UŻYTECZNOŚĆ I KOSZTY

Ford Tourneo Connect showing spacious interior seating

5 LUB 7 SIEDZEŃ

Dzięki dwóm lub trzem rzędom siedzeń jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich podróżnych i bagażu. Zarówno standardowa, jak i dłuższa wersja Grand Tourneo Connect jest dostępna w wersji 5- lub 7-osobowej.

Ford Tourneo Connect showing flexible seating

FUNKCJONALNE WNĘTRZE

Wszystkie tylne fotele Tourneo Connect można złożyć, przechylić lub wymontować. Przednie siedzenie pasażera można również złożyć na płasko, aby ułatwić transport bardzo długich ładunków do 3,0 m. Ładowność

KOMFORT JAZDY

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

PROWADZENIE

Technologie wspomagające kierowcę to dodatkowe funkcje, które nie zastąpią skupienia oraz umiejętności oceny sytuacji przez kierowcę, niezbędnych do utrzymania kontroli nad pojazdem.  Nie zastąpią umiejętności bezpiecznej jazdy.  Zobacz instrukcję obsługi pojazdu, aby poznać szczegóły i ograniczenia.

NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA

Opcjonalny napęd na wszystkie koła122 KM Tourneo Connect gwarantuje pewność jazdy w zmieniających się warunkach. System może określić, jaki moment obrotowy przekazać na każdą oś. Efekt? Wyjątkowa przyczepność i lepsza stabilność.

Ford Tourneo Connect profile view in motion

TEMPOMAT ADAPTACYJNY Z TECHNOLOGIĄ LANE CENTERING

Ustaw pożądaną prędkość jazdy, a w przypadku spowolnienia ruchu system automatycznie zachowa ustaloną wcześniej odległość od pojazdu jadącego przed Tobą. Funkcja Lane-Centering może również pomóc w utrzymaniu z góry określonej pozycji na pasie ruchu.

ADAPTACYJNE REFLEKTORY LED Z TECHNOLOGIĄ DYNAMIC 

Adaptacyjne przednie oświetlenie Tourneo Connect optymalizuje kąt świateł przednich w zależności od warunków jazdy. Przystosowuje się do jazdy po autostradzie, w mieście lub na wiejskiej drodze, a także do manewrów parkowania i pokonywania zakrętów. 

Ford Tourneo Connect showing dynamic LED headlights
Ford Tourneo Connect showing the traffic sign recognition functionality in action

REGULOWANY OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI Z ROZPOZNAWANIEM ZNAKÓW DROGOWYCH 

Pozwala ustawić żądaną maksymalną prędkość. System skanuje również znaki drogowe, aby zidentyfikować lokalne ograniczenia prędkości. W przypadku przekroczenia któregokolwiek z tych limitów rozlegnie się dźwiękowy sygnał informujący, że należy zmniejszyć prędkość.

Ford Tourneo Connect front three quarter view

CZUJNIKI PARKOWANIA

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między Tourneo Connect, a znajdującymi się w pobliżu przeszkodami. Po wykryciu obiektu aktywują one ostrzeżenie dźwiękowe, które nasila się w miarę zbliżania się do obiektu.

Ford Tourneo Connect electronic parking brake

AKTYWNY ASYSTENT PARKOWANIA

Aktywny asystent parkowania za naciśnięciem przycisku rozpoznaje odpowiednie miejsca parkingowe i pomaga podczas wykonywania manweru parkowania prostopadłego lub równoległego, pozostawiając pedał gazu, skrzynię biegów i hamulce pod kontrolą kierowcy.

Ford Tourneo Connect front three quarter view

ELEKTRONICZNY HAMULEC POSTOJOWY

Aktywowany za naciśnięciem przycisku. Elektryczny hamulec postojowy Tourneo zapewnia więcej miejsca w kabinie, jest łatwiejszy w aktywacji i pomaga zmniejszyć zużycie hamulców.

ŁĄCZNOŚĆ

Ford Tourneo Connect interior touchscreen close up

EKRAN DOTYKOWY WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI

Nowy Tourneo Connect bezproblemowo integruje się ze smartfonem. Umożliwia sterowanie wszystkim: od rozmów telefonicznych i wiadomości tekstowych po temperaturę w kabinie, muzykę i nawigację satelitarną – za pomocą kolorowego ekranu dotykowego 8,25” lub 10” o wysokiej rozdzielczości.

hand holding mobile phone showing FordPass App

FORDPASS LUB FORDPASS PRO

FordPass umożliwia dostęp do wielu inteligentnych funkcji pojazdu, w tym do zdalnego zamykania, lokalizacji pojazdu, bezpieczeństwa i danych o stanie samochodu – za pośrednictwem smartfona. Jeśli korzystasz z Tourneo Connect w celach służbowych, FordPass ProAplikację FordPass i FordPass Pro oferuje szereg funkcji łączności i zarządzania flotą dla maksymalnie pięciu połączonych pojazdów Dostępny tylko w pojazdach z ekranem 10”.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

Technologie wspomagające kierowcę to dodatkowe funkcje, które nie zastąpią skupienia oraz umiejętności oceny sytuacji przez kierowcę, niezbędnych do utrzymania kontroli nad pojazdem.  Nie zastąpią umiejętności bezpiecznej jazdy.  Zobacz instrukcję obsługi pojazdu, aby poznać szczegóły i ograniczenia.

ELEKTRONICZNY SYSTEM STABILIZACJI TORU JAZDY

System ESC pomaga utrzymać odpowiednią stabilność na drodze. W razie wykrycia utraty przyczepności może on automatycznie aktywować hamowanie poszczególnymi kołami, stabilizując pojazd.

Ford Tourneo Connect driving on winding country road
Ford Tourneo Connect front wheel close up

SYSTEM MONITOROWANIA CIŚNIENIA W OPONACH

Wczesne ostrzeganie o utracie powietrza w oponie. Jeśli w trakcie jazdy opony zaczynają tracić ciśnienie, system ostrzega o tym zagrożeniu poprzez podświetlenie odpowiedniej ikony na panelu instrumentów.

SYSTEM OSTRZEŻEŃ KIEROWCY

System ten monitoruje zachowanie kierowcy i może nawet zalecić przerwy na odpoczynek, jeśli wykryje zmęczenie kierowcy. System ten emituje ostrzeżenie dźwiękowe i zapala ikonę na wyświetlaczu wskaźników wraz z komunikatem tekstowym.Zachowanie podczas jazdy

Driver alert notification close up
Ford Tourneo Connect seat belt reminder

OSTRZEŻENIE O NIEZAPIĘTYCH PASACH

W przypadku, gdy Ty lub pasażerowie zapomnicie zapiąć pasy, system emituje sygnał ostrzegawczy. System przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa umożliwia również łatwy demontaż tylnych siedzeń bez konieczności odłączania złączek elektrycznych.

ISOFIX Child Seat Attachments

ISOFIX

Troska o bezpieczeństwo dzieci. Na tylnych siedzeniach Tourneo Connect znajdują się punkty mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, które pozwolą z łatwością umieścić tam dwa foteliki.

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji