Ford Focus ST front view

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

Focus ST in motion

WIĘCEJ MOCY

Nowego Focusa ST może napędzać jeden z kilku niesamowicie wydajnych silników. Wyjątkowe wrażenie robi 2,3-litrowa jednostka benzynowa Ford EcoBoost, która dostarcza aż 280 KM mocy i 420 Nm momentu obrotowego. Potrafi ona rozpędzić nowego Focusa ST od 0 do 100 km/h w mniej niż 6 sekund!

ELEKTRONICZNY MECHANIZM RÓŻNICOWY O OGRANICZONYM POŚLIZGU

Zaprojektowano z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności i stabilności. Elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu poprawia kontrolę nad pojazdem na zakrętach dzięki nieustannej analizie danych z wielu czujników. W ciągu kilku milisekund system dostosowuje podział momentu obrotowego między koła napędowe. Efekt? Lepsza przyczepność i stabilność, dzięki czemu możesz lepiej pokonywać zakręty.

Focus ST in motion
Focus ST front view in motion

ZAWIESZENIE ADAPTACYJNE

Precyzyjnie dostrojone podwozie w Fordzie Focus ST zostało połączone z zawieszeniem adaptacyjnymControlled damping, które stale dostosowuje ustawienia, aby zapewnić doskonałą jakość prowadzenia i dynamikę jazdy. 

Focus ST in motion

PROWADZENIE 

INTELIGENTNE REFLEKTORY PRZEDNIE LED 

Nowe dostępne opcjonalnie diodowe reflektory matrycowe ze zintegrowanymi światłami przeciwmgielnymi i charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej zapewniają doskonałą widoczność i atrakcyjny wygląd. Adaptacyjny system przedniego oświetlenia optymalizuje kształt wiązki świateł przednich Focusa w zależności od warunków jazdy. Na przykład do jazdy po autostradzie, w mieście lub na wiejskiej drodze, a także do parkowania czy pokonywania zakrętów.

Dynamic Matrix LED headlights
Steering wheel of a Ford Focus ST

CYFROWY PANEL WSKAŹNIKÓW 

Nowy cyfrowy panel wskaźników Focusa o przekątnej 12,3" wyświetla w wysokiej rozdzielczości informacje dla kierowcy za pomocą intuicyjnych, czytelnych ikon. Możesz ustalić priorytet rodzaju wyświetlanych informacji, na przykład powiadomień systemu nawigacyjnego, a także zaprogramować ustawienia dla poszczególnych kierowców.

AKTYWNY ASYSTENT PARKOWANIA 

Parkowanie na ruchliwej ulicy lub w ciasnym miejscu może być uciążliwe. Jednak dzięki aktywnemu asystentowi parkowania dostępnym w nowym Focusie staje się to bardzo proste. System identyfikuje odpowiednie miejsca parkingowe, a następnie automatycznie naprowadza na nie pojazd. Wystarczy, że naciśniesz przycisk, a resztą zajmie się samochód.

Ford Focus Active Park Assist
Hand holding a steering wheel with a small monitor above the dashboard

WYŚWIETLACZ PRZEZIERNY 

Wyświetlacz przezierny prezentuje informacje bliżej linii wzroku kierowcy, dzięki czemu nie musi on spoglądać na wskaźniki znajdujące się na desce rozdzielczej. Kolor wyświetlanych danych można dostosować do własnych preferencji.

Close up of electronic parking brake

ELEKTRONICZNY HAMULEC POSTOJOWY 

Zastosowanie elektrycznego hamulca postojowego sprawia, że w kabinie jest więcej miejsca, hamulec jest łatwiejszy w uruchomieniu, a także wydłuża się okres eksploatacji części układu hamulcowego. Aby go aktywować, wystarczy wcisnąć przycisk na konsoli środkowej.

Woman driving a Ford Focus

KAMERA COFANIA 

Kamera cofaniaRear-view camera nowego Focusa włącza się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego. Na ekranie prezentowany jest widok otoczenia za pojazdem. System wyświetla także wirtualne linie pomocnicze, które pomagają zaparkować pojazd. 

Ford Focus detecting another car with Stop&Go

ADAPTACYJNY TEMPOMAT Z FUNKCJĄ STOP & GO 

Adaptacyjny tempomat nowego Focusa ułatwia jazdę w warunkach dużego natężenia ruchu. Wystarczy ustawić pożądaną prędkość jazdy, a w przypadku spowolnienia ruchu system automatycznie zachowa ustaloną wcześniej odległość od pojazdu jadącego przed Tobą, a w razie potrzeby zatrzyma samochód. Gdy droga znów będzie wolna, system przywróci ustawioną prędkość. Funkcja dostępna jest w samochodach z automatyczną skrzynią biegów.

Woman looking at a smartphone

ŁĄCZNOŚĆ

FORD SYNC 4

Poznaj nowy wymiar łączności. System Ford SYNC 4 z połączoną nawigacjąFord Secure and Navigation i funkcją Ford Secure bezproblemowo integruje się ze smartfonem przez aplikację FordPass. Umożliwia to sterowanie wieloma przydatnymi funkcjami, od rozmów telefonicznych i zdalnego zamykania nadwozia po muzykę i nawigację satelitarną. System jest wyposażony w ekran dotykowy 13,2" z intuicyjnym nowym interfejsem. Umożliwia bardziej zaawansowane planowanie trasy, otrzymywanie informacji o ruchu drogowym na bieżąco, zdalne aktualizacje oraz najbardziej zaawansowane sterowanie głosowe.

Ford SYNC 4 with Connected Navigation
A screen showing a menu with automatic software updates

BEZPRZEWODOWE AKTUALIZACJE OPROGRAMOWANIA 

Aktualizacje oprogramowania Software Update sprawiają, że Twój Focus stale się rozwija. Technologie oparte na chmurze pozwalają na bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania, dzięki którym z czasem, za sprawą nowych funkcji i ulepszonych rozwiązań, poprawiają się doświadczenia użytkownika. Bezprzewodowe aktualizacje są szybkie, łatwe i często odbywają się w tle, więc nawet nie zwrócisz na nie uwagi. 

OBSŁUGA GŁOSEM 

System SYNC 4A dysponuje najbardziej zaawansowaną technologią rozpoznawania głosu. Łączność z chmurą oznacza, że zasób słownictwa systemu ciągle się rozszerza. Dzięki temu możesz komunikować się z pojazdem za pomocą bardziej naturalnych poleceń głosowych, a system SYNC poda wskazówki dotyczące trasy, odtworzy muzykę lub obsłuży rozmowy telefoniczne i wiadomości tekstowe.  

Driver with a speech bubble that says Hello Ford
Focus ST interior

KOMFORT JAZDY

Focus ST Performance Seats

SPORTOWE FOTELE

Przednie sportowe fotele zostały opracowane przez inżynierów z zespołu Ford Performance. Można je regulować na 14 sposobów, co pozwala ustawić optymalną pozycję za kierownicą. Sama część podpierająca odcinek lędźwiowy kręgosłupa ma aż 4 możliwości regulacji.

PODGRZEWANA PRZEDNIA SZYBA QUICKCLEAR 

Szybkie oczyszczanie przedniej szyby w mroźny poranek. Cienkie włókna rozgrzewają przednią szybę, aby ją odmrozić, usunąć z niej parę lub odmrozić pióra wycieraczek. 

Windscreen being cleaned by wipers
Ford Focus ST side view

UŻYTECZNOŚĆ

Focus open load compartment

PRZESTRZEŃ BAGAŻOWA WERSJI KOMBI 

Przestrzeń bagażowa Focusa kombi ma lepsze oświetlenie, łatwą do czyszczenia tapicerkę i pionową przegrodę z zawiasem umożliwiającą dostosowanie przestrzeni ładunkowej. Nowa strefa mokra z gumową wykładziną umożliwia oddzielny transport mokrych lub zabłoconych przedmiotów.

TYLNA KLAPA OTWIERANA BEZ POMOCY RĄKHands free tailgate

Jeśli masz zajęte ręce, wystarczy, że przesuniesz stopą pod tylnym zderzakiem. Jeśli Focus kombi wykryje znajdujący się w pobliżu kluczyk elektroniczny, automatycznie otworzy lub zamknie tylną klapę.

Man loading sports equipment into Focus load compartment
Woman looking out of a driver's window

BEZPIECZEŃSTWO

Ford Focus on the motorway

SYSTEM ZAPOBIEGANIA KOLIZJOM Z FUNKCJĄ WYKRYWANIA PIESZYCHPre-collision assist Focus ST

System zapobiegania kolizjom sprawdza, czy na odcinku 130 metrów przed pojazdem znajdują się inne samochody lub piesi i ostrzega o ich obecności. Jeśli nie reagujesz, automatycznie włączane zostają hamulce. Celem zastosowania tej technologii jest zmniejszenie liczby ciężkich wypadków lub całkowite ich uniknięcie.

SYSTEM AUTONOMICZNEGO HAMOWANIA AWARYJNEGO 

Kamera skanuje drogę przed pojazdem, a w przypadku wykrycia prawdopodobieństwa stłuczki, ostrzega kierowcę. W razie braku reakcji kierowcy na ostrzeżenia system może automatycznie aktywować hamulce.

Red Ford Focus trailing another car with active braking indicating

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji