NASZA PRZYSZŁOŚĆ: HISTORIA  FORDA TOCZY SIĘ DALEJ

Firma Ford posiada dumne dziedzictwo i ekscytującą przyszłość. Jednak co da nam dążenie do konstruowania najlepszych pojazdów na świecie bez myślenia o świecie, dla którego je konstruujemy?

ford mustang logo close up

Od samego początku istnienia firmy dostarczamy ludziom narzędzia, które pomagają im iść naprzód, i wprowadzamy innowacje, aby zwiększyć ich możliwości. Teraz, mając na uwadze przyszłe pokolenia, tworzymy bardziej zrównoważone środki transportu wykorzystujące silniki o niskim zużyciu paliwa i zmierzamy ku elektryfikacji.  

Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii biznesowej Forda. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom produkcyjnym i ekscytującej gamie zaawansowanych technologicznie opcji redukujących zużycie paliwa dopiero zaczynamy się rozkręcać.

ford construction plant, machinery

Nowe pojazdy będą stanowić uzupełnienie gamy naszych już zelektryfikowanych ikon, takich jak Mustang Mach-Eczy E-Transit . Inwestujemy 2 miliardy dolarów w modernizację naszego zakładu montażu pojazdów w Kolonii, w Niemczech, przygotowując się na naszą przyszłość w dziedzinie energii elektrycznej

Zainwestowaliśmy kolejne 230 milionów funtów na przekształcenie naszego zakładu produkującego przekładnie do pojazdów w Halewood w Wielkiej Brytanii, aby umożliwić produkowanie elektrycznych zespołów napędowych dla przyszłych modeli marki Ford. 

Jesteśmy zdecydowani osiągnąć ważny cel — do 2030 roku 100% naszych pojazdów osobowych będzie w pełni elektrycznych, a dwie trzecie pojazdów użytkowych będzie w pełni elektrycznych lub z napędem hybrydowym typu plug-in. Kamieniem milowym na tej drodze jest nasz plan sprzedania ponad 600 000 pojazdów elektrycznych w Europie do 2026 roku.

birds eye view of ford plant facility

Wiemy, jak ważne jest zapewnienie infrastruktury umożliwiającej realizację tych ambitnych planów, a na poziomie podstawowym wszyscy będziemy potrzebowali miejsca, w którym będziemy mogli naładować akumulatory naszych pojazdów. BlueOval™ Charge Network może pomóc pozbyć się niepokoju związanego z podróżą, zapewniając dostęp do ponad 600 000 publicznych stacji szybkiego ładowania w całej Europie. Wystarczy się zarejestrować.

ford mustang charging at charging station

Prowadzimy działania mające na celu stworzenie bezpieczniejszych, wydajniejszych i bardziej zrównoważonych sieci transportowych z szeroką gamą opcji mobilności. Ulepszamy wszelkie aspekty, od płynności ruchu po parkowanie i tworzymy świat z coraz mniejszą liczbą przeszkód i ograniczeń. 

Od ułatwiania ładowania w domu po wspieranie zelektryfikowanych flot komercyjnych - robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych klientów w zmianie dotychczasowych warunków jazdy.

Jako firma przyglądamy się również swoim własnym postawom i prowadzimy wiele działań, aby zapewnić poprawę jakości oraz modyfikujemy i upraszczamy sposoby działania.  Dzięki temu możemy nie tylko przewyższać oczekiwania klientów, ale również zwiększyć dostępność i satysfakcję z posiadania pojazdów z napędem elektrycznym. Jest więc na co czekać. 

Więcej o naszych wartościach i determinacji, aby wnieść pozytywny wkład w otaczający nas świat, możesz przeczytać w naszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju. Każdego dnia pracujemy nad realizacją naszego długoterminowego celu, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji w przypadku produkowanych samochodów oraz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w naszych zakładach, logistyce i dostawców do roku 2035.

Jak podkreśla Stuart Rowley, Prezes Ford Europe, "Europejczycy zwracają uwagę na zmiany klimatyczne i są gotowi podjąć szereg indywidualnych działań, aby pomóc w walce z nimi. Ford jest całym sercem za elektryfikacją i jesteśmy dumni, że możemy być liderem ułatwiającym konsumentom przejście na pojazdy zelektryfikowane." 

Jesteście gotowi, aby ruszyć w przyszłość? Chcemy pomóc w budowaniu lepszego świata, w którym każdy może swobodnie się poruszać i realizować swoje marzenia. Dołącz do nas w tej podróży.

red ford mustang, side view at night

WYRÓŻNIONE ARTYKUŁY