UŻYTECZNOŚĆ I KOSZTY

Ford Tourneo Connect showing spacious interior seating

5 LUB 7 SIEDZEŃ

Dzięki dwóm lub trzem rzędom siedzeń jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich podróżnych i bagażu. Wersja standardowa (SWB) dostępna jest zarówno w wersji 5- lub 7- osobowej, dłuższa wersja (LWB) występuje standardowo jako wersja 7-miejscowa.

Ford Tourneo Connect showing flexible seating

ELASTYCZNY UKŁAD FOTELI

Ford Tourneo Connect jest dostępny w wersjach Grand i regularnych – z dwoma lub trzema rzędami foteli dla pięciu lub siedmiu osób. Wszystkie tylne fotele można złożyć, przechylić lub wymontować. Z kolei przednie siedzenie pasażera składa się na płasko, co pozwala przewozić wyjątkowo długie przedmioty. 

KOMFORT JAZDY

HYBRYDOWE

TRYBY JAZDY EV

Nowy Ford Tourneo Connect® Plug-in Hybrid oferuje cztery tryby pracy napędu hybrydowego, które pozwalają zmaksymalizować zasięg pojazdu. "EV Now" do jazdy tylko z napędem elektrycznym sprawdzi się idealnie, gdy poruszasz się w strefach ograniczonej emisji. W trybie "EV Auto" silnik elektryczny jest w razie potrzeby automatycznie wspomagany mocą silnika spalinowego. "EV Later" oszczędza energię akumulatora elektrycznego do późniejszego użytku. Z kolei w trybie "EV Reserve" oszczędzana jest określona przez użytkownika ilość energii elektrycznej do późniejszego użycia.

Ford Transit Connect front three quarter view
Ford Transit Connect side view

TRYB SPORTOWY

Tourneo Connect® Plug-in Hybrid to zero kompromisów w zakresie osiągów. Dynamiczny i sportowy napęd z silnikiem diesla wspomaganym przez silnik elektryczny generuje 350 Nm momentu obrotowego w trybie Sport.

ŁĄCZNOŚĆ

Korzystając z aplikacji FordPass, możesz monitorować poziom naładowania baterii, sprawdzać przebieg ładowania, planować i monitorować ładowanie w domu oraz wyświetlać pozostały czas ładowania. Cyfrowy zestaw wskaźników w Fordzie Tourneo Connect® wyświetla zużycie energii i dostępny zasięg.

Ford Transit Connect display

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

PROWADZENIE

Technologie wspomagające kierowcę to dodatkowe funkcje, które nie zastąpią skupienia oraz umiejętności oceny sytuacji przez kierowcę, niezbędnych do utrzymania kontroli nad pojazdem. Nie zastąpią umiejętności bezpiecznej jazdy. Zobacz instrukcję obsługi pojazdu, aby poznać szczegóły i ograniczenia.

NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA

Opcjonalny napęd na wszystkie koła122 KM Tourneo Connect gwarantuje pewność jazdy w zmieniających się warunkach. System może określić, jaki moment obrotowy przekazać na każdą oś. Efekt? Wyjątkowa przyczepność i lepsza stabilność.

Ford Tourneo Connect profile view in motion

NOWY INTELIGENTNY TEMPOMAT ADAPTACYJNY Z TECHNOLOGIĄ LANE CENTRING

Ustaw pożądaną prędkość jazdy, a w przypadku spowolnienia ruchu system automatycznie zachowa ustaloną wcześniej odległość od pojazdu jadącego przed Tobą. Funkcja Lane-Centring może również pomóc w utrzymaniu z góry określonej pozycji na pasie ruchu.Assistive technologies

ADAPTACYJNE REFLEKTORY LED
Z TECHNOLOGIĄ DYNAMIC 

Adaptacyjne przednie oświetlenie Tourneo Connect optymalizuje kąt świateł przednich w zależności od warunków jazdy. Przystosowuje się do jazdy po autostradzie, w mieście lub na wiejskiej drodze, a także do manewrów parkowania i pokonywania zakrętów. 

Ford Tourneo Connect showing dynamic LED headlights

NOWY ASYSTENT COFANIA PRZYCZEPY PRO

Nowy asystent Pro Trailer pozwala na kierowanie przyczepą za pomocą pokrętła sterującego i ekranu kamery cofania wewnątrz Tourneo Connect.Funkcje wspomagające

ŁĄCZNOŚĆ

Ford Tourneo Connect interior touchscreen close up

EKRAN DOTYKOWY WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI

Nowy Tourneo Connect bezproblemowo integruje się ze smartfonem. Umożliwia sterowanie wszystkim: od rozmów telefonicznych i wiadomości tekstowych po temperaturę w kabinie, muzykę i nawigację satelitarną – za pomocą kolorowego ekranu dotykowego 10” o wysokiej rozdzielczości.

hand holding mobile phone showing FordPass App

FORDPASS LUB FORDPASS PRO

FordPass umożliwia dostęp do wielu inteligentnych funkcji pojazdu, w tym do zdalnego zamykania, lokalizacji pojazdu, bezpieczeństwa i danych o stanie samochodu – za pośrednictwem smartfona. Jeśli korzystasz z Tourneo Connect w celach służbowych, FordPass ProAplikację FordPass i FordPass Pro oferuje szereg funkcji łączności i zarządzania flotą dla maksymalnie pięciu połączonych pojazdów Dostępny tylko w pojazdach z ekranem 10”.

Interior of the Ford Tourneo Connect showing the dashboard

CYFROWY ZESTAW WSKAŹNIKÓW

Ford Tourneo Connect jest dostępny z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,25 calaStandard w wersjach Sport, który wyświetla kluczowe informacje dla kierowcy. W łatwy sposób można określić rodzaj prezentowanych informacji i powiadomień takich jak status pojazdu, nawigacja i aktywne technologie wspomagające.

Photo of the Ford Tourneo Connect interior showing the phone charging functionality

ŁADOWANIE BEZPRZEWODOWE

We wnętrzu Forda Tourneo Connect znajdziesz schowek, który nie tylko pomieści nawet największe smartfony, ale również bezprzewodowo naładuje baterię (dostępne dla kompatybilnych telefonów). Qi wireless charging system

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

Technologie wspomagające kierowcę to dodatkowe funkcje, które nie zastąpią skupienia oraz umiejętności oceny sytuacji przez kierowcę. Nie zastąpią umiejętności bezpiecznej jazdy. Zobacz instrukcję obsługi pojazdu, aby poznać szczegóły i ograniczenia.

ELEKTRONICZNY SYSTEM STABILIZACJI TORU JAZDY

System ESC pomaga utrzymać odpowiednią stabilność na drodze. W razie wykrycia utraty przyczepności może on automatycznie aktywować hamowanie poszczególnymi kołami, stabilizując pojazd.

Ford Tourneo Connect driving on winding country road
Ford Tourneo Connect front wheel close up

SYSTEM MONITOROWANIA CIŚNIENIA W OPONACH

Wczesne ostrzeganie o utracie powietrza w oponie. Jeśli w trakcie jazdy opony zaczynają tracić ciśnienie, system ostrzega o tym zagrożeniu poprzez podświetlenie odpowiedniej ikony na panelu instrumentów.

SYSTEM OSTRZEŻEŃ KIEROWCY

System ten monitoruje zachowanie kierowcy i może nawet zalecić przerwy na odpoczynek, jeśli wykryje zmęczenie kierowcy. System ten emituje ostrzeżenie dźwiękowe i zapala ikonę na wyświetlaczu wskaźników wraz z komunikatem tekstowym.Zachowanie podczas jazdy

Driver alert notification close up
Ford Tourneo Connect seat belt reminder

OSTRZEŻENIE O NIEZAPIĘTYCH PASACH

W przypadku, gdy Ty lub pasażerowie zapomnicie zapiąć pasy, system emituje sygnał ostrzegawczy. System przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa umożliwia również łatwy demontaż tylnych siedzeń bez konieczności odłączania złączek elektrycznych.

ISOFIX Child Seat Attachments

ISOFIX

Troska o bezpieczeństwo dzieci. Na tylnych siedzeniach Tourneo Connect znajdują się punkty mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, które pozwolą z łatwością umieścić tam dwa foteliki.

Graphic showing the pre-collision assist system working

SYSTEM PRE-COLLISION ASSIST

Nowatorska technologia zapobiegająca kolizjom podczas jazdy z niską prędkością pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji z pojazdem, pieszym lub rowerzystą. W momencie wykrycia zagrożenia system wysyła kierowcy ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe. Jeśli ten nie zareaguje na czas, system może automatycznie uruchomić układ hamulcowy. Kierowca może też liczyć na pomoc podczas próby uniknięcia zderzenia – tutaj wspiera go system wspomagający manewr omijania przeszkody.Technologie wspomagające to dodatkowe funkcje

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji