Home > Osobowe > NOWY MONDEO > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Poczuj się pewnie podczas jazdy

Nowy Ford Mondeo jest wyposażony w mocne i ekonomiczne silniki, a także w szereg inteligentnych technologii. Efekt: doskonałe osiągi i precyzyjna kontrola nad pojazdem. Wybierz układ z napędem hybrydowym, zaawansowany silnik benzynowy bądź wysokoprężny, a dostaniesz moc i osiągi, których potrzebujesz. Połączenie inteligentnych technologii i zaawansowanej inżynierii oznaczają wyjątkową ekonomiczność i niską emisję CO2 bez względu, na który układ się zdecydujesz.

Ford Mondeo Hybrid – Inteligentny układ ładowania akumulatora (Regenerative Braking)

Wydajniejszy sposób ładowania akumulatora

Technologia Regenerative Breaking wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora zasilającego silnik elektryczny, który to wspomaga pojazd przy ruszaniu pozwalając mu uzyskać optymalne warunki pracy.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

Ford Mondeo przejeżdżający przez przejście dla pieszych
Zbliżenie na grill Ford Mondeo

Lepsza aerodynamika i większa oszczędność

Aktywna Żaluzja Chłodnicy reguluje przepływ powietrza przez chłodnicę i komorę silnika. Przy wolnej jeździe otwory wentylacyjne pozostają otwarte i zapewniają chłodzenie silnika, natomiast przy wyższych prędkościach, zamykają się automatycznie, poprawiając aerodynamikę i zmniejszając zużycie paliwa.

Manetki do zmiany biegów – jeszcze większa przyjemność z jazdy

W manetki do zmiany biegów zazwyczaj wyposażone są tylko samochody sportowe. Teraz to rozwiązanie znajdziesz w Fordzie Mondeo zarówno z automatyczną sześciostopniową skrzynią biegów, jak i PowerShift. Ta inspirowana wyścigami samochodowymi technologia pozwoli Ci na szybką i lekką zmianę biegów – nawet podczas zakrętów.

Ford Mondeo manetki do zmiany biegów
6-biegowa manualna skrzynia biegów

6-biegowa manualna skrzynia biegów

6-biegowa, manualna skrzynia biegów jest prosta i łatwa w obsłudze. Została zaprojektowana tak, by płynnie przenosić nawet wysoki moment obrotowy, zapewniając jednocześnie precyzyjną zmianę biegów. Współpracuje zarówno z silnikiem benzynowym EcoBoost o pojemności 1.5 l, jak i wysokoprężnym EcoBlue o pojemności 2.0 l.

EcoBoost: maksymalne osiągi silnika

W Fordzie Mondeo dostępny jest silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,5 litra i mocy 165 KM. Dzięki połączeniu pracy turbosprężarki z precyzyjnym, bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem zmiennych faz rozrządu, silnik EcoBoost zapewnia niskie zużycie paliwa bez negatywnego wpływu na osiągi.

Silnik benzynowy EcoBoost
Nowy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue

Nowy standard silników wysokoprężnych

Nowy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue o pojemności 2.0 i mocy 120 KM, 150 KM lub 190 KM to zaawansowany silnik z turbodoładowaniem zapewniający wysokie osiągi i wydajność. Jest ekonomiczny, cechuje się krótkim czasem reakcji oraz cichą pracą.

Automatyczna skrzynia z obrotowym przełącznikiem biegów

Automatyczną skrzynię biegów w Fordzie Mondeo cechują szybkie reakcje, płynna zmiana biegów i wydajność. Zapewnia ona szybką zmianę biegów a tym samym łatwe przyspieszanie i wyprzedzanie. Wyposażona jest w nowoczesny obrotowy przełącznik zmiany biegów, który uwalnia dodatkowe miejsce w konsoli środkowej.

Nowoczesny obrotowy przełącznik zmiany biegów
Top