JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Osobowe > TOURNEO CUSTOM > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Niewiarygodny komfort i praktyczność

Z elastycznym układem foteli, praktycznymi schowkami, technologią obsługi głosowej i mnóstwem innych zaawansowanych rozwiązań Twoi pasażerowie każdego dnia mogą podróżować pierwszą klasą. Funkcje przedstawione na tej stronie mogą być dostępne tylko w wybranych wersjach Forda Tourneo Custom – w standardzie lub za dodatkową opłatą. Szczegółowe informacje znajdziesz w broszurze.

Klucz do świata wzajemnych połączeń

Tourneo Custom dostępny jest teraz z FordPass ConnectFordPass Connect modem 2. System oferuje wiele istotnych funkcji, w tym dostęp do WiFi 4GHotspot Wi-Fi dla maks. dziesięciu urządzeń oraz bieżące powiadomienia o ruchu drogowymLive Traffic free access przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu. Po połączeniu z aplikacją FordPass na Twoim telefonie możesz sprawdzić, czy drzwi samochodu są zamknięte, a także zdalnie zamknąć je lub otworzyć. Możesz nawet sprawdzić lokalizację swojego vana na mapie, dzięki czemu nie musisz się obawiać, że w nieznanej Ci okolicy zapomnisz, gdzie zaparkowałeś(-aś) auto.

Ford Tourneo interior display with SYNC3 and FordPass connect dashboard

Komfortowe fotele o elastycznym układzie

Fotel kierowcy i kierownica są w pełni regulowane, co pozwala znaleźć idealną pozycję do jazdy. Siedzenie ma wbudowany podłokietnik, a jako opcja dostępne są także: regulacja oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego, podgrzewanie przednich foteli oraz elektryczna regulacja siedzenia kierowcy. Po odwróceniu tyłem do kierunku jazdy drugiego rzędu siedzeń dostępny jest także konferencyjny układ foteli. Wnętrze Forda Tourneo Custom oferuje wiele możliwych konfiguracji, które pozwalają na lepsze wykorzystanie bagażnika bez potrzeby demontażu foteli. Jeśli jednak potrzebujesz więcej przestrzeni ładunkowej, możesz niezależnie od siebie wymontować siedzenia w drugim i trzecim rzędzie.

Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosowym

Ford SYNC 3 to zaawansowany system zapewniający bezproblemową łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki prostym poleceniom głosowym. Możesz także skorzystać z 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Ford SYNC 3 współpracuje również z Apple CarPlay, Android Auto i Applink, umożliwiając wyświetlanie informacji z Twojego smartfona na ekranie dotykowym. Co więcej, mając zainstalowaną na telefonie aplikację FordPass, możesz z niej wysyłać cele podróży bezpośrednio do systemu nawigacji SYNC 3.

SYNC 3 display panel

Wszystko na swoim miejscu

Ford Tourneo Custom posiada wiele praktycznych schowków. Wśród nich znajdziesz zamykany schowek wyposażony w gniazdo 12 V, AUX oraz port USB. Opcjonalne gniazdo 230 V o mocy 150 W znajduje się między fotelem kierowcy a miejscem pasażera.
Co więcej, sprytne detale takie jak uchwyt na napoje z przesuwaną pokrywą, uchwyty na butelki, pojemniki pod fotelami na laptopy i segregatory oraz rozkładany stolik, ułatwiają utrzymanie porządku w kabinie.

Drzwi przesuwne po obu stronach pojazdu

Standardowo model Tourneo Custom wyposażony jest w obustronne drzwi przesuwne Umieszczone pod nimi stopnie boczne ułatwiają wejście do wnętrza.

Ford Tourneo with a lake at the background
Ford Tourneo roof rack close up

Zintegrowany bagażnik dachowy – większa wygoda, mniejszy hałas

Wyjątkowy i innowacyjny bagażnik dachowy – gdy nie jest potrzebny, wystarczy złożyć go na płasko. Zaoszczędza to właścicielowi zachodu związanego z zakładaniem i zdejmowaniem, jak to bywa w przypadku tradycyjnych bagażników. Zintegrowany bagażnik dachowy pozwala także na bezproblemowy przejazd w miejscach z ograniczeniem wysokości pojazdu do 2 metrów. A ponieważ po złożeniu nie zwiększa oporu powietrza, ogranicza zużycie paliwa i hałas. Na bagażniku dachowym można przewozić ładunek o masie do 130 kg. (niedostępny z SelectShift)

Wycieraczki dostosowujące się do intensywności deszczu

Wycieraczki z czujnikiem deszczu uruchamiają się po wykryciu pierwszych kropli na przedniej szybie, a następnie dostosowują swoją prędkość do warunków pogodowych. Istnieje możliwość ręcznego ustawienia jednego z kilku poziomów czułości.

Ford Tourneo close up of rain on windscreen

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Zaawansowana klimatyzacja

Udoskonalony system klimatyzacji jest bardziej efektywny, dzięki czemu szybciej schłodzisz lub ogrzejesz kabinę.

 

Ford Tourneo console interior front
Ford Tourneo display of four rows of Direct Access Seats

Tourneo Custom Shuttle Bus

Ford Tourneo Custom Shuttle Bus w wersji L2 (długi rozstaw osi) oferuje wiele komfortowej przestrzeni każdemu pasażerowi bez względu na to, w którym z czterech rzędów siedzeń podróżuje – układ foteli tylnych 2+2+3. Do wszystkich tylnych foteli można dostać się bezpośrednio od strony przesuwanych drzwi, a przestrzeń bagażowa imponuje wyjątkową ładownością. Bez względu na wersję, Tourneo Custom Shuttle Bus dostępny jest także z wnętrzem wykończonym skórą, które gwarantuje pasażerom komfort klasy premium.

Top