Home > Osobowe > NOWA PUMA > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Komfort jazdy

Nie tylko piękny, ale również inteligentny. Wnętrze Forda Puma jest nowoczesne, eleganckie, wykończone z dbałością o najdrobniejsze detale. Przednie fotele mogą być wyposażone w funkcję masażu odcinka lędźwiowego co pozwala na przyjemny relaks podczas dłuższych podróży. Liczne inteligentne technologie dają Ci natomiast pełną kontrolę nad pojazdem. Począwszy od 12.3-calowego cyfrowego wyświetlacza deski rozdzielczej i zaawansowanego 8-calowego ekranu dotykowego aż po szereg dodatkowych usług dostępnych za pośrednictwem systemu Ford SYNC 3 i wbudowanego modemu FordPass Connect – każdy element został zaprojektowany tak, by Twoja jazda mogła być jak najprzyjemniejsza.

 

Ekran dotykowy Forda Puma wyświetlający mapę

Klucz do świata wzajemnych połączeń

Ford Puma może być wyposażony w modem FordPass ConnectFordPass Connect*. System oferuje wiele przydatnych funkcji, w tym dostęp do WiFi 4G LTEWiFi 4G LTE*** nawet dla dziesięciu urządzeń oraz bieżące powiadomienia o ruchu drogowympowiadomienia o ruchu drogowym** przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu. Informacje o lokalnych zagrożeniach wyświetlane są w postaci  symboli ostrzegawczych na cyfrowym wyświetlaczu deski rozdzielczej i informują o wszelkich możliwych przeszkodach. W przypadku kolizji FordPass Connect wykona połączenie eCalleCall**** do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu.

Dowiedz się więcej

Zyskaj dostęp do inteligentnych funkcji

Wbudowany modem FordPass Connect pozwoli Ci wraz z Fordem Puma przenieść się na wyższy poziom. System oferuje wiele przydatnych funkcji jak bieżące powiadomienia o ruchu drogowym przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu czy automatyczne połączenie eCall - w przypadku kolizji FordPass Connect może wykonać połączenie alarmowe do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu.

Aby jak najlepiej wykorzystać FordPass Connect, pobierz aplikację FordPass i steruj wieloma różnymi funkcjami za pomocą swojego smartfona. Poprzez aplikację zdalnie otworzysz i zamkniesz swój samochód, sprawdzisz poziom paliwa, przebieg czy poziom ciśnienia w oponach. 

Kobieta trzyma telefon komórkowy z uruchomioną aplikacją FordPass
Zbliżenie na cyfrową tablicę rozdzielczą Forda Pumy

Cyfrowy wyświetlacz deski rozdzielczej

Wyjątkowym elementem wnętrza Forda Puma jest cyfrowy, 12.3-calowy wyświetlacz LCD deski rozdzielczej.

Informacje są wyświetlane w wysokiej rozdzielczości za pomocą intuicyjnych i czytelnych ikon – kolory i konfiguracje są zmieniane w zależności od wybranego trybu jazdy.

System SYNC 3

Ford SYNC 3 to zaawansowany system multimedialny zapewniający łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem kolorowego 8-calowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Aplikacjami kompatybilnymi z systemem SYNC 3 można sterować za pośrednictwem funkcji AppLink, natomiast aplikacje Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają nawigację po smartfonie za pośrednictwem ekranu głównego systemu SYNC 3 zastępującego ekran telefonu.

Zbliżenie na ekran dotykowy systemy SYNC 3
Zbliżenie na głośnik w słupku A Forda Pumy

Krystalicznie czysty dźwięk

We wnętrzu Forda Puma możesz cieszyć się najwyższą jakością dźwięku niezależnie od swoich upodobań muzycznych. Dlaczego? Ponieważ wyposażyliśmy go w wysokiej klasy system audio B&O o mocy 575 W, obejmujący 10 głośników i subwoofer, który zapewnia niezrównaną głębię i czystość dźwięku. Możesz też dostosować ustawienia dźwięku do swojego nastroju i cieszyć się jakością dźwięku prosto z sali koncertowej. 

Fotele z funkcją masażu odcinka lędźwiowego

Fotele kierowcy i pasażera z przodu w Fordzie Puma mogą być wyposażone w funkcję masażu odcinka lędźwiowego zapewniającą dodatkowy komfort oraz podparcie. Funkcja masażu z możliwością regulacji w 3. kierunkach, może być włączana jednym dotknięciem przycisku i działa kojąco na zmęczone mięśnie, dzieki czemu idealnie sprawdzi się w długich podróżach. (standard w wersjach Titanium i Titanium X).

Przekrój przednich foteli prezentujący maty masujące
Zbliżenie na zdejmowane pokrowce tylnych foteli

Rozlane napoje? Zabłocone łapki czworonoga? Żaden problem. 

Ford Puma został wyposażony w zdejmowane  pokrowce z przednich i tylnych foteli. Mają zintegrowane zapięcie na zamek, dzięki czemu w razie  zabrudzenia można je łatwo zdjąć i uprać w pralce co stanowi znaczne ułatwienie w codziennym użytkowaniu samochodu.

Wpuść trochę słońca

Dwuczęściowy otwierany dach panoramiczny Forda Pumy pozwoli Ci cieszyć się ciepłem promieni słonecznych. Szklany dach zapewnia dostęp naturalnego światła, sprawiając, że wnętrze staje się jaśniejsze i wydaje się bardziej przestronne. Dach panoramiczny umożliwia dopływ świeżego powietrza, gdy jest otwarty, a przesuwana szyba z powłoką odbijającą promienie słoneczne utrzymuje przyjemny chłód we wnętrzu, gdy jest zamknięta. Natomiast elektrycznie sterowana osłona przeciwsłoneczna zapewnia w razie potrzeby cień i prywatność.

 

Widok na panoramiczny dach Forda Pumy
Zbliżenie na podgrzewaną kierownicę Forda Pumy

Ciepłe wnętrze w mroźny poranek

Podgrzewane przednie fotele z trzema poziomami temperatury. Podgrzewana kierownica. Aplikacja FordPass, poprzez którą uruchomisz silnik i nagrzejesz wnętrze zanim wsiądziesz do samochodu. Każde z tych rozwiązań dostępne w Fordzie Puma sprawia, że nawet w najzimniejszy dzień, jazda jest czystą przyjemnością.

*Zdalne uruchamianie jest dostępne tylko w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów.

Elektrycznie składane lusterka boczne

Elektryczne lusterka automatycznie składają się po zamknięciu samochodu, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu. Można je również złożyć, naciskając przycisk. Dodatkowo wyposażone są one w kierunkowskazy i funkcję podgrzewania.

(standard w wersjach ST-Line i Titanium)

Niebieski Ford Puma ze złożonym lusterkiem - zbliżenie
Top