FORD LEASING DLA MŚP Z NISKĄ RATĄ – CO WYBRAĆ? PORÓWNUJEMY OFERTY FORD WYNAJEM I FORD LEASING OPCJE

28 LIPCA, 2022

Samochody są obecnie niezbędnymi narzędziami pracy przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Jednak użytkowanie pojazdów nie wiąże się już z koniecznością ich zakupu. Na rynku od dawna funkcjonuje leasing finansowy, a w ostatnich latach na popularności zyskuje trend wynajmu długoterminowego. Ford, poza tradycyjnym pakietem obejmującym finansowanie oraz kompletny zakres usług, proponuje klientom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw dwa nowoczesne i proste rozwiązania. Każde z nich z innym zakresem usług – Ford Wynajem Super Easy oraz Ford Leasing Opcje. Na czym polegają i czym wyróżniają się te programy?

Ford Mach E

WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY AUT DLA FIRMY – POZNAJ ZALETY

Wynajem długoterminowy aut dla firmy to sposób na pełną kontrolę kosztów nad użytkowaniem pojazdu bez konieczności jego zakupu na własność. W programie Ford Wynajem klient płaci tylko kwotę odpowiadającą amortyzacji auta w trakcie jego użytkowania.

W ramach programu Ford Wynajem klient firmowy (przedsiębiorca, firma, osoba prowadząca działalność gospodarczą) może wybrać nowy model samochodu osobowego lub dostawczego marki Ford. Okres umowy może zawierać się pomiędzy 24 a 60 miesiącami. Wpłata własna już od 0 proc. wartości wybieranego pojazdu. Koszt wynajmu jest rozłożony w stałych, miesięcznych ratach opłacanych przez cały okres trwania umowy. W momencie zakończenia umowy najmu w programie Ford Wynajem auto możemy po prostu zwrócić do dealera, zamienić na nowszy model i podpisać nową umowę najmu lub wykupić. To co wyróżnia najem długoterminowy Forda od np. leasingu to fakt, że koszt obsługi serwisowej wynajmowanego pojazdu jest wkalkulowany w miesięczną ratę.

Dla przedsiębiorcy wynajem długoterminowy w Ford Wynajem to m.in. takie korzyści jak: kontrola finansów (stała miesięczna rata, łatwe do zabudżetowania koszty autoryzowanego serwisu zawarte w racie), korzyści podatkowe (czynsz najmu stanowi koszt uzyskania przychodów, można odliczyć VAT), dostęp do samochodów zastępczych (flota jest zawsze mobilna). Przedsiębiorca decydujący się na taką formę użytkowania pojazdu nie musi się również przejmować ryzykiem spadku wartości końcowej samochodów.

Ford Kuga Hybrid

FORD TERAZ Z OFERTĄ WYNAJEM – POZNAJ WARUNKI WYNAJMU DŁUGOTERMINOWEGO DLA FIRMY

Warto zdać sobie sprawę, że nie należy mylić wynajmu długoterminowego w programie Ford Wynajem np. z programami leasingowymi czy ratalnymi. Porównując bowiem same oferty, wynajem długoterminowy może wydawać się droższy, ale należy rozumieć, że należy patrzeć nie tylko na stałą, miesięczną opłatę, ale również i to, co klient otrzymuje w zamian. W przypadku programu Ford Wynajem to nie tylko kwestia samego finansowania. Rata najmu obejmuje również takie usługi jak serwis mechaniczny (m.in. przeglądy okresowe, wymiana filtrów, olejów i innych płynów eksploatacyjnych, naprawy gwarancyjne, a także pogwarancyjne) wykonywany zawsze w Autoryzowanych Stacjach Obsługi marki Ford.

To nie wszystko – płacąc ratę najmu niwelujemy ryzyko ponoszenia kosztów ewentualnych awarii, to wynajmujący, a nie klient zapłaci za naprawę i pomoże ją zorganizować zapewniając jednocześnie auto zastępcze na czas naprawy. Tak samo jest w przypadku ryzyka utraty wartości pojazdu. Rata oszacowana na początku umowy pozostaje stała bez względu na to, jaką faktycznie dany model będzie utrzymywał wartość rezydualną, jak będzie postrzegany na rynku itp. Klient nie musi również poszukiwać kupca, po prostu oddaje auto kończąc umowę ewentualnie może wybrać nowy model i podpisać nową umowę najmu długoterminowego.

Zasadniczą zaletą programu Ford Wynajem z punktu widzenia przedsiębiorcy jest to, że  nie musi on martwić się ewentualnymi naprawami, ubezpieczeniem, awariami itp. Jednocześnie pełna przejrzystość kosztów pozwala bardzo łatwo rozplanować koszty floty w budżecie prowadzonej działalności, a dzięki stałym wysokościom rat, unikniemy nieprzewidzianych wydatków związanych z korzystaniem z aut w firmie. Przewidywalność kosztów, oszczędność czasu i po prostu spokój oraz psychiczny komfort korzystania z auta to najważniejsze zalety programu Ford Wynajem.

 

AUTO W LEASINGU – SPRAWDŹ, CZY ODPOWIADA POTRZEBOM TWOJEJ FIRMY

Leasing to alternatywna forma finansowania jakiegoś dobra. Leasingodawca (finansujący) na podstawie umowy leasingowej przekazuje leasingobiorcy (korzystającemu) prawo do użytkowania przedmiotu leasingu w zamian za określone raty leasingowe. Innymi słowy, leasing umożliwia leasingobiorcy dostęp do konkretnej rzeczy bez konieczności jej zakupu. To podstawowa różnica pomiędzy leasingiem, a kredytem. W przypadku leasingu, to leasingodawca jest – przez cały okres trwania umowy – właścicielem leasingowanego pojazdu. Z kolei, gdy bierzemy kredyt już od momentu podpisania umowy kredytowej i spłaty pierwszej raty – jesteśmy właścicielem auta. Leasing ma jednak sporo zalet nad tradycyjnym kredytem. Procedury leasingowe są zazwyczaj znacznie prostsze niż w przypadku umów kredytowych, a potencjalny leasingobiorca krótko oczekuje na decyzję. Dla firm niebagatelną zaletą jest również możliwość wpisania w koszty wydatków związanych z leasingiem: rat, opłaty wstępnej, kosztów bieżącej eksploatacji leasingowanego samochodu oraz odpisów amortyzacyjnych z ratami odsetkowymi. Obowiązkiem leasingobiorcy jest spłacanie rat leasingowych ustalonych w umowie leasingowej, a także poniesienie kosztów związanych eksploatacją, ubezpieczeniem czy rejestracją pojazdu.

Oczywiście istnieją różne formy leasingu. Np. leasing 101% (w uproszczeniu: suma rat do spłaty przez cały okres umowy jest równa 101 proc. wartości auta w dniu podpisania umowy), leasing balonowy (leasingobiorca przez cały okres umowy płaci niskie raty, natomiast ostatnia płatność jest wysoka), czy rozwiązanie polecane dla sektora MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) jakim jest Ford Leasing z opcją odkupu samochodu przez dealera.

Ford Kuga Hybrid

    

FORD LEASING OPCJE – LEASINGUJ NOWE SAMOCHODY OSOBOWE I DOSTAWCZE

Ford Leasing Opcje to interesująca propozycja dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, którym zależy na krótszym cyklu wymiany auta i niskich kosztach jego użytkowania. W ramach programu Ford Leasing Opcje można wybrać dowolny model samochodu osobowego lub dostawczego marki Ford. Okres umowy leasingowej w Ford Leasing Opcje może wynosić 24, 35 lub 47 miesięcy. Wpłata własna już od 0 procent dla pojazdów w cenie netto do 120 tys. zł. Jeżeli zdecydujemy się na droższe auto w cenie do 170 tys. zł netto, minimalna wpłata własna wyniesie 10 proc. wartości leasingowanego pojazdu. W przypadku aut kosztujących więcej niż 170 tys. zł netto, minimalna opłata wstępna to 20 proc. wartości pojazdu. Z programu Ford Leasing Opcje mogą skorzystać nie tylko spółki prawa handlowego czy osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, ale również start-upy, czyli nowopowstałe firmy.

Ford Leasing Opcje to rozwiązanie interesujące dla tych klientów, którym zależy na minimum formalności, nie chcą długo eksploatować pojazdu, planując jego wymianę na nowe auto po upływie okresu umowy i chcą we własnym zakresie kontrolować kwestie związane np. z serwisem czy przeglądami okresowymi, co w przypadku aut nowych, jakie można leasingować w ramach tego programu, nie jest uciążliwością. W krótkim cyklu wymiany auta serwis czy assistance mogą okazać się zbędne i przedsiębiorca może uznać, że większość czynności związanych z obsługą jest w stanie zorganizować we własnym zakresie.

Zaletą Ford Leasing Opcje są bardzo uproszczone formalności na drodze do nowego Forda. Klient zaczyna od wyboru pojazdu, na który chce podpisać umowę leasingową w ramach Ford Leasing Opcje, następnie, zależnie od wartości wybranego auta albo opłaca wpłatę własną, albo nie musi tego robić (przy wartości pojazdu do 120 tys. zł netto wpłata własna może wynosić 0 proc.). Kolejny krok to deklaracja średniego, rocznego przebiegu. Program Ford Leasing Opcje również w tym zakresie jest elastyczny i umożliwia zadeklarowanie przebiegu rocznego od 10 000 km do aż 50 000 km. Po wyborze auta, okresu umowy i deklaracji przebiegu należy podpisać umowę leasingową oraz dodatkową umowę gwarancji odkupu z dealerem, co chroni leasingobiorcę przed uciążliwościami związanymi z poszukiwaniem nabywcy po upływie okresu umowy. Warto też pamiętać, że gwarancja odkupu to ochrona przed nieprzewidzianym spadkiem wartości danego auta na rynku. Dodatkowym ułatwieniem, jeżeli chodzi o formalności jest możliwość podpisania umowy w trybie paperless, tj. z wykorzystaniem elektronicznego podpisu.

Po upływie okresu umowy (24, 35 lub 47 miesięcy) klient może zwrócić pojazd do dealera, który następnie odkupuje pojazd od leasingodawcy i zawrzeć nową umowę leasingu na nowe auto marki Ford. Drugą możliwością zakończenia umowy jest samodzielne wykupienie pojazdu za wartość końcową wskazaną w umowie leasingu.

 

WYNAJEM CZY LEASING? CZYM RÓŻNIĄ SIĘ OBA ROZWIĄZANIA?

Wybór pomiędzy wynajmem długoterminowym w ramach Ford Wynajem a leasingiem w Ford Leasing Opcje zależy od potrzeb klienta biznesowego. Jeżeli przedsiębiorcy zależy przede wszystkim na maksymalnym uproszczeniu wszystkich działań związanych z eksploatacją auta, lepszym wyborem może okazać się najem długoterminowy, w którym w każdej racie zawarty jest nie tylko spadek wartości pojazdu w wyniku jego używania, ale też wszelkie czynności serwisowe. Wynajem długoterminowy w ramach Ford Wynajem to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą zajmować się autem poza uzupełnianiem paliwa – wszelkie formalności związane z serwisem, przeglądami czy ubezpieczeniem są w takim przypadku po stronie wynajmującego, a nie klienta, który za te wszystkie usługi płaci uiszczając comiesięczny abonament najmu.

Z kolei w przypadku leasingu w ramach Ford Leasing Opcje, klient sam odpowiada za kwestie serwisowe i eksploatacyjne, ale za to miesięczne raty leasingu będą niższe, bo nie będą zawierać kosztu dodatkowych usług oferowanych wraz z usługą najmu długoterminowego.

Różnicą pomiędzy obydwoma programami jest również kwestia podmiotów finansujących transakcję. W przypadku Ford Wynajem finansowanie zapewnia ALD Automotive, natomiast w Ford Leasing Opcje finansującym się BNP Paribas Leasing Services.

Cechą wspólną obu programów jest to, że miesięczna rata jest stała i niezmienna w trakcie trwania umowy, a to atut, który znacznie ułatwia planowanie budżetu prowadzonej działalności. W przypadku najmu długoterminowego, nie ma możliwości przedłużenia umowy na kolejny okres, co z kolei da się zrobić w przypadku leasingu w Ford Leasing Opcje.

 

WYNAJEM CZY LEASING OPCJE? ZESTAWIAMY OFERTY FORDA – SPRAWDŹ PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE

Na koniec proponujemy zestawienie przykładowych ofert w ramach Ford Wynajem oraz Ford Leasing Opcje.

Na przykład model Ford Kuga 1.5 EcoBoost 2WD Titanium 150 KM w programie Ford Wynajem jest dostępny za 1959 zł netto miesięcznie, przy zerowej opłacie wstępnej i limicie przebiegu wynoszącym 45 000 km.

Z kolei w przypadku wyboru finansowania tego modelu w ramach Ford Leasing Opcje promocyjna rata miesięczna netto wyniesie 1499 zł, przy stawce WIBOR 1M 5,62% (z dnia 20.05.2022 roku), opłacie wstępnej 15% przy okresie leasingu na 35 miesięcy przy deklarowanym przebiegu 20 tys. km rocznie.

Świadomość zalet i różnic pomiędzy obydwoma alternatywnymi metodami finansowania użytkowania nowego Forda pozwala optymalnie dostosować ofertę do możliwości konkretnego klienta. Pozostaje nam zaprosić do salonów dealerskich Forda i zachęcić do osobistego sprawdzenia korzyści jakie dają opisywane programy finansowania aut.

PRZECZYTAJ TAKŻE: