PRZEWODNIK O ŁADOWANIU NA STACJACH PUBLICZNYCH

Na stacjach benzynowych, parkingach, przy supermarketach i na ulicach — publiczne punkty ładowania można znaleźć w coraz większej liczbie lokalizacji. Dynamiczny rozwój sieci ładowania oznacza, że użytkowanie pojazdów elektrycznych i typu plug-in staje się łatwiejsze.

PUNKTY I SIECI ŁADOWANIA

Electric charging icon

RODZAJE STACJI ŁADOWANIA

Dokładne czasy ładowania na stacjach publicznych różnią się w zależności od rodzaju zastosowanej technologii. Dzięki szybkim ładowarkom prądu stałego (DC) np. IONITY pojazd o maksymalnej mocy ładowania 115 kW można naładować od 15% do 80% w 34 minuty. 

W przypadku niektórych publicznych punktów ładowania potrzebny będzie własny kabel do ładowania. Samo podłączenie samochodu do ładowarki jest niezwykle proste, z kolei zarządzanie ładowaniem ułatwia subskrypcja BlueOval™ Charge Network.

JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH SIECI W EUROPIE

Sieć ładowania BlueOval Charge Network zapewnia kierowcom pojazdów elektrycznych łatwy dostęp do ponad 300 000 dogodnie zlokalizowanych stacji ładowania w całej Europie – w tym szybkich ładowarek prądu stałego IONITY. 

Po stworzeniu konta My Ford Account lub w aplikacji Ford Pass  możesz aktywować i przypisać do swojego samochodu kartę RFID sieci BlueOval™ Charge Network. Umożliwi to w przyszłości miesięczne rozliczania kosztów ładowania w przypadku klienta flotowego - opcja jest obecnie niedostępna w Polsce.

Klienci posiadający mniej niż pięć pojazdów mogą uzyskać dostęp do sieci BlueOval™ Charge Network za pomocą aplikacji FordPass Pro. Pozwoli to na zarządzanie opłatami i płatnościami za ładowanie z poziomu smartfona.

Person standing next to charging Ford Van

SUBSKRYPCJE ŁADOWANIA FLOTY NA STACJACH PUBLICZNYCH

Odblokuj możliwości i zoptymalizuj wydajność swoich pojazdów elektrycznych dzięki subskrypcjom sieci BlueOval™ Charge Network, Vehicle Security i nawigacji z dostępem do internetu.

PUBLICZNE STACJE ŁADOWANIA

Publiczne stacje ładowania świetnie sprawdzają się podczas podróży. Ładowarki prądu zmiennego (AC) o mocy 11 kW pozwalają na naładowanie od 10 do 80% w ciągu 7,2. Z kolei ładowarki prądu stałego DC o mocy 50 kW umożliwiają naładowanie 10-80% w ciągu 90 minutTooltip.

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej