Green Puma ST side view

OPTYMALNE OSIĄGI

NOWY FORD PUMA ST

Prezentowany model: Puma ST z wyposażeniem opcjonalnym

ŻADNYCH KOMPROMISÓW

Dostępna od listopada 2020 roku

Emblemat ST zobowiązuje i gwarantuje… spełnienie marzeń o niezwyklych wrażeniach z jazdy bez względu na to, dokąd  poprowadzi Cię droga.

Dzięki czterem trybom jazdy do wyboru – normalnym, ekologicznym, sportowym i torowym – jednym ruchem możesz zamienić miejskiego SUV-a w ekscytujący samochód o sportowym charakterze. W pewnej jeździe po każdej nawierzchni kierowcę wspiera również precyzyjnie dostrojone podwozie współpracujące z opcjonalnym mechanicznym układem różnicowym z ograniczonym poślizgiem (mLSD), który nieustannie dostosowuje ustawienia, aby zapewnić doskonałą przyczepność, jakość i dynamikę. Całości dopełniają inteligentne technologie zapewniające jeszcze lepsze wrażenia z jazdy, a także praktyczne rozwiązania jak podpodłogowa przegroda bagażnika MegaBox z dodatkowymi 80 litrami przestrzeni.

Ale to nie koniec innowacji – w Fordzie Puma ST analogowe zegary zastąpiliśmy cyfrową tablicą rozdzielczą o przekątnej 12,3 cala, na której zobaczysz wszystkie najnowsze i aktualne informacje o swoim aucie.

Ford Puma ST dashboard showing drive modes

NAPĘDZA EMOCJE

Nowy Puma ST oferuje cztery tryby jazdy do wyboru: normalny, ekologiczny, sportowy i torowy. Każde z tych ustawień precyzyjnie dostraja pracę silnika, modyfikując jego mapę, dostosowując czułość przepustnicy i układu sterowniczego oraz parametry przyczepności i kontroli stabilności. Dzięki temu można wybrać ustawienia zależnie od warunków jazdy, a kluczowe informacje są wyświetlane na cyfrowym panelu instrumentów o przekątnej 12,3 cala.

Ford Puma ST in motion side view

POCZUJ KAŻDY ZAKRĘT

Nowy Ford Puma ST to nasz pierwszy SUV wyposażony w zaawansowany mechaniczny układ różnicowy z ograniczonym poślizgiem, który optymalizuje trakcję przednich kół dla lepszej stabilności. System mLSD współpracuje ze sterowaniem wektorowym momentu obrotowego w celu poprawy kontroli nad pojazdem i zmniejszenia podsterowności. Efekt? Lepsza zdolność do szybszego pokonywania zakrętów.

Ford Puma ST dashboard showing launch control

SZYBSZY START

Ford Puma ST został wyposażony w specjalny układ Launch Control wspomagający ruszanie z miejsca bez buksowania kół. Włącz Launch Control przyciskiem na kierownicy, wrzuć jedynkę, wciśnij maksymalnie pedał gazu i zwolnij sprzęgło. System samodzielnie skonfiguruje zawieszenie i układ napędowy tak, aby zagwarantować maksymalne przyśpieszenie. 

Ford Puma ST driving side view

ŻADNYCH KOMPROMISÓW

Ford Puma ST został wyposażony w kilka pomysłowych modyfikacji, dzięki którym większy prześwit i wyższe nadwozie typowe dla SUV-a nie zmniejsza dynamiki i jakości jazdy. Wśród ulepszeń znajdziesz dodatkowy drążek skrętny i sztywniejszą tylną belkę skrętną, która równoważy wyższy środek ciężkości, zapewniając dodatkową stabilność. Są też specjalnie dostrojone sprężyny zawieszenia zwiększające sztywność boczną dla ostrzejszego pokonywania zakrętów.

Ford Puma ST interior recaro seats close up

SPORTOWE FOTELE

Wystarczy usiąść we wnętrzu nowego Forda Puma ST, aby poczuć sportowe emocje. Wzrok przyciągają kubełkowe fotele RECARO z kontrastowymi szwami w kolorze Metal Grey i wytłoczonym emblematem ST. Zostały wykończone wysokiej jakości tapicerką Miko Dynamica  gwarantującej komfort podczas jazdy.

Ford Puma ST alloy wheel close up

MOCNA SIŁA HAMOWANIA

Układ hamulcowy Forda Puma ST został zoptymalizowany pod kątem osiągów. Obejmuje on większe i mocniejsze przednie oraz tylne tarcze wraz z zaciskami w porównaniu z innymi wersjami, co przekłada się na większą siłę hamowania.

Ford EcoBoost engine

NIESAMOWITA WYDAJNOŚĆ 

Nowy Ford Puma ST to samochód z charakterem, który został stworzony z myślą o czystej radości z jazdy. Praca inżynierów zespołu Ford Performance zaowocowała idealnym połączeniem rewelacyjnych osiągów i niezwykłej wydajności. Niepozorny 1,5-litrowy silnik EcoBoost z turbodoładowaniem dostarcza aż 200 KM mocy przy 320 Nm momentu obrotowego, co daje przyśpieszenie od 0 do 100 km/h zaledwie w 6,7 sekundy.

Ford Puma ST manual gear stick close up

SZEŚĆ BIEGÓW DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

6-stopniowa manualna skrzynia biegów w Fordzie Puma ST pozwala maksymalnie wykorzystać moc silnika. Krótkie i szybkie przełożenia zapewniają gładkie i precyzyjne prowadzenie przy każdej prędkości.

Green Ford Puma ST front view parked

STWORZONA, BY ZACHWYCAĆ

NOWY FORD PUMA ST

Ford Puma ST shown on FordPass app

KLUCZ DO ŚWIATA WZAJEMNYCH POŁĄCZEŃ

Ford Puma ST może być wyposażony w modem FordPass ConnectFordPass Connect Modem 2019. System oferuje wiele przydatnych funkcji, w tym dostęp do WiFi 4G LTEWi-Fi hotspot nawet dla dziesięciu urządzeń oraz bieżące powiadomienia o ruchu drogowymFordPass with Live Traffic przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu. Informacje o lokalnych zagrożeniach wyświetlane są w postaci  symboli ostrzegawczych na cyfrowym wyświetlaczu deski rozdzielczej i informują o wszelkich możliwych przeszkodach. W przypadku kolizji FordPass Connect wykona połączenie eCalleCall do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu. Co więcej, jeśli zainstalujesz aplikację FordPass na swoim telefonie zyskasz wiele dodatkowych funkcji takich jak – zdalne uruchamianie silnika, zamykanie oraz otwieranie drzwi czy lokalizowanie auta.

Ford Puma ST SYNC3 close up

SWOBODNIEJSZA JAZDA DZIĘKI SYNC 3

Ford SYNC 3 to zaawansowany system multimedialny zapewniający łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Aplikacjami kompatybilnymi z systemem SYNC 3 można sterować za pośrednictwem funkcji AppLink, natomiast aplikacje Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają nawigację po smartfonie za pośrednictwem ekranu głównego systemu SYNC 3 zastępującego ekran telefonu.

B&O sound system graphic

DOSKONAŁA JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Jeśli chcesz poczuć się w swoim aucie jak na sali koncertowej, usiądź wygodnie w nowym Fordzie Puma ST i włącz system audio stworzony i dostrojony przez jedną z najlepszych marek audio na świecie Bang & Olufsen. 575 W, 10 głośników i subwoofer zapewniają niesłychane muzyczne wrażenia podczas każdej podróży.

Ford Puma ST displaying co-pilot graphic

OSOBISTY ASYSTENT KIEROWCY

Ford Co-Pilot360 obejmuje szereg technologii zwiększających komfort i radość z jazdy. Na przykład inteligentny tempomat automatycznie dostosowuje prędkość jazdy w zależności od odległości do pojazdu jadącego przed Tobą. System ten potrafi nawet rozpoznawać znaki drogowe i odpowiednio dostosowywać do ich szybkość.