JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Wpisz swoje pytanie…
Home > Serwis > Mój Pojazd > Transit EcoBlue Engine Software Update
Ford engineer speaking to a customer

Aktualizacja oprogramowania w Fordzie Transit z silnikiem EcoBlue

Aktualizacja oprogramowania w Fordzie Transit z silnikiem EcoBlue – oszczędzasz czas i poprawiasz funkcjonalność.

Dealer Forda zapewnia teraz szybką aktualizację oprogramowania związaną z Inteligentnym monitorem żywotności oleju (IOLM), która zagwarantuje dokładniejsze powiadomienia o konieczności wymiany oleju.

Rezerwując wizytę w celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania, dbasz o to, aby olej został wymieniony w razie potrzeby i jednocześnie chronisz silnik przed przedwczesnym zużyciem.

Zadbaj o żywotność silnika – zaktualizuj oprogramowanie w 30 minut.

Pojazd wyposażony jest już w kilka systemów, które poinformują Cię o konieczności wymiany oleju. Nieustannie analizują olej pod kątem jakości, aby zagwarantować ochronę silnika. Gdy olej robi się zbyt rozrzedzony, jego właściwości smarne są znacznie słabsze. W tym momencie na desce rozdzielczej pojawi się powiadomienie o konieczności wymiany oleju.

Szybka aktualizacja oprogramowania zapewni dokładniejsze informacje na temat tego, kiedy należy zabrać pojazd do dealera Forda w celu wymiany oleju. Aktualizacja oprogramowania potrwa około 30 minut.

Umów się na wizytę

Poniżej odpowiadamy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z dealerem Forda

 • Niedawne zmiany w przepisach dotyczących emisji spalin (norma 6 Euro 6) oraz testy, znane jako Światowe zharmonizowane procedury badania pojazdów lekkich (WLTP), spowodowały zmianę w technologii oczyszczania spalin dla wszystkich producentów pojazdów. W zależności od cyklu i stylu jazdy może to spowodować konieczność wymiany oleju w okresie między przeglądami w celu zagwarantowania pełnej skuteczności.

  • Ford Transit z silnikiem EcoBlue
  • Ford Transit Custom z silnikiem EcoBlue

   

 • W ramach przeprowadzenia aktualizacji w Fordzie Transit wymagania dotyczące wymiany oleju będą przedstawiane w trzech etapach, w zależności od użytkowania pojazdu.

  Aktualizacja oprogramowania obejmuje:

  • Zaktualizowanie kalibracji modułu odpowiadającego za sterowanie jednostką napędową w celu zwiększenia żywotności oleju w danym cyklu jazdy
  • Dokładniejsze powiadomienia Inteligentnego monitora żywotności oleju (IOLM)

   

 • Ford EcoBlue Diesel Change Engine Oil

  Gdy żywotność oleju silnikowego zacznie dobiegać końca, za każdym razem po uruchomieniu silnika na wyświetlaczu deski rozdzielczej pojawiać się będzie komunikat „Wymień niedługo olej silnikowy”. Należy wtedy umówić wizytę u dealera Forda w celu wymiany oleju lub przeprowadzenia serwisu, w zależności od potrzeb.

  Ford EcoBlue Diesel Change Engine Oil Required

  W przypadku ignorowania tego komunikatu, po przejechaniu kolejnych 500-1000 mil/800-1600 km komunikat na desce rozdzielczej zostanie zmieniony na „Wymiana oleju konieczna”.

  Ford EcoBlue Diesel Change Engine Oil Required

  Jeśli olej nie zostanie wymieniony, po przejechaniu około 1500 mil/2400 km (w zależności od cyklu jazdy i użytkowania) zaświeci się kontrolka ostrzegawcza w postaci klucza, a silnik zacznie działać z mniejszą mocą, dodatkowo przypominając o konieczności wymiany oleju. Ignorowanie tych komunikatów może spowodować poważne uszkodzenie silnika i unieważnienie gwarancji na silnik.

  Ignorowanie tych komunikatów może spowodować poważne uszkodzenie silnika i unieważnienie gwarancji na silnik.
 

<%-DealerName%>

<% if (CustomerRatingsCombined) { %>
<%- CustomerRatingsCombined %> <%- CustomerRespondentsCombined %> Opinii
<% } %> <% if (serviceList) { %>

<%- serviceList %>

<% } %> <% if (todayClosingTime) { %>

Dzisiaj otwarte do <%-todayClosingTime%>

<% } %> <% if (todayPartsClosingTime) { %>

Sprzedaż części dziś do <%-todayPartsClosingTime%>

<% } %> <% if (todayServiceClosingTime) { %>

Serwis dziś do <%-todayServiceClosingTime%>

<% } %>
<% _.forEach(formattedAddress, function(addressLine) { %>

<%- addressLine %>

<% }); %>
<% if (PrimaryPhone) { %>

<%- PrimaryPhone %>

<% } %>

  JAK TRAFIĆ

  DANE DEALERA

Top