Green Puma ST side view

OPTYMALNE OSIĄGI

FORD PUMA ST X

Prezentowany model: Puma ST X z wyposażeniem opcjonalnym

ŻADNYCH KOMPROMISÓW

Emblemat ST zobowiązuje i gwarantuje spełnienie marzeń o niezwykłych wrażeniach z jazdy bez względu na to, dokąd prowadzi Cię droga.

Dzięki czterem trybom jazdy do wyboru – normalny, ekologiczny, sportowy i torowy – jednym ruchem możesz zamienić miejskiego SUV-a w ekscytujący samochód o sportowym charakterze. W pewnej jeździe po każdej nawierzchni kierowcę wspiera również precyzyjnie dostrojone podwozie współpracujące z opcjonalnym mechanicznym układem różnicowym o ograniczonym poślizgu (mLSD), który nieustannie dostosowuje ustawienia, aby zapewnić doskonałą przyczepność, płynność i dynamikę jazdy. Do tego inteligentne technologie zapewniające jeszcze lepsze wrażenia z jazdy, a także praktyczne rozwiązania takie jak podpodłogowa przegroda bagażnika MegaBox z dodatkowymi 80 litrami przestrzeni.

Całość dopełniają niezwykle ergonomiczne przednie fotele Ford Performance z ceryfikatem AGR, które gwarantują najwyższy poziom komfortu podczas każdej jazdy.

Ford Puma ST Powershift

RADOŚĆ Z JAZDY KAŻDEGO DNIA

Puma ST X Powershift łączy w sobie osiągi samochodu sportowego z funkcjonalnością rodzinnego SUV-a. Pierwszy w historii wyposażony jest w układ Mild Hybrid dostarczającym aż 248 NmTooltip momentu obrotowego. Pozwala on rozpędzić nową Pumę  ST X Powershift od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,4 sekundy.

Ford Puma ST dashboard showing drive modes

NAPĘDZA EMOCJE

Nowy Ford Puma ST X oferuje cztery tryby jazdy do wyboru: normalny, ekologiczny, sportowy i torowy. Każde z tych ustawień precyzyjnie dostraja pracę silnika, dostosowując czułość przepustnicy i układu sterowniczego oraz parametry przyczepności i kontroli stabilności. Dzięki temu możesz wybrać ustawienia zależnie od warunków jazdy, a kluczowe informacje są wyświetlane na cyfrowej tablicy wskaźników o przekątnej 12,3 cala.

Ford Puma ST in motion side view

POCZUJ KAŻDY ZAKRĘT

Nowy Ford Puma ST X to nasz pierwszy SUV wyposażony w zaawansowany mechaniczny układ różnicowy z ograniczonym poślizgiem, który optymalizuje trakcję przednich kół dla lepszej stabilności. System mLSD współpracuje ze sterowaniem wektorowym momentu obrotowego w celu poprawy kontroli nad pojazdem i zmniejszenia podsterowności. Efekt? Lepsza zdolność do szybszego pokonywania zakrętów.

Ford Puma ST dashboard showing launch control

SZYBSZY START

Ford Puma ST X został wyposażony w specjalny układ Launch Control wspomagający ruszanie z miejsca bez buksowania kół. Włącz Launch Control przyciskiem na kierownicy, wrzuć jedynkę, wciśnij maksymalnie pedał gazu i zwolnij sprzęgło. System samodzielnie skonfiguruje zawieszenie i układ napędowy tak, aby zagwarantować maksymalne przyśpieszenie. 

Ford Puma ST driving side view

ŻADNYCH KOMPROMISÓW

Ford Puma ST X został wyposażony w kilka pomysłowych modyfikacji, dzięki którym większy prześwit i wyższe nadwozie typowe dla SUV-a nie zmniejsza dynamiki i jakości jazdy. Wśród ulepszeń znajdziesz dodatkowy drążek skrętny i sztywniejszą tylną belkę skrętną, która równoważy wyższy środek ciężkości, zapewniając dodatkową stabilność. Są też specjalnie dostrojone sprężyny zawieszenia zwiększające sztywność boczną dla ostrzejszego pokonywania zakrętów.

Ford Puma ST interior recaro seats close up

SPORTOWE FOTELE

Wystarczy usiąść we wnętrzu Forda Puma ST X, aby poczuć sportowe emocje. Wzrok przyciągają kubełkowe fotele Ford Performance z certyfikatem AGR. Zostały one wykończone wysokiej jakości ciemną tapicerką, częściowo skórzaną z czerwonymi przeszyciami, która gwarantuje komfort podczas jazdy.

Ford Puma ST alloy wheel close up

MOCNA SIŁA HAMOWANIA

Układ hamulcowy Forda Puma ST X został zoptymalizowany pod kątem osiągów. Obejmuje on większe i mocniejsze przednie oraz tylne tarcze wraz z zaciskami w porównaniu z innymi wersjami, co przekłada się na większą siłę hamowania.

Ford EcoBoost engine

NIESAMOWITA WYDAJNOŚĆ 

Nowy Ford Puma ST X to samochód z charakterem, który został stworzony z myślą o czystej radości z jazdy. Praca inżynierów zespołu Ford Performance zaowocowała idealnym połączeniem rewelacyjnych osiągów i niezwykłej wydajności. Niepozorny 1,5-litrowy silnik EcoBoost z turbodoładowaniem dostarcza aż 200 KM mocy przy 320 Nm momentu obrotowego, co daje przyśpieszenie od 0 do 100 km/h zaledwie w 6,7 sekundy.

Ford Puma ST manual gear stick close up

SZEŚĆ BIEGÓW DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

6-stopniowa manualna skrzynia biegów w Fordzie Puma ST X pozwala maksymalnie wykorzystać moc silnika. Krótkie i szybkie przełożenia zapewniają gładkie i precyzyjne prowadzenie przy każdej prędkości.

Green Ford Puma ST front view parked

STWORZONA, BY ZACHWYCAĆ

NOWY FORD PUMA ST

Ford Puma ST shown on FordPass app

KLUCZ DO ŚWIATA WZAJEMNYCH POŁĄCZEŃ

Ford Puma ST X może być wyposażony w modem FordPass ConnectTooltip. System ten oferuje wiele przydatnych funkcji, w tym bieżące powiadomienia o ruchu drogowymTooltip przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu. Informacje o lokalnych zagrożeniach wyświetlane są w postaci  symboli ostrzegawczych na cyfrowym wyświetlaczu deski rozdzielczej i informują o wszelkich możliwych przeszkodach. W przypadku kolizji FordPass Connect wykona połączenie eCallTooltip do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu. Co więcej, jeśli zainstalujesz aplikację FordPass na swoim telefonie zyskasz wiele dodatkowych funkcji takich jak – zdalne uruchamianie silnika, zamykanie oraz otwieranie drzwi czy lokalizowanie auta.

Ford Puma ST SYNC3 close up

SWOBODNIEJSZA JAZDA DZIĘKI SYNC 3

Ford SYNC 3 to zaawansowany system multimedialny zapewniający łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Aplikacjami kompatybilnymi z systemem SYNC 3 można sterować za pośrednictwem funkcji AppLink, natomiast aplikacje Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają nawigację po smartfonie za pośrednictwem ekranu głównego systemu SYNC 3 zastępującego ekran telefonu.

B&O sound system graphic

DOSKONAŁA JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Jeśli chcesz poczuć się w swoim aucie jak na sali koncertowej, usiądź wygodnie w nowym Fordzie Puma ST i włącz system audio stworzony i dostrojony przez jedną z najlepszych marek audio na świecie Bang & Olufsen. 575 W, 10 głośników i subwoofer zapewniają niesłychane muzyczne wrażenia podczas każdej podróży.

Ford Puma ST displaying co-pilot graphic

OSOBISTY ASYSTENT KIEROWCY

Ford Co-Pilot360 obejmuje szereg technologii zwiększających komfort i radość z jazdy. Na przykład inteligentny tempomat automatycznie dostosowuje prędkość jazdy w zależności od odległości do pojazdu jadącego przed Tobą. System ten potrafi nawet rozpoznawać znaki drogowe i odpowiednio dostosowywać do ich szybkość.

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji