Home > Osobowe > TOURNEO CUSTOM > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Osiągi i zużycie paliwa

Ford Tourneo Custom napędzany jest przez najnowocześniejszy silnik wysokoprężny, który zapewnia doskonałe osiągi i najniższe w tej klasie zużycie paliwa. Firma Ford dołożyła wszelkich starań, aby moc silnika przełożyła się na łatwość prowadzenia niezależnie od obciążenia, a zastosowane technologie ECOnetic zapewniły maksymalną ekonomiczność i minimalny poziom emisji CO2.

Ford EcoBlue - silniki, które pracują dla Ciebie

Zaprojektowany od podstaw, całkowicie nowy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue zmniejsza zużycie paliwa nawet o 13% w porównaniu z poprzednim silnikiem 2.2 TDCi, przy zużyciu paliwa od 6,1 l / 100 km i emisji CO2 od 159g/km*, zapewniając jednocześnie znaczną poprawę momentu obrotowego w niskim zakresie obrotów w celu zwiększenia właściwości jezdnych. W każdym z trzech silników - 130KM i 170KM - zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania, w tym wtrysk paliwa pod bardzo wysokim ciśnieniem oraz nowe turbosprężarki i technologie spalania zapewniające niską emisję NOx zgodnie z obowiązującą rygorystyczną normą emisji spalin Euro 6. Co więcej, w nowych silnikach okresy między przeglądami serwisowymi wynoszą do 2 lat / 60.000 km (w zależności od tego co nastąpi wcześniej) w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji.

 

Ekonomiczność

Ford Tourneo Custom zapewnia dużą oszczędność paliwa – nawet 6,5 l/100 km. Natomiast minimalny poziom emisji CO2 wynosi zaledwie 172 g/km. Tak doskonałe rezultaty możliwe są zarówno dzięki oszczędnym silnikom, jak i technologiom ECOnetic.

Tourneo Custom front view
Top