Home > Osobowe > NOWY TOURNEO CONNECT > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Technologie, które ułatwiają i uprzyjemniają każdą podróż

Nowy Ford Tourneo Connect został stworzony tak, by sprostać Twoim najwyższym oczekiwaniom. Dlatego celem każdej wykorzystanej technologii – od systemu Intelligent Speed Assist minimalizujacego ryzyko przekroczenia prędkości po system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu (Lane Keeping System) – jest zwiększenie Twojego komfortu i radości z jazdy.

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Nowy Ford Tourneo Connect jest teraz wyposażony w system Intelligent Speed Assist, który pozwala Ci w pełni skupić się na prowadzeniu samochodu. Kamera automatycznie wykrywa ograniczenia prędkości, a następnie system dostosowuje do nich maksymalną prędkość pojazdu.Tooltip

Automatyczne reflektory – włączają się wtedy, gdy są potrzebne

Samochód wyposażony jest w czujniki, które wykrywają niższe natężenie światła dziennego i automatycznie uruchamiają reflektory – zarówno gdy zapada zmrok, jak i w momencie wjazdu do tunelu. Sprawia to, że jazda jest nie tylko łatwiejsza, ale również bezpieczniejsza. Automatyczne reflektory są dostępne jako wyposażenie opcjonalne wraz z wycieraczkami z czujnikiem deszczu (patrz poniżej).

Automatyczne reflektory – włączają się wtedy, gdy są potrzebne
Łatwiejsze parkowanie

Łatwiejsze parkowanie

Active Park Assist wspomaga parkowanie równoległe i prostopadłe. System sam wyszukuje odpowiednie miejsce, a gdy już to zrobi, automatycznie naprowadza na nie pojazd. Kierowcy pozostaje tylko kontrolowanie pedału gazu, hamulca i zmiana biegów zgodnie ze wskazówkami podawanymi przez system. System potrafi także wyprowadzić pojazd z miejsca parkowania równoległego.

Widzi znaki drogowe, które kierowca mógłby przegapić

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

Widzi znaki drogowe, które kierowca mógłby przegapić
Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu

Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. W przypadku braku reakcji system spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Działanie systemu można pominąć, kontynuując manewr w zaplanowany sposób. Technologia Lane Keeping Aid przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można ją również wyłączyć ręcznie.

Top