Home > Osobowe > NOWA PUMA > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Komfort jazdy

Nie tylko piękny, ale również inteligentny. Przednie fotele mogą być wyposażone w funkcję masażu odcinka lędźwiowego, która idealnie sprawdza się podczas dłuższych podróży. Liczne inteligentne  technologie dają Ci natomiast pełną kontrolę nad pojazdem. Począwszy od 12.3" cyfrowego wyświetlacza deski rozdzielczej i zaawansowanego 8" ekranu dotykowego aż po szereg dodatkowych usług i funkcji dostępnych za pośrednictwem systemu multimedialnego Ford SYNC 3 i wbudowanego modemu FordPass Connect – każdy element został zaprojektowany tak, by Twoja jazda mogła być jak najbardziej przyjemna.

 

Ford Puma close up on screen showing info from FordPass Connect

Klucz do świata wzajemnych połączeń

Fiesta Puma może być wyposażony w modem FordPass ConnectFordPass Connect*. System oferuje wiele przydatnych funkcji, w tym dostęp do WiFi 4G LTEWiFi 4G LTE*** nawet dla dziesięciu urządzeń oraz bieżące powiadomienia o ruchu drogowympowiadomienia o ruchu drogowym** przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu. Informacje o lokalnych zagrożeniach wyświetlane są w postaci  symboli ostrzegawczych na cyfrowym wyświetlaczu deski rozdzielczej i informują o wszelkich możliwych przeszkodach. W przypadku kolizji FordPass Connect wykona połączenie eCalleCall**** do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu.

Dowiedz się więcej

Pobierz aplikację FordPass, aby skorzystać z jeszcze większej liczby funkcji

Sparuj FordPass Connect ze swoim smartfonem za pomocą aplikacji FordPass, aby zyskać jeszcze więcej możliwości. Po połączeniu się uzyskasz dostęp do wielu innowacyjnych funkcji. Za pomocą smartfonu możesz na przykład znaleźć, otworzyć oraz zamknąć swój samochód. Możesz sprawdzać poziom paliwa, przebieg, poziom ciśnienia w oponach oraz otrzymywać powiadomienia o stanie pojazdu. Ponadto możesz skorzystać ze smartfonu, aby określić miejsce docelowe podróży, a następnie przesłać tę informację bezpośrednio do nawigacji satelitarnej auta.

A woman holding mobile phone with FordPass App
Ford Puma close up showing digital cluster

Cyfrowy wyświetlacz deski rozdzielczej

Wyjątkowym elementem wnętrza Forda Puma jest cyfrowy, 12.3" wyświetlacz LCD deski rozdzielczej.

Informacje są wyświetlane w wysokiej rozdzielczości za pomocą intuicyjnych i czytelnych ikon – kolory i konfiguracje są zmieniane w zależności od wybranego trybu jazdy.

Swobodniejsza jazda dzięki SYNC 3

Ford SYNC 3 to zaawansowany system multimedialny zapewniający łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Aplikacjami kompatybilnymi z systemem SYNC 3 można sterować za pośrednictwem funkcji AppLink, natomiast aplikacje Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają nawigację po smartfonie za pośrednictwem ekranu głównego systemu SYNC 3 zastępującego ekran telefonu.

Ford Puma close up on SYNC 3 screen
Ford Puma close up on speakers

Krystalicznie czysty dźwięk

We wnętrzu Forda Puma możesz cieszyć się najwyższą jakością dźwięku niezależnie od swoich upodobań muzycznych. Dlaczego? Ponieważ wyposażyliśmy go w wysokiej klasy system audio B&O o mocy 575 W, obejmujący 10 głośników i subwoofer, który zapewnia niezrównaną głębię i czystość dźwięku. Ta zaawansowana technologia została zaprojektowana, przygotowana i dostrojona przez specjalistów z dziedziny akustyki B&O specjalnie dla Forda Puma. Teraz nawet w podróży możesz cieszyć się jakością dźwięku prosto z sali koncertowej.

Fotele z funkcją masażu odcinka lędźwiowego

Siedzenia kierowcy i pasażera w Fordzie Puma mogą być wyposażone w funkcję masażu odcinka lędźwiowegoTooltip. To idealne rozwiązanie na długie podróże. 

Ford Puma close up on massage seats
Ford Puma close up on removable seat covers

Rozlane napoje? Zabłocone łapki czworonoga? Żaden problem. 

Ford Puma został wyposażony w zdejmowane  pokrowce z przednich i tylnych foteli. Mają zintegrowane zapięcie na zamek, dzięki czemu w razie  zabrudzenia można je łatwo zdjąć i uprać w pralce co stanowi znaczne ułatwienie w codziennym użytkowaniu samochodu.

Wpuść trochę słońca

Dwuczęściowy otwierany dach panoramiczny Forda Pumy pozwoli Ci cieszyć się ciepłem promieni słonecznych. Szklany dach zapewnia dostęp naturalnego światła, sprawiając, że wnętrze staje się jaśniejsze i wydaje się bardziej przestronne. Dach panoramiczny umożliwia dopływ świeżego powietrza, gdy jest otwarty, a przesuwana szyba z powłoką odbijającą promienie słoneczne utrzymuje przyjemny chłód we wnętrzu, gdy jest zamknięta. Natomiast elektrycznie sterowana osłona przeciwsłoneczna zapewnia w razie potrzeby cień i prywatność.

 

Ford Puma view of panoramic roof
Top