Home > Osobowe > NOWY EXPLORER > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Nowy Ford Explorer wyposażony jest w szereg zaawansowanych rozwiązań, których zadaniem jest zapewnianie możliwie najwyższego bezpieczeństwa Tobie, Twojej rodzinie i innym użytkownikom drogi. Technologie takie jak system zapobiegający kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy czy system hamowania pokolizyjnego pomagają unikać kolizji lub minimalizować ich skutki.

Nowy Ford Explorer

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w linii toru jazdy

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

System, który chroni pieszych

System zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych (Pre-Collision Assist) wykorzystuje kamery do monitorowania drogi przed pojazdem. System ostrzega kierowcę w razie zagrożenia kolizją bądź wykrycia pieszego lub rowerzysty. W przypadku braku reakcji w odpowiednim czasie system automatycznie uruchomi układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki lub całkowicie zapobiec czołowemu zderzeniu.

Ford Explorer z systemem Pre-Collision Assist
System przypominający o zapięciu pasów

Przypomnienie o zapięciu pasów

Przypomnienie o zapięciu pasów powiadamia kierowcę w przypadku, gdy któryś z pasażerów nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Pasy są również wyposażone w napinacze wstępne i ograniczniki obciążenia, które pomagają zwiększyć bezpieczeństwo w razie wypadku.

Alarm Thatcham

System alarmowy Thatcham Category 1 Forda Explorer obejmuje alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy. Aktywowanie podwójnego zamka za pomocą kluczyka uniemożliwia otwarcie drzwi od środka, nawet gdy ktoś włamie się do auta przez boczną szybę.

Autoalarm Forda Explorer
Felgi aluminiowe Forda Explorer

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

Jeśli choć jedna opona zacznie w trakcie jazdy tracić ciśnienie, system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) ostrzeże kierowcę o tym zagrożeniu poprzez podświetlenie odpowiedniej ikony na tablicy rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów

Na tylnej kanapie Forda Explorer znajdują się punkty mocowania ISOFIX, które w łatwy sposób umożliwiają zamontowanie dwóch fotelików dziecięcych.

Wnętrze Forda Explorer
Logo Euro NCAP

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek

Najlepszym dowodem na to, że Ford Explorer potrafi chronić Ciebie i Twoich pasażerów, jest przyznana mu przez niezależną organizację Euro NCAP najwyższa ocena pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa.

Top