Home > Dostawcze > TRANSIT PODWOZIA > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Transit Podwozie z kabiną został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wszechstronności zastosowań. Pojazd został wyposażony w funkcje i technologie mające na celu wspomaganie jazdy. Gdy tylko zaczniesz z nich korzystać, trudno będzie Ci się bez nich obejść.

Ford Transit Chassis Cab Gear Stick detail.

Zaawansowana automatyczna skrzynia biegów

Wszystkie nowe silniki Forda EcoBlue 2.0 l TDCi o mocy 130 KM i 170 KM są dostępne z najnowszą sześciobiegową automatyczną przekładnią SelectShift. Łączy ona wygodę automatycznej przekładni z kontrolą, jaką daje ręczna skrzynia biegów, gwarantując błyskawiczną i płynną zmianę biegów - zwłaszcza podczas jazdy po mieście. Ta bezkonkurencyjna skrzynia daje również kierowcy możliwość ręcznej zmiany biegów, a także blokowania ich na przykład podczas jazdy na wzniesieniach lub śliskich nawierzchniach.

Mniej męczące i bardziej oszczędne podróżowanie

Tempomat z regulowanym systemem ograniczania prędkości utrzymuje wcześniej ustawioną prędkość pojazdu. Pozwala to zaoszczędzić paliwo, zminimalizować ryzyko przekroczenia dozwolonej prędkości oraz utrzymać stałą prędkość bez konieczności trzymania nogi na pedale gazu.

Ford Transit Chassis Cab side view
Ford Transit Chassis Cab front side view

Pomoc w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu

W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu system LKA ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy.

System ostrzeżeń kierowcy informuje o zmęczeniu

System kontroluje poziom zmęczenia kierowcy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

Driver Alert warns you when it detects you’re tired
Ford Transit Chassis Cab carrying equipment

Maksymalne panowanie nad pojazdem na zakrętach

System poprawiający stabilność na zakrętach (Torque Vectoring Control) stale rozkłada moment obrotowy silnika pomiędzy przednie koła, dostosowując ich pracę do nawierzchni i warunków drogowych. Ten zaawansowany system reaguje 100 razy na sekundę, zapewniając precyzyjne prowadzenie i dobre trzymanie się drogi.

Pewne prowadzenie bez względu na warunki drogowe

Inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD) błyskawicznie reaguje na zmiany podłoża i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość momentu obrotowego do tych kół, które mogą go najlepiej wykorzystać. Zapewnia to doskonałą przyczepność i kontrolę nad pojazdem.

Intelligent All-Wheel Drive System
Ford Transit Chassis Cab front view

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Asystent podmuchów bocznych

System pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy pojazdu podczas silnych bocznych podmuchów wiatru. Rozwiązanie to podwyższa zarówno poziom komfortu jak i bepieczeństwa.

Ford Chassis-Cab on highway showing Side Wind Stabilisation
Ford Transit Chassis Cab rear view

Doskonałe prowadzenie bez względu na obciążenie

System stabilizacji z kompensacją w zależności od obciążenia pojazdu (LAC) reguluje ESP zależnie od tego, czy Transit Podwozie z kabiną jest obciążony ładunkiem, czy też nie, zapewniając odpowiednie własności trakcyjne i stabilność bez względu na obciążenie.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest funkcja Emergency AssistanceFord Assistance. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC 3, system może wykorzystać go do połączenia ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą.

Sync with emergency assistance
Top