PROWADZENIE

Połączenie eleganckiej stylizacji z możliwościami SUV-a. Adaptacyjny tempomat, napęd na wszystkie koła (AWD) czy możliwość wyboru trybu jazdy zapewnią kontrolę nad pojazdem w różnych warunkach i podniosą komfort podróży.

OSOBISTY ASYSTENT KIEROWCY

System Ford Co-Pilot 360 obejmuje szereg współpracujących ze sobą technologii, które zwiększają komfort, radość z jazdy i bezpieczeństwo. Wśród nich znajdziesz inteligentny tempomat automatycznie dostosowujący prędkość jazdy  do pojazdu jadącego przed Tobą, a także znaków ograniczenia prędkości. Możesz też liczyć na pomoc technologii Lane Centring, której zadaniem jest utrzymywanie samochodu po środku pasa ruchu.

Dzięki zaawansowanym technologiom bezpieczeństwa wspierającym kierowcę, Ford Kuga może pochwalić się maksymalną oceną 5 gwiazdek w testach niezależnej  organizacji Euro NCAP.

ZAAWANSOWANY SYSTEM POMAGAJĄCY UTRZYMAĆ POJAZD NA PASIE RUCHU

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób. System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można go również wyłączyć ręcznie.

Ford Kuga interior close up of dashboard

POZWÓL, BY FORD KUGA SAM PARKOWAŁ

Ford Kuga z systemem Active Park Assist 2 sam wykona manewr parkowania równoległego i prostopadłego oraz wyjedzie z miejsca parkingowego. Wystarczy nacisnąć przycisk a system przejmie kontrolę nad kierownicą, pedałem gazu czy hamulca aby odpowiednio pokierować samochodem. Technologia ta dostępna jest w modelach z automatyczną skrzynią biegów.

GEOFENCING

Ford Kuga Plug-in Hybrid oddaje w Twoje ręce technologię geofencing, którą możesz obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego systemu Ford SYNC, dbając o jakość powietrza. Wykrywa ona moment wjechania samochodu w strefę niskiej emisji lub poruszania się w korku ulicznym.  Następnie oznacza tę strefę na ekranie nawigacji jako zacieniony obszar mapy, przypominając kierowcy o uruchomieniu trybu jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym. Kierowcy Kugi Plug-in Hybrid mogą również wyznaczać własne „zielone strefy”, aby ograniczyć ilość spalin w pobliżu np. szkół czy swojego domu.

Ford Kuga displaying Geofencing on SYNC 3 screen
Ford Kuga front split camera

PRZEDNIA KAMERA Z SZEROKIM KĄTEM WIDZENIA

Niewielka kamera panoramiczna umieszczona z przodu Forda Kuga przekazuje obraz wyświetlany na wielofunkcyjnym ekranie systemu SYNC 3 wewnątrz samochodu. Pozwala dostrzec inne pojazdy, rowerzystów lub pieszych po obu stronach samochodu. Ułatwia włączanie się do ruchu na skrzyżowaniach lub manewrowanie na parkingach o ograniczonej widoczności na boki. 

KAMERA COFANIA

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – kamera cofania pokaże na ekranie SYNC 3 wszystko to, co znajduje się za samochodem. System uruchamia się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego. Wyświetla wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy, ułatwiając tym samym parkowanie nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach. 

Ford Kuga rear split camera
All new Ford Kuga driving on road with road sign

ROZPOZNAJE ZNAKI DROGOWE, KTÓRE KIEROWCA MÓGŁBY PRZEGAPIĆ

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

All New Ford Kuga showing front LED headlights

INTELIGENTNE REFLEKTORY

Zaawansowane reflektory adaptacyjne LED zapewniają doskonałe oświetlenie drogi nocą oraz w warunkach słabej widoczności. Reflektory LED wykorzystują informacje z kamery do wcześniejszej zmiany kształtu wiązki światła, przez co zakręty są oświetlone, zanim w nie wjedziesz, a jazda nocą jest łatwiejsza i bardziej relaksująca.

System śledzi oznaczenia pasa ruchu wykrywając zakręty, aby odpowiednio doświetlić drogę podczas ich pokonywania. Rozpoznaje również znaki drogowe i jest w stanie określić, czy zbliżasz się do ronda lub znaku stopu, a następnie potrafi dostosować wiązkę światła do układu drogi. Funkcja Glare-Free High Beam zapobiega oślepianiu innych kierowców. Wykrywa pojazdy jadące z przeciwka oraz poruszające się tym samym pasem, a następnie wygasza tę część wiązki świetlnej, która może oślepić kierowcę innego pojazdu, zapewniając jednocześnie maksymalne oświetlenie pozostałego obszaru drogi.

All new Ford Kuga interior with head up display close up

WAŻNE INFORMACJE W ZASIĘGU WZROKU

Wyświetlacz przezierny (Head-Up Display) pokazuje istotne informacje w polu widzenia kierowcy, dzięki czemu nie trzeba odrywać wzroku od drogi. Wyraźny, jasny obraz może zawierać wybrane przez użytkownika informacje, w tym prędkość pojazdu, dane nawigacji, powiadomienia tempomatu oraz dane systemu rozpoznawania znaków drogowych. Wyświetlacz przezierny jest kompatybilny z okularami przeciwsłonecznymi z polaryzacją.

DODATKOWA PARA OCZU

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (Blind Spot Information) zwiększa bezpieczeństwo podczas zmiany pasa ruchu. Ostrzega kierowcę, że inny pojazd wjechał w martwe pole widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie. Jeśli kierowca zignoruje ostrzeżenie, system włączy lekki opór na kierownicy, aby zwrócić uwagę na zagrożenie. Technologia  BLIS wykorzytuje też układ Cross Traffic Alert, który ostrzega przed zbliżającymi się pojazdami podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca postojowego i manewrowania przy ograniczonej widoczności.

PRE-COLLISION ASSIST Z FUNKCJĄ ZAPOBIEGANIA KOLIZJOM NA SKRZYŻOWANIACH

Sytem Pre-Collision Assist z funkcją zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach wykorzystuje przednią kamerę i radar, aby pomóc bezpiecznie przejechać przez skrzyżowanie. Jeśli wykryje potencjalne ryzyko kolizji, automatycznie aktywuje hamulce.

All New Ford Kuga side view

DODATKOWA KONTROLA PODCZAS RUSZANIA POD GÓRĘ

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.s.

All new Ford Kuga interior with head up display close up

SYSTEM WERYFIKUJĄCY PRAWIDŁOWY KIERUNEK JAZDY

Funkcja ostrzegania przed jazdą pod prąd (Wrong Way Alert) wykorzystuje przednią kamerę oraz informacje z systemu nawigacji w celu weryfikacji prawidłowego kierunku jazdy. System emituje wizualne i akustyczne ostrzeżenia, jeśli miniesz znak zakazu wjazdu.

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

Moc i wydajność. Nowa Kuga dostępna jest z napędem hybrydowym Plug-in umożliwiającym jazdę bezemisyjną nawet do 68 km w mieście, systemem miękkiej hybrydy (MHEV),  w której silnik elektryczny wspiera jednostkę spalinową oraz z pełnym hybrydowym układem napędowym (FHEV) będącym klasyczną hybrydą ładującą się podczas jazdy. Napędy hybrydowe oraz zaawansowane silniki benzynowe i wysokoprężne nowego Forda Kuga są przyjazne środowisku i zapewniają efektywną jazdę.

Wall Charging point detail

HYBRYDA TYPU PLUG-IN

Nowa Kuga Plug-in Hybrid standardowo jest wyposażona w kabel służący do ładowania bezpośrednio z domowego gniazdka elektrycznego 230V. Opcjonalnie dostępny jest również kabel umożliwiający ładowanie pojazdu na stacjach publicznych.

Wygodne i znacznie szybsze ładowanie w domu w porównaniu do ładowania z tradycyjnego gniazdka zapewnia ładowarka Ford Wall-Box (11 kW). Pozwala naładować baterię Kugi Plug-in Hybrid od 0 do 100% w około 4 godziny.

Dostępne ładowarki można znaleźć na stronie www.akcesoria-ford.pl. Ładowarkę wraz z usługą montażu możesz zamówić u swojego dealera Forda.

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA SAMOŁADOWANIA

Baterię samochodu typu Plug-in Hybrid można naładować, podłączając ją do zewnętrznego źródła energii elektrycznej. Po wyczerpaniu baterii pojazd funkcjonuje jak zwykła, samoładująca się hybryda. Ładowanie akumulatora odbywa się samoczynnie podczas hamowania regeneracyjnego. Energia kinetyczna, która normalnie zostałaby utracona w trakcie hamowania zostaje odzyskana, przetworzona na energię elektryczną i przesłana do akumulatora celem zasilenia go. 

W pełni naładowany akumulator pozawala na przejechanie bez ładowania w trybie czysto elektrycznym do 56 km w trasie i nawet do 68 km w mieście.

All new Red Kuga with woman crossing road

MNIEJSZE ZUŻYCIE PALIWA DZIĘKI SYSTEMOWI AUTO-START-STOP

Gdy samochód stoi (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

POSKROMISZ KAŻDY TEREN

Nowy Ford Kuga zapewni Ci maksymalną kontrolę bez względu na warunki i rodzaj drogi. Kuga oferuje system wyboru trybu jazdy, co umożliwia kierowcy zmianę sposobu reakcji przepustnicy, siły wspomagania kierownicy i czułości systemu kontroli trakcji, by dopasować reakcję pojazdu i jego osiągi do różnych scenariuszy jazdy. Możesz wybrać 1 spośród 5 trybów jazdy: Normalny, Sportowy, Śliska nawierzchnia (lepsza kontrola nad samochodem na nawierzchniach o zmniejszonej przyczepności), Głęboki śnieg/Piasek (lepsza kontrola nad samochodem na nawierzchniach o zmniejszonej przyczepności) lub tryb Eco dla maksymalnej oszczędności.

All New Ford Kuga selectable drive modes close up

POMOC W OSZCZĘDNEJ JEŹDZIE

Inteligentne technologie Forda Kuga monitorują i oceniają styl jazdy kierowcy. Następnie na podstawie analizy funkcje takie jak np. Asystent hamowania (Brake Coach) podpowiedzą Ci, jak efektywnie hamować, aby zmniejszyć zużycie paliwa.

Ford 6-speed manual gearbox detail

6-STOPNIOWA MANUALNA SKRZYNIA BIEGÓW

Sześciostopniowa manualna skrzynia biegów współpracuje z silnikami o wysokim momencie obrotowym i umożliwia płynną, szybką i precyzyjną zmianę biegów. W celu zwiększenia oszczędności paliwa, wskaźnik na desce rozdzielczej informuje, kiedy zmiana biegu będzie najkorzystniejsza.

New Ford Kuga showing close up on centre console

8-BIEGOWA AUTOMATYCZNA SKRZYNIA Z OBROTOWYM PRZEŁĄCZNIKIEM ZMIANY BIEGÓW

Automatyczną skrzynię biegów w nowym Fordzie Kuga cechują szybkie reakcje, płynna zmiana biegów i wydajność. Zapewnia ona szybką zmianę biegów, a dzięki temu łatwe przyspieszanie i wyprzedzanie. Wyposażona jest w nowoczesny obrotowy przełącznik zmiany biegów, który uwalnia dodatkowe miejsce w konsoli środkowej.

reduced emissions blue bubble

PRZYJAZNY ŚRODOWISKU. CICHY. PEŁEN MOŻLIWOŚCI.

Technologia hybrydowa typu Plug-in w Fordzie Kuga to połączenie dwóch źródeł energii: 2,5 - litrowego silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym, zapewniając łącznie moc 225 KM oraz niezwykle niskie zużycie paliwa i emisję CO2 wynoszącą zaledwie 22 g CO2/km. 

Kierowca może decydować, kiedy i jak korzystać z zasilania elektrycznego, dokonując wyboru jednego z trybów jazdy: silnik elektryczny (EV Teraz), silnik benzynowy (EV Później), połączyć pracę obydwu (EV Auto) lub czy użyć silnika spalinowego do naładowania akumulatora podczas jazdy (Ładowanie).

KOMFORT PROWADZENIA

Smukłe linie, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze:  każdy element Forda Kuga został stworzony z myślą o Twoim komforcie. Z kolei liczne zaawansowane technologie troszczą się o przyjemność jazdy już od pierwszego kilometra. Przykład? Ford Pass Connect, który w połączeniu z aplikacją FordPass zapewniają łączność ze światem i niespotykaną dotąd interakcję z samochodem. 

All New Ford Kuga interior showing SYNC3 and steering wheel

FORD SYNC 3 ZE STEROWANIEM GŁOSOWYM I EKRANEM DOTYKOWYM

Ford SYNC 3 to zaawansowany system multimedialny zapewniający łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Aplikacjami kompatybilnymi z systemem SYNC 3 można sterować za pośrednictwem funkcji AppLink, natomiast funkcje Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają nawigację po smartfonie za pośrednictwem ekranu głównego systemu SYNC 3 zastępującego ekran telefonu. 

 

ODKRYJ SZEREG MOŻLIWOŚCI ZWIĄZANYCH Z ŁĄCZNOŚCIĄ

Wbudowany FordPass Connect pozwoli Ci wraz z nowym Fordem Kuga przenieść się na wyższy poziom. System oferuje wiele przydatnych funkcji, w tym dostęp do WiFi 4G LTEHotspot Wi-Fi (do 4G). nawet dla dziesięciu urządzeń oraz bieżące powiadomienia o ruchu drogowym przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu. W przypadku kolizji FordPass Connect może wykonać automatyczne połączenie eCall (połączenie alarmowe) do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu.

Aby jak najlepiej wykorzystać modem FordPass Connect, pobierz aplikację FordPass i steruj wieloma różnymi funkcjami za pomocą swojego smartfona. Poprzez aplikację zdalnie otworzysz i zamkniesz swój samochód, sprawdzisz poziom paliwa, przebieg czy poziom ciśnienia w oponach. 

Jeśli posiadasz Forda Kuga Plug-In Hybrid, aplikacja FordPass zapewni Ci jeszcze więcej innowacyjnych funkcji dostępnych wyłącznie do pojazdów PHEV. Możesz sprawdzić aktualny poziom naładowania akumulatora oraz zasięg jazdy w trybie elektrycznym, zlokalizować  publiczne stacje ładowania, ustawić preferowany czas ładowania pojazdu w domu czy ustawić żądaną temperaturę w kabinie na czas odjazdu. Dowiedz się więcej o FordPass.

ZLOKALIZUJ PUBLICZNE STACJE ŁADOWANIA PRZY UŻYCIU SMARTFONA

Ford współpracuje z Shell Recharge, największą europejską publiczną siecią ładowania samochodów z napędem hybrydowym Plug-in. Dzięki tej współpracy, posiadacze samochodów PHEV marki Ford za pośrednictwem smartfona mają dostęp do różnych funkcji związanych z ładowaniem pojazdu. Możesz zlokalizować najbliższe publiczne punkty ładowania, a nawet zapłacić za ładowanie za pośrednictwem aplikacji.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Nowy system audio firmy B&O idealnie pasuje do nowego Forda Kuga. Łączy w sobie luksusowe wzornictwo i doskonałą jakość dźwięku. Zaawansowany 10-głośnikowy zestaw o mocy 575 W został opracowany i precyzyjnie dostrojony przez inżynierów audio z B&O specjalnie dla Forda Kuga. Dzięki temu możesz cieszyć się niesłychaną głębią i czystością dźwięku, który teraz dostroisz do swojego nastroju wybierając jeden z czterech trybów nagłośnienia. Możesz wybrać tryb  energiczny, ciepły, relaksacyjny lub radosny. 

All New Ford Kuga B&O Sound System
Wall Charging point detail

PROSTE ŁADOWANIE W DOMU

Nowa Kuga Plug-in Hybrid standardowo jest wyposażona w kabel służący do ładowania bezpośrednio z tradycyjnego domowego gniazdka elektrycznego 230 V.  

Jeśli chcesz przyśpieszyć ładowanie w domu, wybierz ładowarkę Ford connected wallbox, która zapewnia najbezpieczniejsze i najszybsze ładowanie Kugi PHEV w domu.

Dzięki niej baterię pojazdu napełnisz od 0 do 100% w około 3,5 godziny.

Kobieta otwiera klapę bagażnika bez używania rąk

KLAPA BAGAŻNIKA OTWIERANA
I ZAMYKANA ELEKTRYCZNIE
I BEZDOTYKOWO

Otwieranie i zamykanie bagażnika jest niezwykle łatwe, nawet wtedy kiedy masz zajęte ręce. Jeśli masz kluczyk elektroniczny KeyFree w kieszeni lub torebce, wystarczy, że wykonasz lekki ruch nogą pod środkową części tylnego zderzaka, a drzwi bagażnika otworzą się lub zamkną bez konieczności dotykania czegokolwiek. Można je również otworzyć i zamknąć siedząc we wnętrzu pojazdu.

All new Ford Kuga driving over bridge

PANORAMICZNY DACH

Dwuczęściowy otwierany dach panoramiczny pozwoli Ci cieszyć się ciepłem promieni słonecznych. Szklany dach zapewnia widok na niebo wszystkim osobom znajdującym się w pojeździe, niezależnie od miejsca. Dach panoramiczny umożliwia dopływ świeżego powietrza, gdy jest otwarty, a przesuwana szyba z powłoką odbijającą promienie słoneczne utrzymuje przyjemny chłód we wnętrzu, gdy jest zamknięta. Natomiast elektrycznie sterowana osłona przeciwsłoneczna zapewnia w razie potrzeby cień i prywatność. Osłona ta pomaga również zmniejszyć szum i zawirowania powietrza podczas jazdy z otwartym dachem.

All new Ford Kuga interior wireless charging

BEZPRZEWODOWA ŁADOWARKA

Umożliwia ładowanie kompatybilnych urządzeń bez użycia przewodu do ładowniaCharging on the go.

Heating controls close up

PODGRZEWANE FOTELE

Podgrzewane przednie fotele czy podgrzewana kierownica zapewniają przyjemne ciepło w zimne poranki.  A jeśli Twój Ford Kuga wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, za pomocą aplikacji FordPass możesz zdalnie uruchomić silnik i nagrzać wnętrze kabiny zanim wsiądziesz do samochodu. 

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo Twoje, Twojej rodziny, a także innych uczestników ruchu to dla nas podstawa. Dlatego zaawansowane technologie zadbają o maksymalną kontrolę nad pojazdem, ostrzegą Cię przed zagrożeniem na drodze, a nawet pomogą uniknąć kolizji.

Euro NCAP logo

BEZPIECZEŃSTWO NA 5 GWIAZDEK

Ford Kuga doskonale chroni Ciebie, Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu. Dowód? 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP, czyli wiodącej niezależnej organizacji zajmującej się oceną nowych pojazdów pod kątem ochrony ludzi.

Co więcej, podczas 2 tygodniowych testów Assisted Driving sprawdzających działanie i efektywność systemów bezpieczeństwa wspierających kierowcę, Ford Kuga zdobył ocenę „Dobrą", wyróżniając się ich wysoką skutecznością.

CAŁKOWITY SPOKÓJ DUCHA

Kupując Forda Kuga Plug-in Hybrid (PHEV), masz pewność, że Ford  zapewnia również ochronę gwarancyjną wszystkich komponentów hybrydowych, w tym akumulatora PHEV. Gwarancja obejmuje każdą część pojazdu, która wymaga naprawy lub wymiany w wyniku wady produkcyjnej przez pierwsze 2 lata. Wszystkie komponenty PHEV są chronione przez pierwsze 5 lat lub 100 000 km, a sam akumulator wysokonapięciowy jest chroniony przez pierwsze 8 lat lub 160 000 km.

SYSTEM, KTÓRY CHRONI PIESZYCH

Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych monitoruje drogę przed samochodem, wykrywając inne pojazdy, rowery czy pieszych. System ostrzega kierowcę w razie zagrożenia kolizją, a jeśli kierowca nie zareaguje, automatycznie uruchomi układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki lub całkowicie zapobiec czołowemu zderzeniu. Zadaniem systemu jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych.

INFORMACJE O LOKALNYCH ZAGROŻENIACH

Innowacyjny system powiadomi Cię o wszelkich problemach, które możesz spotkać na swojej drodze – od wypadków po lokalne powodzie. Wykorzystuje on dane z podłączonych do sieci pojazdów, publicznej bazy danych zdarzeń drogowych i innych źródeł. Informacje o rodzaju zagrożenia i odległości dzielącej Cię od niego pojawią się na cyfrowym wyświetlaczu. Roczną bezpłatną wersję próbną aktywujesz, pobierając aplikację FordPass.

Ford Kuga avoiding hazards on road
New red Ford Kuga viewed from back to show LED tail lights

DODATKOWA POMOC PRZY HAMOWANIU AWARYJNYM

Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

New Red Ford Kuga driving on wet road

PEŁNA KONTROLA NAD POJAZDEM BEZ WZGLĘDU NA WARUNKI

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

ISOFIX child seat

TROSKA O BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH PASAŻERÓW

Nowy Ford Kuga został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo najmłodszym pasażerom. Na tylnych siedzeniach znajdują się punkty mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, które pozwalają na szybką i łatwą instalację dwóch fotelików.

Woman looking at phone sitting down

FORDPASS I FORDPASS CONNECT. WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI.

FordPass Connect wraz z aplikacją FordPass zapewniają szereg powiązanych usług dostępnych w samochodzie i za pośrednictwem smartfonu. 

Funkcja Live Traffic przekazuje aktualne informacje o ruchu drogowym do systemu nawigacji satelitarnej samochodu, aby umożliwić wybranie najlepszej trasy. W przypadku kolizji FordPass Connect automatycznie wykona połączenie eCall (połączenie alarmowe) do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu. 

Dzięki aplikacji FordPass na Twoim smartfonie możesz otrzymywać powiadomienia i informacje o stanie technicznym pojazdu jak poziom ciśnienia w oponach, poziom paliwa czy konieczności wymiany oleju. Za pośrednictwem aplikacji możesz również zarezerwować usługi serwisowe u dealera Forda.

Ford Kuga showing Thatcham alarms rings

ZABEZPIECZENIE FORDA KUGA PRZED KRADZIEŻĄ

Zaawansowany system alarmowy Thatcham kategorii 1 uaktywnia się automatycznie po zamknięciu Forda Kuga. Emituje on głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, podniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. Technologia ta zapobiega również niepożądanemu odholowaniu samochodu.

UŻYTKOWANIE

Wyrafinowany, nowoczesny design z zewnątrz. Funkcjonalny i elegancki wewnątrz. Nowy Ford Kuga to idealny samochód na codzienne podróże i weekendowe spotkanie z przygodą. Umożliwia holowanie przyczepy do 2100 kg w przypadku samochodu silnikiem wysokoprężnym 2,0-litra, lub 1500 kg w przypadku samochodu hybrydowego Plug-in.

All New Ford Kuga interior showing flexible seating

FUNKCJONALNY UKŁAD FOTELI DRUGIEGO RZĘDU

Wnętrze nowego Forda Kuga cechuje komfort, przestronność i elastyczność. Potrzebujesz więcej miejsca w bagażniku? A może chcesz dać pasażerom z tyłu więcej przestrzeni na nogi? Cały drugi rząd siedzeń można przesunąć do tyłu, uzyskując najlepszą w klasie długość przestrzeni na nogi wynoszącą 1 035 mm lub można go przesunąć do przodu, by powiększyć bagażnik o 67 litrów.

RELINGI DACHOWE

Relingi dachowe o eleganckich, satynowych lub czarnych wykończeniach akcentują imponujący charakter SUV-a, jednocześnie pozwalają na instalację różnych akcesoriów do przewozu bagażu.

All new Ford Kuga close up on roof rails
New Ford Kuga showing close up on centre console

PRAKTYCZNE SCHOWKI

W prostym, uporządkowanym wnętrzu Kugi znajduje się wiele praktycznie rozmieszczonych schowków. Duży schowek na media w centralnej konsoli pomieści nawet największe smartfony. We wnętrzu znajdują się duże uchwyty na napoje dla kierowcy i pasażera, a drzwi zaprojektowano tak, aby zoptymalizować przestrzeń.

All New red Ford Kuga viewed from back with open booth to show  loadspace

PRZESTRONNY I PRAKTYCZNY

Zakupy? Wyprawa rowerowa? Upragniony urlop? Dla nowego Forda Kuga to żadne wyzwanie. Dlaczego? Wszystko dzięki dużej i elastycznej przestrzeni. Za tylnym rzędem siedzeń znajdziesz 645 litrów bagażnika. Ale przy złożonych na płasko tylnych siedzeniach pojemność ta wzrasta  aż do 1530 litrów, zapewniając miejsce na wszystko, czego potrzebujesz

New Ford Kuga showing close up on tow bar

HAK HOLOWNICZY

Dostępny opcjonalnie, elektrycznie składany hak holowniczy automatycznie chowa się pod tylnym zderzakiem, gdy nie jest potrzebny, nie zaburzając eleganckiego wyglądu samochodu.

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji