JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Osobowe > TOURNEO CUSTOM > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Komfort jazdy jak w pojeździe osobowym

Ford Tourneo Custom został wyposażony w mnóstwo funkcji podnoszących komfort jazdy i ułatwiających prowadzenie. Na przykład regulowany elektrycznie i podgrzewany fotel oraz regulowana kolumna kierownicy gwarantują optymalną pozycję. Z kolei zwinność i szybkość reakcji na Twoje polecenia sprawiają, że poczujesz się pewniej w każdych warunkach – przy dużej prędkości, na mokrej i suchej nawierzchni, z ładunkiem lub bez. Do dyspozycji masz także szereg technologii wspomagających kierowcę – od funkcji ułatwiającej ruszanie na wzniesieniach, po asystenta wiatru bocznego.
Przedstawione funkcje mogą być dostępne tylko w wybranych modelach. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy pobrać katalog.

Lepsza przyczepność w trudnym terenie

Forda Tourneo Custom Active z ręczną skrzynią biegów wyposażyliśmy w technologię, która ułatwia prowadzenie w trudnym terenie. Opcjonalny mechaniczny układ różnicowy o ograniczonym poślizgu maksymalizuje przyczepność kół zwłaszcza na sypkich i nierównych nawierzchniach, przekazując moc do koła o największej przyczepności. Ułatwia to jazdę i poprawia stabilność zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Dostosuj się do warunków

Dwa tryby jazdy pozwolą Ci dopasować osiągi Forda Tourneo Custom do Twoich potrzeb.Do wyboru jest tryb Normalny lub ECO.

Ford Tourneo Custom Selectable Drive Modes board close up

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Ford Transit Custom jest teraz wyposażony w system Intelligent Speed Assist, który automatycznie dostosowuje prędkość samochodu do ograniczeń odczytanych z rozpoznanych znaków drogowych.Tooltip

Inteligentny tempomat z funkcją wczesnego ostrzegania

Inteligentny tempomat umożliwia zaprogramowanie i utrzymywanie maksymalnej prędkości, z jaką chcemy się poruszać. Kiedy system wykryje pojazd jadący przed nami, w razie konieczności zmniejszy prędkość, tak aby zachować wymaganą i bezpieczną odległość. Gdy droga znów jest pusta, samochód automatycznie przyspiesza do zaprogramowanej wcześniej prędkości. Takie rozwiązanie niezwykle podnosi zarówno komfort podróżowania, jak i bezpieczeństwo jazdy. Funkcja Forward Alert ostrzega kierowcę w sytuacji jeśli za bardzo zbliży się do samochodu jadącego przed nim.

New Ford Tourneo close up on Active Park assist rear view camera

Pozwól, by Tourneo sam zaparkował

Parkowanie na ruchliwej ulicy lub w ciasnym miejscu może być uciążliwe. Jednak dzięki asystentowi parkowania jest to prostsze, niż przypuszczasz. Po aktywacji system identyfikuje odpowiednie prostopadłe lub równoległe miejsce parkingowe, a następnie naprowadza na nie pojazd. Wystarczy, że będziesz obsługiwać pedał hamulca lub gazu zgodnie z podpowiedziami. System pomoże Ci również wyjechać z miejsca parkingowego, gdy zechcesz włączyć się do ruchu (wyposażenie dostępne za dodatkową opłatą).

Koniec problemu martwego pola widzenia

System monitorowania martwego pola (Blind Spot Information System) wykorzystuje czujniki radarowe w celu wykrycia pojazdów, które mogą się znajdować w martwym polu widzenia. System powiadamia o zagrożeniu poprzez zapalenie pomarańczowej diody w lusterku po lewej lub prawej stronie.

New Ford Tourneo side door mirror close up

Dodatkowa pomoc przy cofaniu - Cross Traffic Alert

Funkcja Cross Traffic Alert ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego. Wykorzystuje do tego dyskretne diody umieszczone w lusterkach bocznych, sygnał dźwiękowy i wielofunkcyjny wyświetlacz. Technologia ta wchodzi w skład systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS).

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition)

Dostałeś mandat, bo nie zauważyłeś znaku? Teraz możesz tego uniknąć. Ford Tourneo Custom jest wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych, który automatycznie odczytuje standardowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości i zakazu wyprzedzania, a następnie wyświetla informację o nich na wyświetlaczu deski rozdzielczej.

New Ford Tourneo side door mirror close up
Ford Tourneo Custom turning circle

Niewielki promień skrętu

Ford Tourneo Custom zapewnia promień skrętu wynoszący zaledwie 11,6 mTooltip, imponując innym pojazdom tej klasy. Takie rozwiązanie niezwykle ułatwia jazdę po mieście, w szczególności manewrowanie w ciasnych uliczkach.

Nowe, przyciągające wzrok reflektory

Reflektory ksenonowe dają bardzo wyraźną i intensywną wiązkę światła. Zapewniają doskonałą widoczność, a dodatkowo podkreślają dynamiczny wygląd nadwozia Forda Tourneo Custom dzięki wbudowanym światłom LED do jazdy dziennej. Ponadto funkcja automtyczniej zmiany świateł po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu, czasowo zmienia światła drogowe na światła mijania, co pozwala uniknąć oślepiania innych kierowców.

Ford Tourneo close-up of the new signature HID headlamps
Ford Tourneo Custom driving through desert

Pomoc w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu

W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu system LKA ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy.

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Ford Tourneo in front of house
Ford Tourneo Custom driver alert

System ostrzeżeń kierowcy informuje o zmęczeniu

System kontroluje poziom zmęczenia kierowcy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

Kamera cofania

Słupki, rowery czy murki nie stanowią już problemu. Kamera cofania aktywuje się automatycznie, gdy wrzucisz wsteczny bieg i pokaże na wyświetlaczu SYNC 3 wszystko, co znajduje się z tyłu pojazdu. System nie tylko pokazuje przedmioty, które można przeoczyć, ale również wyświetla wirtualne linie pokazujące bieżącą ścieżkę i wspomagające parkowanie nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach.

Ford Tourneo centre console display close-up

Tylne zawieszenie pneumatyczne

System ten automatycznie dostosowuje się do warunków panujących na drodze, aby utrzymać stałą wysokość zawieszenia niezależnie od obciążenia pojazdu. Dzięki temu kierowca i jego pasażerowie mogą cieszyć się niezwykle komfortową i przyjemną podróżą, bez względu na ilość bagaży.

Ford side wind stabilisation

Asystent podmuchów bocznych

System pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy pojazdu podczas silnych bocznych podmuchów wiatru. Rozwiązanie to podwyższa zarówno poziom komfortu jak i bepieczeństwa.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Funkcja Emergency AssistanceEmergency Assistance jest kluczowym elementem systemu SYNC. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon jest podłączony do SYNC, system może wykorzystać go do połączenia się ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą. Funkcja Emergency Assistance otrzymała nagrodę za najlepsze nowatorskie rozwiązanie mobilne w kategorii transportu samochodowego i akcesoriów podczas ceremonii Global Mobile Awards w 2012 r.

Ford SYNC logo
Top