SERWISOWANIE I WYMIANA AMORTYZATORA

Amortyzatory i sprężyny są elementami układu zawieszenia pojazdu. Nie tylko zapewniają one komfort jazdy, ale także są niezwykle istotnymi elementami bezpieczeństwa. Jeśli zauważysz, że Twój Ford nadmiernie kołysze się podczas jazdy, wydłuża się droga hamowania lub z zawieszenia dobiegają dziwne dźwięki, czas sprawdzić amortyzatory.

KIEDY NALEŻY WYMIENIĆ AMORTYZATORY LUB SPRĘŻYNY?

Podobnie jak wszystkie części pojazdu amortyzatory i sprężyny zużywają się w miarę upływu czasu, w zależności od warunków jazdy. Częstym objawem jest stukanie podczas jazdy po wybojach, spowodowane zużyciem łącznika gumowego, łożyska górnego mocowania lub gumowego ogranicznika uderzenia. Nie warto jednak czekać, aż dojdzie do awarii. Zalecamy sprawdzanie zawieszenia co przy każdym przeglądzie okresowym.

Uszkodzony lub częściowo uszkodzony amortyzator będzie miał wpływ na sposób, w jaki opony stykają się z nawierzchnią drogi, co może przełożyć się na utratę stabilności. Samochód z uszkodzonym amortyzatorem może nie utrzymywać prawidłowo toru jazdy lub nadmiernie przechylać się na zakrętach. Jeśli w samochodzie występują te objawy, należy zarezerwować wizytę, aby jak najszybciej sprawdzić układ zawieszenia.

POWIERZ WYMIANĘ AMORTYZATORÓW SERWISOWI FORDA

Jeśli uważasz, że amortyzatory mogą wymagać wymiany lub naprawy, wybierz serwis Forda, ponieważ oferuje:

  • Najnowsze narzędzia diagnostyczne by zidentyfikować problem;
  • jasną wycenę przed każdą pracą;
  • atrakcyjne ceny, obejmujące części i robociznę;
  • oryginalne części marki Ford;
  • profesjonalną obsługę przez przeszkolonych mechaników Forda;
  • gwarancję na oryginalne wyposażenie firmy Ford*.

 

* Szczegółowe informacje można znaleźć w gwarancji u najbliższego dealera.

Ford van outside showroom
Ford Service Engineer making replacement shock absorbers

AMORTYZATORY FORD

W celu wymiany amortyzatorów Twój serwis Forda zaleci użycie części Motorcraft. Amortyzatory Motorcraft, zatwierdzone przez firmę Ford, są przeznaczone do konkretnego modelu i spełniają rygorystyczne normy jakości Forda oraz są objęte gwarancją oryginalnego wyposażenia*. Wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

* Szczegółowe informacje można znaleźć w gwarancji u najbliższego dealera.

Skorzystaj z poniższych przydatnych linków, aby dowiedzieć się więcej