Konfigurator Jazda próbna Znajdź Dealera Umów się na serwis Ask Ford
Home > Osobowe > TOURNEO CONNECT > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Nowoczesne silniki wysokoprężne

Ford Tourneo Connect jest dostępny z nowymi silnikami wysokoprężnymi EcoBlue. Jednostka ta gwarantuje wyjątkowe osiągi oraz oszczędność paliwa. Z kolei o bezproblemową zmianę biegów i płynną jazdę dba 6-stopniowa manualna skrzynia biegów lub 8-stopniowa przekładnia automatyczna.

1,0-litrowy silnik benzynowy Ford EcoBoost

Dzięki turbodoładowaniu z bezpośrednim wtryskiem benzyny oraz zmiennym fazom rozrządu nasze wielokrotnie nagradzane silniki Ford Ecoboost zapewniają takie same osiągi jak większe jednostki napędowe, ale przy niższym zużyciu paliwa i mniejszej emisji CO2. Silnik dostępny wyłącznie w seriach Active i Limited.

1,5-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue
Interior of Ford Tourneo with SelectShift automatic transmission detail

Nowoczesna 8-biegowa przekładnia automatyczna

Ford Tourneo Connect wyposażony został w zaawansowaną automatyczną przekładnię biegów, co przekłada się na lepsze przyspieszenie i bardziej płynną zmianę biegów. Efekt? Doskonały komfort jazdy, niskie spalanie i imponujące osiągi.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto Start-Stop

Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim i może wynosić nawet 10%.

Interior of Ford Tourneo with auto start stop detail
Ford Eco Mode

Wspomaga bardziej ekonomiczną jazdę

Nowatorski system Ford Eco Mode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie inteligentne oprogramowanie daje wskazówki, jak obniżyć zużycie paliwa.

Top