z końcem umowy chcieliby wymienić auto na nowe, ewentualnie zwrócić je do dealera. W ramach Ford Opcje możemy wybierać z pełnej gamy nowych modeli aut osobowych marki Ford. Okres kredytowania zakupu nowego Forda jest elastyczny, może wynosić 24, 36 lub 48 miesięcy. Ostatnia rata kredytu przyznanego w ramach programu Ford Opcje jest ratą balonową, odpowiadającą gwarantowanej cenie odkupu pojazdu przez dealera wraz z końcem okresu umowy kredytowej. Bardzo dużą zaletą Ford Opcje jest znacznie niższa rata kredytowa w stosunku do standardowych kredytów na zakup pojazdu dostępnych na rynku. Droga do własnego samochodu marki Ford w ramach programu Ford Opcje jest bardzo prosta: najpierw wybieramy konkretny model u dealera, następnie określamy – zależnie od naszych możliwości budżetowych i planów finansowych – na jaką wielkość wpłaty własnej się decydujemy oraz wybieramy okres kredytowania. Oprócz tego należy jeszcze określić roczny przebieg kilometrów, jaki będziemy wykonywać wybranym samochodem – ma to wpływ na szacowaną wartość pojazdu po zakończeniu umowy kredytowej i wysokość rat włącznie z ostatnią ratą balonową. Później pozostaje nam już tylko podpisać umowę, wpłacić zadeklarowany wcześniej wkład własny, ubezpieczyć pojazd i go zarejestrować, a następnie cieszyć się z odbioru wymarzonego modelu Forda z salonu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Ford oferuje również atrakcyjne rozwiązanie dla klienta w kwestii ubezpieczenia kupowanego auta, do czego jeszcze wrócimy w dalszej części naszego wpisu. Na koniec umówionego okresu kredytowania w ramach programu Ford Opcje mamy do wyboru następujące rozwiązania:

  • Możemy wymienić samochód na nowy model.
  • Możemy zwrócić auto do dealera, w takim wypadku cena odkupu (rata balonowa) jest spłacana bankowi na podstawie umowy odkupu
    z dealerem. Należy pamiętać, że jeżeli zwracane auto będzie np. lekko uszkodzone, klient musi ewentualnie dopłacić różnicę do kwoty raty balonowej wynikającą z różnicy pomiędzy szacowaną a faktyczną wartością pojazdu.
  • Możemy spłacić całkowicie ratę balonową, umowa kredytowa jest zakończona, auto pozostaje naszą własnością.
  • Możemy złożyć wniosek o refinansowanie raty balonowej, czyli po prostu rozłożenie pozostałej kwoty spłaty na dogodne dla nas raty, co formalnie wymaga aneksu do umowy kredytowej.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) kredytu w ramach programu Ford Opcje wynosi 8,95%.

Blue puma

FORD CREDIT – NOWE I UŻYWANE POJAZDY FORD I INNYCH MAREK KUPISZ NA DOGODNE RATY

Opcja finansowania Ford Credit to z kolei rozwiązanie dla tych klientów, którzy poszukują zarówno nowych aut marki Ford, jak też samochodów używanych, zarówno Forda, jak i innych marek. Ford Credit jest programem finansowania, w ramach którego możemy kupić również auto dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Cechą odróżniającą Ford Credit od Ford Opcje jest szerszy zakres trwania umowy kredytowej do wyboru. Umowę możemy zawrzeć na czas od 6 miesięcy aż do 120 miesięcy (10 lat). Szeroki jest również zakres kwoty kredytu: od 4 tys. zł aż do 500 tys. zł. Przy czym kwota kredytu może wynosić nawet 125% wartości wybranego pojazdu. Zaletą tego programu jest stałe oprocentowanie przez cały okres trwania umowy, ponadto, jeżeli zdecydujemy się na samochód o wartości nie większej niż 150 tys. zł, istnieje możliwość wejścia w jego posiadanie po podpisaniu umowy kredytowej bez konieczności wpłaty własnej. W przypadku programu Ford Credit procedura zakupu auta z wykorzystaniem tej metody finansowania wygląda podobnie jak w przypadku wcześniej opisanego programu Ford Opcje. Zaczynamy od wyboru auta u dealera, następnie decydujemy o ewentualnej wysokości wpłaty własnej i okresu kredytowania. Na podstawie naszych wyborów otrzymamy od dealera program spłat ratalnych, jeżeli on nam odpowiada podpisujemy umowę, wpłacamy ew. udział własny, rejestrujemy oraz ubezpieczamy auto i możemy nim wyjechać z danego salonu Forda. W przeciwieństwie do programu Ford Opcje, w tym przypadku nie mamy możliwości zwrotu auta po zakończeniu umowy kredytowej ani zamiany go na nowszy model. Z drugiej jednak strony, w programie Ford Credit nie ma wysokiej raty balonowej, a raty rozłożone mogą być na bardzo długi okres. W rezultacie jest to program przeznaczony dla tych osób, które zamierzają użytkować auto w dłuższej perspektywie czasowej. W przypadku programu Ford Credit RRSO również wynosi 8,95%.

Red Transit

STARTUJESZ Z DZIAŁALNOŚCIĄ GOSPODARCZĄ?
SKORZYSTAJ Z OFERTY FORD LEASING

Kolejną propozycją alternatywnego finansowania zakupu auta jest program Ford Leasing przygotowany z myślą o wszystkich przedsiębiorcach, ale ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy dopiero zaczynają własną działalność gospodarczą. Program Ford Leasing korzysta z usług BNP Paribas Leasing Services. Na jakie warunki mogą liczyć klienci prowadzący działalność gospodarczą? Minimalna kwota finansowania może wynosić już 15 tys. zł netto, a okres finansowania + wiek pojazdu mogą wynosić nawet 11 lat. Minimalna wpłata własna w ramach programu Ford Leasing to 0%.

Decydując się na program Ford Leasing można tą formą finansowania opłacić użytkowanie zarówno nowych pojazdów marki Ford, jak też używanych. Przy czym w grę wchodzą modele osobowe, jak i dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 8 ton. Na zerową wpłatę własną mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na leasingowanie auta kosztującego do 120 tys. zł netto, jeżeli wartość pojazdu zawiera się pomiędzy kwotą 120 tys. a 170 tys. zł netto, minimalna opłata wstępna wynosi 10% wartości pojazdu. W przypadku aut o wartości przekraczającej 170 tys. zł netto opłata wstępna rośnie do 20%.

 

UBEZPIECZ SWOJE NOWE AUTO Z FORDEM I ALLIANZ POLSKA

W Polsce każde auto poruszające się po drogach publicznych musi mieć wykupione ubezpieczenie OC, oprócz tego wielu kierowców i właścicieli aut decyduje się na szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Ford w ramach pakietu korzyści i wsparcia klientów, we współpracy z TUiR Allianz Polska przygotował kompleksowy pakiet ubezpieczeń: Ford Ubezpieczenia. Na co mogą liczyć klienci, którzy zdecydują się na ochronę ubezpieczeniową w tym pakiecie?

Zacznijmy od tego, że program Ford Ubezpieczenia skierowany jest do bardzo szerokiej grupy klientów. Mogą to być zarówno właściciele nowych aut marki Ford i innych marek, jak też posiadacze używanych pojazdów Forda i innych producentów. W ramach Ford Ubezpieczenia możliwe jest zakupienie (w formie stacjonarnej i zdalnej) kompletnego pakietu ubezpieczeń OC/Autocasco/Assistance/NNW/Informacja prawna. Ponadto klienci mogą dostosować zakres ochrony Autocasco decydując się na dodatkowe opcje rozszerzenia ochrony takie jak ubezpieczenie szyb czy pakiet „Równa droga” obejmujący ochronę ubezpieczeniową takich uszkodzeń jak np. uszkodzenie felgi, opony czy innych elementów podwozia spowodowane złym stanem drogi. Zakres ochrony ubezpieczeniowej w ramach programu Ford Ubezpieczenia może chronić również bagaż właściciela pojazdu (do kwoty 2 tys. zł). Przed wakacjami warto podkreślić, że ubezpieczenie może być rozszerzone o Zieloną Kartę czy Ochronę Prawną.

Likwidacja szkód ubezpieczonych pakietem Ford Ubezpieczenia jest realizowana bardzo sprawnie, bezgotówkowo i wyłącznie poprzez sieć Autoryzowanych Dealerów Forda. Naprawy ubezpieczonych pojazdów wykonywane są wyłącznie z użyciem nowych, oryginalnych części zamiennych Forda. Na czas naprawy pojazdu w ramach Assistance klient otrzymuje auto zastępcze (na okres od 4 do 21 dni, zależnie od charakteru szkód i zakresu napraw), a całodobowa pomoc drogowa w ramach Assistance jest dostępna zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Pakiet Ford Ubezpieczenia jest też pozbawiony wszelkich „pułapek” takich jak np. franszyza integralna (kwota, do której ubezpieczyciel nie odpowiada za powstałą szkodę), czy udział własny klienta bądź redukcja sumy ubezpieczenia po szkodzie. W ramach Ford Ubezpieczenia możemy liczyć zawsze na niezmienną sumę ubezpieczenia dla fabrycznie nowych samochodów marki Ford przez całe 12 miesięcy od daty pierwszej rejestracji. Tą sumą ubezpieczenia jest pełna wartość pojazdu wraz z jego wyposażeniem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: