JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Serwis > Obsługa i oferty serwisowe > Naprawy samochodu > Informacje o oponach > Sprawdzenie stanu ogumienia
Tyre Safety Month

Tydzień dotyczący bezpieczeństwa związanego z oponami

Bezpłatne badanie stanu ogumienia u wybranych dealerów Forda.

Niedawne badanie przeprowadzone przez organizacje TyreSafe oraz Highways England wykazało, że 27,1% opon wymienionych na terenie Wielkiej Brytanii nie spełniało wymogów prawnych.

Pomiędzy 2009 a 2013 rokiem wadliwe i zużyte opony były bezpośrednią przyczyną 36% poważnych wypadków drogowych na terenie Wielkiej Brytanii.

Organizacja TyreSafe zaleca, aby zwrócić uwagę na trzy czynniki: ciśnienie, stan oraz głębokość bieżnika

  • CIŚNIENIE: upewnij się, że ciśnienie w oponach jest dostosowane do obciążenia samochodu. Informacja na temat odpowiedniego poziomu ciśnienia dla Twojego modelu znajduje się w instrukcji obsługi, wewnątrz osłony wlewu paliwa lub na etykiecie umieszczonej na progu od strony kierowcy. Nieprawidłowe ciśnienie opon może wpływać na większe zużycie paliwa, opon oraz zmniejszać możliwość kontroli nad pojazdem. 
  • STAN BIEŻNIKA: pamiętaj, aby sprawdzać stan opon pod kątem nieprzewidzianych rozcięć, nierówności oraz wybrzuszeń. Pomijając kontrolę stanu opon, narażasz się na ryzyko prowadzenia pojazdu z uszkodzoną oponą, co może spowodować gwałtowną utratę powietrza. 
  • GŁĘBOKOŚĆ BIEŻNIKA: zgodnie z prawem minimalna głębokość to 1,6 mm na 3/4 środkowej części bieżnika oraz na całym obwodzie opony. Pamietaj, że kontrola nad pojazdem może być utrudniona podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów jeżeli głebokość bieżnika przekroczy stan minimalny. 

Wielu dealerów Forda oferuje bezpłatne badanie stanu ogumienia pod kątem bezpieczeństwa, podczas którego sprawdzana jest głębokość bieżnika.

Dobra praktyka

Ciśnienie opon należy sprawdzać przynajmniej raz w miesiącu lub przed długą podróżą.

Informacja na temat odpowiedniego poziomu ciśnienia opon dla Twojego modelu Forda znajduje się w instrukcji obsługi, wewnątrz osłony wlewu paliwa lub na etykiecie umieszczonej na progu od strony kierowcy.

Jeżeli planujesz podróż przy pełnym obciążeniu pojazdu, pamiętaj, że poziom ciśnienia w oponach należy zwiększyć zgodnie z zaleceniami producenta, które można znaleźć w instrukcji obsługi.

 

<%-DealerName%>

<% if (CustomerRatingsCombined) { %>
<%- CustomerRatingsCombined %> <%- CustomerRespondentsCombined %> Opinii
<% } %> <% if (serviceList) { %>

<%- serviceList %>

<% } %> <% if (todayClosingTime) { %>

Dzisiaj otwarte do <%-todayClosingTime%>

<% } %> <% if (todayPartsClosingTime) { %>

Sprzedaż części dziś do <%-todayPartsClosingTime%>

<% } %> <% if (todayServiceClosingTime) { %>

Serwis dziś do <%-todayServiceClosingTime%>

<% } %>
<% _.forEach(formattedAddress, function(addressLine) { %>

<%- addressLine %>

<% }); %>
<% if (PrimaryPhone) { %>

<%- PrimaryPhone %>

<% } %>

  JAK TRAFIĆ

  DANE DEALERA

Top