Person checking FordPass on mobile in front of Ford Van and wooden crates with goods

FORD TECHNOLOGIE POJAZDÓW DOSTAWCZYCH

 

INNOWACJE: MAMY TO W GENACH

W firmie Ford nieustannie przesuwamy granice możliwości i innowacyjności.

Każdy wyprodukowany przez nas van i pick-up oferuje design zorientowany na kierowcę, a także dostarcza wiele praktycznych rozwiązań i innowacyjnych technologii, które ułatwiają jazdę i codzienną pracę. 

Jednym z rozwiązań, które zapracowało sobie na uznanie przedsiębiorców jest modem FordPass współpracujący z aplikacją FordPass Pro. Zapewnia on szereg funkcji łączności, pozwalając z poziomu telefonu kontrolować stan techniczny pojazdów, lokalizować je, a nawet zarządzać całą flotą dla maksymalizacji jej wydajności.

FordPass Pro App

APLIKACJA BIZNESOWA DLA SKOMUNIKOWANYCH POJAZDÓW

FORDPASS PRO

Aplikacja FordPass Pro to rozwiązanie dedykowane pojazdom dostawczym z modemem FordPass Connect. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu z łatwością zadbasz o stan techniczny, bezpieczeństwo i wydajność swoich samochodów firmowych. 

Do Twoich usług są takie funkcje jak SecuriAlert, zdalne oraz strefowe blokowanie i odblokowywanie drzwi czy lokalizowanie pojazdu. Każda z nich ma za zadanie skutecznie zabezpieczyć  Twój firmowy samochód i wszystko to, co się w nim znajduje. Z kolei nieocenionym wsparciem w ograniczeniu przestojów pojazdów i firmowych wydatków są powiadomienia o stanie technicznym pomagające szybko i na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy, a także raporty paliwowe i dziennik pokładowy z zapisem przebytych podróży.

Nieustannie dokładamy starań, aby coraz więcej naszych nowych pojazdów dostawczych dysponowało pełną łącznością. Skonsultuj się z Dealerem Forda, aby sprawdzić, czy Twój obecny Ford jest kompatybilny z systemem.

Poznaj FordPass Pro

TECHNOLOGIA SYNC Z INTUICYJNYMI POLECANIAMI GŁOSOWYMI

 

Ford SYNC 3 close up

FORD SYNC 3​

Ford SYNC 3 z obsługą głosową w języku polskim i ekranem dotykowym sprawia, że podróż Twoim Fordem staje się prawdziwą przyjemnością. System nowej generacji umożliwia sterowanie wieloma funkcjami samochodu. Dzięki niemu można też obsługiwać połączenia telefoniczne sparowanego telefonu oraz widomości SMS – wszystko za pomocą prostych komend głosowych w języku polskim. Ekran dotykowy umożliwia obsługę wybranych aplikacji w Twoim smartfonie, włącznie z Apple CarPlay i Android Auto.

Ford SYNC 4 close up

FORD SYNC 4​

Najnowsza generacja naszego systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC umożliwia sterowanie automatyczną klimatyzacją, lepsze planowanie tras oraz bezprzewodowe aktualizacje. Dzięki zaawansowanemu parowaniu telefonu, ekranowi dotykowemu, możliwością zarządzania ładowaniem akumulatora wysokonapięciowego i bezprzewodową obsługą Apple CarPlay i Android Auto, odkryjesz nieograniczone możliwości świata wzajemnych połączeń.

WSPARCIE DLA KIEROWCY

MECHANICZNY UKŁAD RÓŻNICOWY Z OGRANICZONYM POŚLIZGIEM

Zaawansowany mechaniczny układ różnicowy o ograniczonym poślizgu mLSD (Limited Slip Differential) zapewnia lepszą przyczepność i kontrolę – zwłaszcza na sypkich i nierównych nawierzchniach. Mechanizm umożliwia bardziej równomierne przekazywane momentu obrotowego między kołami przedniej osi. Jeśli jedno koło utraci przyczepność, większy moment obrotowy silnika zostanie przekazany na drugie koło, poprawiając tym samym przyczepność.Tooltip

INTELIGENTNY NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA

Lód, śnieg, błoto – gdziekolwiek zaprowadzi Cię Twój biznes, inteligentny napęd na cztery koła (AWD) zapewni Ci pewne prowadzenie. Inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD) błyskawicznie reaguje na zmiany podłoża i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość momentu obrotowego do tych kół, które mogą go najlepiej wykorzystać. Zapewnia to doskonałą przyczepność, kontrolę nad pojazdem i bezpieczny transport ładunku. Dzięki kompaktowym rozmiarom napędu AWD, nie musisz się obawiać o utratę ładowności, a Twój samochód nadal jest wszechstronnym pojazdem do zadań specjalnych.Tooltip

Transit Van Intelligent All-Wheel Drive
Ford Transit Van with adaptive cruise control graphic

SYSTEM KONTROLI PRĘDKOŚCI, KTÓRY MONITORUJE DROGĘ PRZED SAMOCHODEM

Inteligentny tempomat Adaptive Cruise Control pozwala kierowcy na utrzymywanie stałej prędkości samochodu. W momencie wykrycia przez czujnik radarowy innego pojazdu z przodu, system zmniejsza prędkość, aby zachować bezpieczny, wcześniej ustalony odstęp. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

Ford Transit Van driving on the road with traffic sign viewed from back

UNIKAJ PRZEKRACZANIA DOZWOLONEJ PRĘDKOŚCI

System Intelligent Speed Assist automatycznie dostosowuje prędkość samochodu do ograniczeń odczytanych z rozpoznanych znaków drogowych.

Ford Fiesta Van back view with traffic sign

ZAAWANSOWANY SYSTEM POMAGAJĄCY UTRZYMAĆ POJAZD NA PASIE RUCHU

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób.

System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można go również wyłączyć ręcznie.

ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA FLOTĄ

computer screen with Ford Commercial Solution

INNOWACYJNE WSPARCIE DLA FLOT

Ford Commercial Solutions* oferuje dwie unikalne usługi subskrypcji dla klientów biznesowych posiadających duże floty samochodów. Każda z nich wspiera skuteczne zarządzanie kompatybilnymi pojazdami Forda. Ford Telematics i Ford Data Services dostarczają wielu precyzyjnych informacji związanych z codzienną eksploatacją. Możesz szybko przejrzeć dane dotyczące lokalizacji, przebiegu, poziomu paliwa czy stanu technicznego każdego pojazdu z osobna. To zasługa Inteligentnej diagnostyki, której celem jest zwiększyć produktywność floty i zmaksymalizować czas eksploatacji.

Man looking at his mobile phone on building site with Ford Transit

INTELIGENTNA DIAGNOSTYKA

Niezależnie od wielkości floty, zarówno Ford Telematics, jak i FordPass Pro zapewniają dostęp do zestawu usług Inteligentnej diagnostyki zaprojektowanych w celu maksymalizacji czasu bezproblemowej eksploatacji pojazdu. Możesz na przykład zezwolić autoryzowanemu serwisantowi Forda na dostęp do danych o stanie technicznym pojazdu. Oznacza to, że zanim Twój pojazd dotrze do warsztatu, możemy zdiagnozować problem, proaktywnie zamówić części, oznaczyć wszelkie inne nadchodzące czynności konserwacyjne i uzgodnić z Tobą najlepszy harmonogram, aby nie spowalniać Twojego biznesu.

FordPass Pro

NAJLEPSZA DROGA DLA NOWOCZESNEGO BIZNESU

Stała łączność z twoimi firmowymi autami

Odkryj FordPass Pro

Ford E-Transit front vie parked with fleet

ELEKTRYFIKACJA TWOJEJ FLOTY BIZNESOWEJ

Dowiedz się więcej