PRZEWODNIK O ŁADOWANIU W DOMU

W domu pojazdy plug-in i elektryczne naładujesz na dwa sposoby. Pierwszy – podłączając do standardowego gniazdka elektrycznego. Drugi – korzystając z domowej ładowarki Ford Connected Wallbox.

Close up on Wallbox charger

ŁADOWARKA FORD CONNECTED WALLBOX

Domowa ładowarka Ford Connected Wallbox zapewnia znacznie szybsze ładowanie w porównaniu ze standardowym gniazdem elektrycznym. Dzięki niej pojazdy elektryczne będą zawsze naładowane i gotowe do drogi. 

Z kolei aplikacja FordPass Pro to najlepszy sposób na zarządzanie domowym harmonogramem ładowania, który pozwala na ładowanie samochodu podczas obowiązywania korzystnych taryf energetycznych.

STANDARDOWE GNIAZDKO ELEKTRYCZNE

Ładowanie pojazdu elektrycznego przez standardowe gniazdko elektryczne jest proste, jak ładowanie smartfona. Wszystko, czego potrzebujesz to odpowiedni kabel. Zaletą takiego sposobu ładowania pojazdu jest duża dostępność źródła prądu – gniazdka. Niestety takie rozwiązanie ma też swoje minusy – długi czas ładowania.

All-electric Ford Transit being charged at home
Charging cables

KABLE DO ŁADOWANIA

Domowy punkt ładowania, taki jak ładowarka Ford Connected Wallbox, zazwyczaj dostarczany jest z dedykowanym kablem. Warto podkreślić, że każdy Ford z napędem typu plug-in lub elektrycznym ma go na swoim wyposażeniu. Kabel służący do ładowania ze standardowego gniazdka jest dostępny jako opcja dodatkowa.

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej