Home > Osobowe > EXPLORER > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Ford Explorer wyposażony jest w szereg zaawansowanych rozwiązań, których zadaniem jest zapewnianie możliwie najwyższego bezpieczeństwa Tobie, Twojej rodzinie i innym użytkownikom drogi. Technologie takie jak system zapobiegający kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy czy system hamowania pokolizyjnego pomagają unikać kolizji lub minimalizować ich skutki.

Nowy Ford Explorer

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w linii toru jazdy

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

System, który chroni pieszych

System zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych (Pre-Collision Assist) wykorzystuje kamery do monitorowania drogi przed pojazdem. System ostrzega kierowcę w razie zagrożenia kolizją bądź wykrycia pieszego lub rowerzysty. W przypadku braku reakcji w odpowiednim czasie system automatycznie uruchomi układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki lub całkowicie zapobiec czołowemu zderzeniu.

Ford Explorer z systemem Pre-Collision Assist
System przypominający o zapięciu pasów

Przypomnienie o zapięciu pasów

Przypomnienie o zapięciu pasów powiadamia kierowcę w przypadku, gdy któryś z pasażerów nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Pasy są również wyposażone w napinacze wstępne i ograniczniki obciążenia, które pomagają zwiększyć bezpieczeństwo w razie wypadku.

Zabezpieczenie przed kradzieżą 

System alarmowy Thatcham 1 Forda Explorer obejmuje alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy. System emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, podniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. 

Powiadomienia o aktywacji alarmu możesz również otrzymywać na telefon poprzez aplikację FordPass. 

Autoalarm Forda Explorer
Felgi aluminiowe Forda Explorer

System monitorowania ciśnienia w oponach

System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej.  Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu. Powiadomienia o ciśnieniu w oponach możesz też otrzymywać bezpośrednio na telefon dzięki aplikacji FordPass.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów

Na tylnej kanapie Forda Explorer znajdują się punkty mocowania ISOFIX, które w łatwy sposób umożliwiają zamontowanie dwóch fotelików dziecięcych.

Wnętrze Forda Explorer
Logo Euro NCAP

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek

Najlepszym dowodem na to, że Ford Explorer potrafi chronić Ciebie i Twoich pasażerów, jest przyznana mu przez niezależną organizację Euro NCAP najwyższa ocena pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa.

Top