JAK KORZYSTAĆ Z FUNKCJI INFORMACJI I ALERTÓW DROGOWYCH (LIVE TRAFFIC) Z FORDPASS CONNECT

Funkcja Live Traffic przekazuje aktualne informacje o ruchu drogowym bezpośrednio do Twojego systemu nawigacji SYNC 3. Oto, jak z niej korzystać.

Ford cars in a traffic
 • FordPass Connect to modem wbudowany w Twój pojazd. Obsługuje on szereg funkcji stworzonych z myślą o ułatwieniu jazdy i sprawieniu, by podróżowanie było przyjemniejsze niż kiedykolwiek przedtem.

  Na przykład, funkcja Live Traffic przekazuje aktualne informacje o ruchu drogowym bezpośrednio do Twojego systemu nawigacji SYNC 3 Następnie technologia ta dostosowuje Twoją zalecaną trasę podróży, zależnie od warunków drogowych. Dzięki temu dotrzesz na miejsce bez stresu i na czas.

  Wyjaśniamy, jak z niego korzystać: 

  • Sprawdź, czy modem jest aktywowany i czy włączone jest także udostępnianie danych.
  • W razie wątpliwości dotknij ikonki FordPass Connect na ekranie SYNC. Następnie wybierz „Ustawienia łączności” oraz aktywuj „Lokalizację” i „FordPass Connect Live Traffic”.
  • Aby wprowadzić cel podróży, dotknij ikonkę „Nawigacji” na ekranie SYNC 3, a następnie „Cel podróży” z lewej strony ekranu mapy.
  • Teraz wprowadź cel podróży za pomocą klawiatury i dotknij „Szukaj”. Ekran SYNC wyświetli najlepszą trasę.
  • Zobaczysz również inne przydatne informacje, takie jak czas podróży oraz opóźnienia ze względu na korki.
  • System obejmuje wszystkie drogi główne oraz lokalne. Co więcej, system aktualizuje informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, dynamicznie zmieniając trasę, aby uniknąć opóźnień. Od teraz będziesz docierać do celu na czas i w dobrym humorze.

  Oto jak łatwo jest obsługiwać funkcję Live Traffic z FordPass Connect. Jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, wystarczy skontaktować się z Dealerem Forda.

  Jeżeli uważasz ten film za pomocny, zapoznaj się z innymi materiałami z serii instruktażowej „Jak...". Pomogą Ci utrzymać Twojego Forda w idealnym stanie i w pełni wykorzystać jego liczne funkcje. Dowiedz się więcej tutaj.

POWIĄZANE FILMY

Hand holding a mobile phone with FordPass application

AKTYWOWANIE MODEMU FORDPASS CONNECT

Modem FordPass Connect oferuje szereg użytecznych funkcji, w tym sieć Wi-Fi w standardzie 4G LTE z możliwością podłączenia maksymalnie dziesięciu urządzeń. W tym filmiku pokażemy Ci, jak sparować go z aplikacją FordPass.

Ford S-MAX side view

PRZYWRACANIE USTAWIEŃ FABRYCZNYCH W APLIKACJI FORDPASS

Przywróć ustawienia fabryczne, jeżeli planujesz sprzedać samochód, osobiście kupiłeś(-aś) używanego Forda lub chcesz usunąć pojazd z innego konta FordPass. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Add Your VIN Number

DODAWANIE NUMERU VIN DO APLIKACJI FORDPASS

Dodanie numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) do aplikacji FordPass pomoże Ci zachować kontrolę nad gwarancją, zarezerwować usługi i sprawdzić alerty o stanie technicznym pojazdu. Oto, jak dodać numer VIN do aplikacji FordPass.