JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Dostawcze > TRANSIT PODWOZIA > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Nowy Ford Transit Podwozie z kabiną dostarcza wiele zaawansowanych rozwiązań, które pozwalają pracować sprawniej, wydajniej i bezpieczniej. Na przykład, elektryczny układ wspomagania kierownicy dostosowuje się do szybkości pojazdu, umożliwiając lekkie manewrowanie przy niskich prędkościach oraz bardziej stabilne przy wyższych. Z kolei inteligentny tempomat sprawia, że długie podróże po autostradzie są mniej męczące i bardziej ekonomiczne. Są też różne tryby jazdy do wyboru, w tym Normal, Slippery, Mud/Rut, Tow/Hail oraz nowy tryb EcoMode, z którymi dostosujesz zachowanie samochodu do konkretnej nawierzchni i zadania.

Pewne prowadzenie bez względu na warunki drogowe

Lód, śnieg, błoto – gdziekolwiek zaprowadzi Cię Twój biznes, inteligentny napęd na cztery koła (AWD) zapewni Ci pewne prowadzenie. Błyskawicznie reaguje on na zmiany podłoża i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość momentu obrotowego do tych kół, które mogą go najlepiej wykorzystać. Zapewnia to doskonałą przyczepność, kontrolę nad pojazdem i bezpieczny transport ładunku. Dzięki kompaktowym rozmiarom napędu AWD, nie musisz się obawiać o utratę ładowności, a Twój samochód nadal jest wszechstronnym pojazdem do zadań specjalnych.Tooltip

Inteligentniejszy tempomat 

Inteligentny tempomat z inteligentnym ogranicznikiem prędkości odczytuje znaki drogowe, a następnie automatycznie dostosowuje szybkość pojazdu do obowiązujących ograniczeń. Co więcej, w momencie wykrycia przez czujnik radarowy innego pojazdu z przodu, system zmniejsza prędkość, aby zachować bezpieczny, wcześniej ustalony odstęp. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

Ford Transit Chassis Cab showing cruise control
Ford Transit Chassis Cab front view with blue radar

Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób.

System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można go również wyłączyć ręcznie.

Dostosuj tryb jazdy do warunków

Dostępne tryby jazdy pozwalają dostosować prowadzenie Forda Transit Podwozie z kabiną do konkretnego zadania lub terenu. Dostępne są tryby: Normal, Slippery, Mud/Rut, Tow oraz nowy tryb EcoMode zapewniający maksymalną wydajność paliwa.

Ford Transit Chassis Cab selectable drives close up
New Transit Chassis Cab headlight close up

Reflektory ksenonowe ze światłami LED do jazdy dziennej

Te bardzo energooszczędne i nowoczesne światła nie tylko wyróżniają się wyrazistym wzornictwem, ale również pozwalają łatwo dostrzec pojazd innym użytkownikom dróg.

Wspomaganie kierownicy dostosowujące się do prędkości

Elektryczny układ wspomagania kierownicy EPAS (Electric Power Assisted Steering) automatycznie dostosowuje się do prędkości jazdy i warunków. Przy jeździe z niewielką prędkością system sprawia, że obrót kierownicy jest lżejszy. Zwiększa to możliwości manewru. Jednak wraz ze wzrostem prędkości rośnie opór kierownicy. Co ważne, technologia ta jednocześnie pomaga zmniejszyć zużycie paliwa, wykorzystując energię elektryczną zamiast energii z silnika. (standard we wszystkich wersjach FWD i RWD, jeśli są wyposażone w silnik spełniający normy Euro 6.2 lub automatyczną skrzynię biegów).

Ford Transit Chassis Cab interior dashboard view
Ford Transit Chassis Cab interior cabin with man

System ostrzegania kierowcy informuje o zmęczeniu

System kontroluje poziom zmęczenia kierowcy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

Mniej męczące i bardziej oszczędne podróżowanie

Tempomat z regulacją prędkości za pomocą przycisków na kierownicy automatycznie utrzymuje wcześniej ustawioną prędkość pojazdu. Z kolei funkcja ogranicznika prędkości pozwala na ustawienie maksymalnej szybkości z jaką może poruszać się samochód.

Zapewnia to oszczędność paliwa, minimalizuje ryzyko przekroczenia dozwolonej prędkości oraz ułatwia utrzymać stałą prędkość bez konieczności trzymania nogi na pedale gazu.

Ford Transit Chassis Cab side view driving at night
New Transit Chassis Cab rear view with heavy load

Maksymalna kontrola na zakrętach

System poprawiający stabilność na zakrętach (Torque Vectoring Control) stale rozkłada moment obrotowy silnika pomiędzy przednie koła, dostosowując ich pracę do nawierzchni i warunków drogowych. Ten zaawansowany system reaguje 100 razy na sekundę, zapewniając precyzyjne prowadzenie i dobre trzymanie się drogi.

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Ford Transit Chassis Cab hill start demonstaration
New Transit Chassis Cab showing side wind graphic

Asysten podmuchów bocznych

System pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy pojazdu podczas silnych bocznych podmuchów wiatru. Rozwiązanie to podwyższa zarówno poziom komfortu jak i bepieczeństwa.

Top