FIESTA CECHY I FUNKCJE

Ford Fiesta ST driving

PROWADZENIE

Ford Fiesta oferuje bogate wyposażenie w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności już od najniższej wersji wyposażenia. Wybierz wersję Titanium, jeśli poszukujesz ponadczasowej, stonowanej elegancji lub wersję ST-Line X, jeśli cenisz sportowy wygląd i prowadzenie. Jeśli nie uznajesz kompromisów w zakresie wyglądu, osiągów i sportowych doznań mamy dla Ciebie idealną propozycję w postaci wersji ST. To kwintesencja filozofii Ford Performance, która zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

ADAPTACYJNY TEMPOMAT Z FUNKCJĄ STOP & GO

Tempomat adaptacyjny pozwala wprowadzić żądaną prędkość i odległość od poprzedzającego pojazdu, po czym będzie automatycznie utrzymywać zadany odstęp, jeśli warunki na drodze uniemożliwiają jazdę z ustaloną prędkością. W pojazdach z automatyczną skrzynią biegów PowerShift tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go utrzymuje zadaną odległość do pojazdu poprzedzającego, nawet jeśli ten pojazd zwolni i zahamuje. Gdy pojazdy znajdujące się z przodu ruszą ponownie, Twój samochód także ruszy. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie podczas jazdy przy dużym natężeniu ruchu np. w korkach ulicznych. „RES” Technologie wspomagające

Ford Fiesta using Adaptive cruise control
Ford Fiesta rear three quarter view

ZAAWANSOWANY SYSTEM POMAGAJĄCY UTRZYMAĆ POJAZD NA PASIE RUCHU

Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje zbliżanie się pojazdu do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie i w razie potrzeby ostrzega przed tym kierowcę wibracjami na kierownicy. Jeśli kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie, system automatycznie skieruje pojazd z powrotem na pierwotny pas ruchu. System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. W razie potrzeby można go wyłączyć ręcznie.

AKTYWNY ASYSTENT PARKOWANIA

Parkowanie na ruchliwej ulicy lub w ciasnym miejscu może być uciążliwe. Jednak dzięki systemowi Active Park Assist staje się niezwykle proste. Po aktywacji sytem identyfikuje odpowiednie miejsce parkingowe, a następnie automatycznie naprowadza na nie pojazd. Z kolei podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego możesz liczyć na wsparcie systemu Side Parking Aid (SPA), który sygnalizuje wszelkie przeszkody znajdujące się po bokach pojazdu. Technologie wspomagające

Ford Fiesta using active park assist
Ford Fiesta interior digital cluster close up

REGULOWANY OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI Z SYSTEMEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH 

Ogranicznik pozwala ustawić maksymalną prędkość, nie pozwalając kierowcy na jej przekroczenie. Z kolei system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania – symbol rozpoznanego znaku prezentowany jest na wyświetlaczu przed kierowcą. Użytkownik może również liczyć na wsparcie systemu weryfikującego prawidłowy kierunek jazdy.Technologie wspomagające

Ford Fiesta rear view in motion

DISTANCE INDICATOR – WSKAŹNIK ODLEGŁOŚCI OD POPRZEDZAJĄCEGO AUTA

Technologia ta wspiera kierowcę w utrzymaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Trójkolorowy symbol wyświetlany na zestawie wskaźników pomaga określić, jak blisko innego samochodu się znajdujesz.

Ford Fiesta displaying selectable drive modes

FUNKCJA WYBORU TRYBU JAZDY

System wyboru trybu jazdy pozwoli Ci dostosować samochód do swoich preferencji poprzez regulowanie pracy przepustnicy, układu kierowania i automatycznej skrzyni biegów. Ford Fiesta oferuje trzy różne tryby jazdy: Normal, Eco i Sport. Technologie wspomagające

Ford Fiesta front LED light close up

INTELIGENTNE REFLEKTORY PRZEDNIE LED

Nowe przednie reflektory LED ze zintegrowanymi światłami przeciwmgłowymi i charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej oferują doskonałą widoczność i atrakcyjne wzornictwo. Ich kluczowym elementem jest system dostosowujący kształt wiązki światła do warunków – zakrętów, natężenia ruchu drogowego, jazdy po autostradzie czy w terenie zabudowanym. Technologie wspomagające

Ford Fiesta rear view camera

KAMERA COFANIA

Słupki, rowery czy murki nie stanowią już problemu. Kamera cofania ułatwia manewrowanie pokazując na ekranie co znajduje się za samochodem. System wyświetla również wirtualne linie, które ułatwiają parkowanie nawet w bardzo ciasnych miejscach. Kamera włącza się po wybraniu biegu wstecznego. Technologie wspomagające

CZUJNIKI PARKOWANIA

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między samochodem a dowolną przeszkodą znajdującą się z tyłu lub z przodu pojazdu. Emitowany sygnał dźwiękowy nasila się wraz ze zbliżaniem do wykrytego obiektu. Funkcja ta pomaga w szybkim i wygodnym parkowaniu.Technologie wspomagające

Parking distance sensors graphic
Ford Fiesta front three quarter view

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

Już nie musisz wybierać między mocą a oszczędnością paliwa. Z Fordem Fiesta możesz mieć jedno i drugie. Wielokrotnie nagradzany 1,0-litrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia odpowiednią moc i oszczędność paliwa. Z kolei nowa Fiesta z silnikiem EcoBoost Hybrid wyposażona jest w silnik elektryczny, który dostarcza dodatkową moc, minimalizując jednocześnie spalanie i emisję. Każdy z tych napędów dzięki niesamowitym możliwościom zapewnia przyjemne, pozbawione kompromisów wrażenia z jazdy.

EcoBoost Hybrid Technology graphic

TECHNOLOGIA ECOBOOST HYBRID

Technologia EcoBoost Hybrid w Fordzie Fiesta wykorzystuje silnik elektryczny połączony z 48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym, co pozwala zwiększyć wydajność i zmniejszyć emisję spalinTooltip. Napęd elektryczny stanowi tylko wsparcie dla silnika benzynowego, zapewniając dodatkowe 16 KM mocy oraz poprawiając o 20% przyśpieszenie. Ford Fiesta nie musi być podłączany do zewnętrznego źródła zasilania, ponieważ 48-woltowy akumulator zasilający napęd elektryczny jest ładowany podczas jazdy np. wykorzystując technologię hamowania regeneracyjnego. Polega ona na odzyskiwaniu energii zwykle traconej podczas hamowania i przesyłaniu jej do akumulatora hybrydowego.W porównaniu

ZOBACZ GO W AKCJI

Ford Fiesta front three quarter view from behind, showing the technology inside the vehicle chassis.

NOWOCZESNA, AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW POWERSHIFT

Nowa 7-biegowa, dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów PowerShift, dostępna w Fordzie Fiesta z silnikiem EcoBoost Hybrid o pojemności 1.0 litra sprawia, że jazda staje się przyjemniejsza i mniej stresująca - szczególnie w ruchu miejskim. Szybka i płynna zmiana biegów uzupełania elektrycznie wspomagane osiągi hybrdowego układu napędowego, co wpływa na poprawę wrażeń z jazdy.

Ford Fiesta showing dual-cluth automatic transmission
Render of Ford engine

WIELOKROTNIE NAGRADZANY SILNIK 1.0 ECOBOOST

Silnik benzynowy 1.0 l EcoBoost to sześciokrotny zwycięzca nagrody Międzynarodowego Silnika Roku. W Fordzie Fiesta dostępny jest w wariancie 125 KM zapewniając osiągi, jakich oczekiwałoby się od konwencjonalnego silnika 1.5-litrowego, jednak przy mniejszym zużyciu paliwa i niższym poziomie emisji CO2.

Ford Fiesta displaying auto start-stop on road

MNIEJSZE ZUŻYCIE PALIWA DZIĘKI SYSTEMOWI AUTO START-STOP

Gdy samochód stoi np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), podczas gdy samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Aby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). 

Ford Fiesta manual transmission

MANUALNA SKRZYNIA BIEGÓW

Sześciostopniowa manualna skrzynia biegów w Fordzie Fiesta została zoptymalizowana w taki sposób, by umożliwić bardziej płynną, precyzyjną i cichszą zmianę biegów. Dodatkowo, została zaprojektowana tak, aby poprawić dynamikę jazdy, a także zmniejszyć zużycie paliwa, gwarantując doskonałe wrażenia z jazdy.

Ford Fiesta showing interior design around driver

ŁĄCZNOŚĆ

Nowy Ford Fiesta jest wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji łączności, które podnoszą poziom komfortu codziennych podróży. Kierowca może korzystać między innymi z zaawansowanego systemu informacyjno-rozrywkowego Ford SYNC 3.2 z 8-calowym ekranem dotykowym i obsługą głosową, a także dedykowanej aplikacji FordPass, która zapewnia niespotykaną dotąd interakcję z samochodem.

ZOBACZ GO W AKCJI

Cockpit view of the Ford Fiesta showing the steering wheel and dashboard modules
Ford Fiesta interior SYNC 3.2 touchscreen close up

FORD SYNC 3.2

Ford SYNC 3.2SYNC 3.2 łączy się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji Android Auto lub Apple CarPlayWymaga telefonu. Dzięki tej innowacyjnej technologii za pomocą prostych poleceń głosowych lub 8-calowego ekranu dotykowego możesz sterować klimatyzacją, systemem audio, nawigacją, a także wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne oraz korzystać z bieżących informacji o ruchu drogowym.

SPERSONALIZOWANY WYŚWIETLACZ DESKI ROZDZIELCZEJ

Zupełnie nowym elementem wnętrza Forda Fiesta jest cyfrowy 12,3-calowy wyświetlacz LCD zestawu wskaźników.
Kluczowe informacje wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości za pomocą intuicyjnych i czytelnych ikon. Kierowca ma możliwość spersonalizowania ustawień według własnych preferencji, np. może zaprogramować priorytet i kolejność wyświetlanych informacji, w tym alertów nawigacyjnych.

Ford Fiesta digital instrument cluster close up
Ford Fiesta B&O sound system close up

SYSTEM AUDIO B&O 

Doskonała jakość dźwięku i stylowe wzornictwo. Subwoofer i charakterystyczne wzory głośników Bang & Olufsen doskonale uzupełniają wyrazistą stylizację wnętrza. Ten najwyższej klasy system audio z 10 głośnikami został stworzony i dostrojony specjalnie do Forda Fiesty przez inżynierów dźwięku B&O.

Mobile phone showing FordPass App

APLIKACJA FORDPASS

Z pomocą aplikacji FordPassAplikacja FordPass zlokalizujesz swój samochód, skontrolujesz jego stan techniczny czy poznasz aktualne natężenie ruchu drogowego. Zdalnie sprawdzisz też czy Twój Ford Fiesta jest zamknięty, a w razie potrzeby zablokujesz jego drzwi. A to tylko niewielka część możliwości aplikacji FordPass.

FordPass Connect

SYSTEM FORDPASS CONNECT

Wbudowany modem FordPass Connectmodem FordPass Connect w Fordzie Fiesta oferuje szereg dodatkowych funkcji łączności, w tym sieć Wi-Fi obsługującą nawet do 10 urządzeń. Po sparowaniu go z aplikacją FordPassAplikacja FordPass możesz przesłać cele podróży ze smartfona do systemu nawigacji pojazdu. Co więcej, dzięki zaawansowanym funkcjom zdalnego sterowania Twoja Fiesta może być zarządzana i monitorowana z dowolnego miejsca z poziomu Twojego telefonu.

Ford Fiesta showing wireless charging port

SYSTEM ŁADOWANIA BEZPRZEWODOWEGO

Dolny schowek w środkowej części deski rozdzielczej zyskał dodatkową funkcję - bezprzewodowej ładowarki indukcyjnej. Dzięki niej Twój smartfon będzie zawsze naładowany i gotowy do podróży.

Ford Fiesta showing interior design around driver seat

KOMFORT JAZDY

Skoro zaawansowane technologie działają bez najmniejszego problemu w Twoim domu, to powinny również działać tak samo w Twoim samochodzie. Dlatego Fiesta jest wyposażona w system SYNC 3.2SYNC 3.2, który znacznie ułatwia życie, oraz B&O, który zapewnia rozrywkę podczas podróży. To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz w przestrzeni, która zapewni Ci komfort i wygodę, o jakich nawet nie śniłeś.

 STWÓRZ SWOJĄ IDEALNĄ FIESTĘ

Szeroka gama opcji stylistycznych sprawi, że nowa Fiesta może być jeszcze lepiej dopasowana do Twoich oczekiwań i upodobań. Lakier nadwozia w wersji jednolitej, dwutonowej i specjalnej, wykończenia kabiny, obszycia i szwy, a także różne style felg... W naszych pakietach personalizacji pojazdu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ford Fiesta interior view from passenger side
Ford Fiesta showing heated steering wheel

PODGRZEWANE FOTELE I KIEROWNICA

Teraz nawet w mroźny poranek, chłodny dzień lub zimny wieczór możesz komfortowo wyruszyć w drogę.
Nowy Ford Fiesta oferuje fotele kierowcy i pasażera oraz kierownicę, które dysponują różnymi ustawieniami ogrzewania.

 

Ford Fiesta showing KeyFree system

KLUCZ ELEKTRONICZNY FORD KEYFREE 

Bezkluczykowy system Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Możesz też skorzystać z aplikacji FordPassAplikacja FordPass. Dzięki niej z poziomu telefonu zablokujesz i odblokujesz drzwi z dowolnego miejsca.

Ford MyKey

MYKEY

Technologia Ford MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów i ograniczeń takich jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo.

Ford Fiesta with man in driving seat

BEZPIECZEŃSTWO

Ford Fiesta jest wyposażony w wiele inteligentnych technologii stworzonych po to, by chronić Ciebie, Twoich pasażerów oraz bagaż. Wśród najważniejszych rozwiązań znajdziesz system zapobiegania kolizjom, system ostrzegania o niebezpieczeństwie i hamowania awaryjnego oraz system stabilizacji toru jazdy przyczepy, a to nie wszystkie technologie, które oferujemy w trosce o Twoje bezpieczeństwo. Przekonaj się.

ZOBACZ GO W AKCJI

Three Ford Fiesta's in an outdoor location demonstrating the safety features
Ford Fiesta showing pre-collision assist

SYSTEM ZAPOBIEGANIA KOLIZJOM Z FUNKCJĄ WYKRYWANIA PIESZYCH

System monitoruje drogę do 130 metrów przed pojazdem, ostrzegając kierowcę w razie zagrożenia kolizją bądź wykrycia pieszego lub rowerzysty. W przypadku braku reakcji w odpowiednim czasie system automatycznie uruchomi układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki lub całkowicie zapobiec czołowemu zderzeniu.Układ

KONTROLA TORU JAZDY PRZYCZEPY

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.Pamiętaj

Ford Fiesta towing jet ski
Ford Fiesta displaying emergency brake assist

WSPOMAGANIE HAMOWANIA AWARYJNEGO 

System wspomagania hamowania awaryjnego pomaga w osiągnięciu maksymalnej wydajności hamowania w sytuacji awaryjnej. Jest sterowany automatycznie przez elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), który wyczuwa siłę nacisku na pedał hamulca i w razie konieczności zwiększa ją. 

ELEKTRONICZNY SYSTEM STABILIZACJI TORU JAZDY 

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Ford Fiesta front three quarter view
Euro NCAP five star safety logo

BEZPIECZEŃSTWO NA 5 GWIAZDEK

Euro NCAP jest wiodącą, niezależną organizacją europejską oceniającą bezpieczeństwo pojazdów. Przeprowadza ona ewaluacje nowych pojazdów z wykorzystaniem surowych kryteriów. Przyznanie Fordowi Fiesta najwyższej oceny – pięciu gwiazdek – jest potwierdzeniem naszej troski o bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i pieszych.

New Ford Fiesta front tyre close up

SYSTEM MONITOROWANIA CIŚNIENIA W OPONACH

Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu. Powiadomienia o ciśnieniu w oponach czy poziomie płynu do spryskiwaczy możesz również otrzymywać bezpośrednio na telefon dzięki aplikacji FordPass.

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji