TRANSIT PODWOZIE – CECHY I FUNKCJE

Niezależnie od tego jakiej dokonasz konwersji Forda Transit podwozie z kabiną, zawsze będzie ono wyposażone w inteligentne technologie, które ułatwią Ci pracę. Parując modem FordPass Connect z aplikacją FordPass Pro na telefonie, zyskasz wiele funkcji łączności – w tym powiadomienia o stanie technicznym pojazdu, blokowanie i odblokowywanie drzwi czy lokalizowanie pojazdu. Ford Transit podwozie z kabiną to również wsparcie dla kierowcy. Funkcja asystenta bocznego wiatru pomaga utrzymać odpowiedni tor jazdy przy gwałtownych podmuchach wiatru, a system TVC poprawia stabilność i zwiększa kontrolę podczas pokonywania zakrętów. Z kolei o firmowe oszczędności dbają ekonomiczne, ale niesamowicie wydajne silniki wysokoprężne Ford EcoBlue.

Ford Transit Chassis Cab standing in front of modern house frontal view

UŻYTECZNOŚĆ I KOSZTY

 

Ford Transit Chassis Cab body type

SOLIDNA PODSTAWA DO KONWERSJI

Wytrzymała, płaska rama drabinowa Forda Transit Podwozie z kabiną stanowi idealną bazę dla różnych modyfikacji, konwersji. Warto podkreślić, że podwozie ma możliwość regulacji bez konieczności ingerencji w jego konstrukcję, a wyższy środek ciężkości daje pewność, że pojazd poradzi sobie nawet z dużymi wersjami nadwozia.

OPCJE PODWOZIA

Ford Transit podwozie zapewnia solidną podstawę dla szerokiej gamy konwersji i jest dostępny w pięciu wariantach dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) – od 3100 kg do 5000 kg. Rozstaw osi oraz zwisy nadwozia są kompatybilne ze standardowymi i niestandardowymi wymiarami nadwozi. Wybierz rozstaw osi, który najlepiej odpowie Twoim potrzebom. Masz do dyspozycji opcje od L2 (średni rozstaw osi) do L5 (bardzo długi rozstaw osi), z pojedynczymi lub podwójnymi kołami tylnymi.Tooltip

Ford Transit Chassis Cab features options
Ford Transit Chassis Cab 5-tonne side view

WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI TRANSPORTOWE – 5 TON DMC

Dzięki masie całkowitej pojazdu do 5 ton nowy Ford Transit podwozie zapewnia największą ładowność w swojej historii – z jego pomocą możesz przewieźć nawet do 2960 kg.

Wyższa ładowność i masa całkowita sprawia, że wersja 5-tonowa jest idealnym rozwiązaniem dla cięższej zabudowy.

A przy wszystkich dostępnych obecnie rozstawach osi (L2, L3, L4, L5) Ford Transit podwozie oferuje niespotykaną dotąd możliwą ilość modyfikacji, konwersji.

PLATFORMA

Zbudowany na unikalnej, niskiej ramie o wysokiej wytrzymałości, która jednocześnie jest niezwykle lekka. Dzięki obniżonej konstrukcji pojazd doskonale sprawdza się przy zabudowach wymagających niskiej podłogi. Ford Transit Platforma dostępny jest w czterech opcjach rozstawu osi i charakteryzuje się maksymalnym DMC wynoszącym 3500 kg.

Ford Transit Skeletal Chassis features option
Ford Transit Chassis Cab tow bar close up

ZDOLNOŚĆ HOLOWNICZA

Ford Transit podwozie z kabiną zapewnia doskonałą ładowność przy maksymalnej masie zespołu pojazdów do 7000 kg oraz maksymalnej masie ciągniętej przyczepy z hamulcem do 3,5 tony. W przypadku pojazdów z napędem na tylne koła wyposażonych w dziesięciostopniową automatyczną skrzynię biegów masa zespołu pojazdów wynosi 6100 kg.

Ford Transit Chassis Cab at construction site

PRZYGOTOWANY DO KAŻDEJ PRACY

Ford Transit Podwozie z kabiną został stworzony z myślą o ciężkiej pracy. Jego wytrzymałe i solidne podwozie stanowi doskonałą platformę do specjalistycznej zabudowy. To idealna propozycja dla osób poszukujących szybkich i prostych rozwiązań.

Ford Transit Chassis Cab aerial view of chassis

MIEJSCE DLA CAŁEJ EKIPY

Transit Podwozie z podwójną kabiną pomoże przewieźć nie tylko ładunek, ale również pracowników. Drzwi o bardzo dużym zakresie ruchu umożliwiają łatwy dostęp do przestronnego i dobrze przemyślanego wnętrza. Dzięki podwójnemu fotelowi pasażera oraz standardowym czterem miejscom z tyłu pojazd ten gwarantuje wystarczającą i wygodną przestrzeń nawet dla siedmiu osób. Dodatkowo pod siedzeniami znajdziemy wiele przydatnych schowków.

WIELOLETNIA GWARANCJA NA PERFORACJĘ KOROZYJNĄ

Ford jako dowód wytrzymałości modelu Transit, daje w standardzie 12-letnią gwarancję na perforację korozyjną nadwozia.

Ford Transit Chassis Cab parked in construction site
A mechanic checking the chassis cab wheel

DŁUGIE OKRESY MIĘDZYPRZEGLĄDOWE

Zaawansowane 2,0-litrowe silniki Ford EcoBlue TDCi są trwałe i niezawodne, a ich okresy międzyprzeglądowe wynoszą do 40 000 km lub 2 lata. Dodatkowo wiele części eksploatacyjnych zostało wykonanych z materiałów o podwyższonej trwałości i wykonanych tak, aby maksymalnie wydłużyć ich czas pracy. Wszystko to zapewnia, że podwozie Ford Transit Cię nie zawiedzie.

Ford Transit Chassis Cab riving on road front view

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

Ford Transit Chassis Cab front view

NAPĘD ECOBLUE HYBRID

Nowy Ford Transit Podwozie z kabiną z napędem EcoBlue Hybrid doskonale sprawdzi się podczas podróży na krótkich dystansach, szczególnie po mieście i przy niższych prędkościach.

SILNIKI FORD ECOBLUE

Nowy Ford Transit Podwozie z kabiną wyposażony jest w zaawansowane 2-litrowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue, które zapewniają wyjątkową wydajność. Są one również dostępny z silnikiem HDT (Heavy Duty Truck) oferującym jeszcze więcej mocy i większy moment obrotowy – to idealne rozwiązania dla każdego, kto planuje konwersje nadwozia o dużym ciężarze.

Transit Van auto transmission close up

NOWOCZESNA 10-STOPNIOWA AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

Zaawansowana, nowa 10-biegowa automatyczna skrzynia biegów zapewnia optymalne przyspieszenie i oszczędność paliwa. Wykorzystuje ona również system adaptacyjnej optymalizacji zmiany biegów w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezproblemowe dostosowanie skrzyni biegów do zmieniających się warunków. Efekt? Zarówno na autostradzie, jak i w trudnym terenie, zawsze będziesz na właściwym biegu w odpowiednim czasie. Dostępna do pojazdów z tylnym napędem RWD.W pojazdach z napędem na przednie koła FWD dostępna jest 6-biegowa przekładnia automatyczna.

Ford Transit Van close up of 6-sped transition

PRZEKŁADNIA 6-BIEGOWA

Nowy Ford Transit Podwozie z kabiną wyposażony jest w 6-biegową przekładnię manualną, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny i wydajny.

Transit Chassis Cab in motion side view

WYDAJNOŚĆ

Ford transit chassis cab with ecoguide graphic

POMAGA JEŹDZIĆ OSZCZĘDNIEJ

Nowatorski system Ford EcoMode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie inteligentne oprogramowanie daje wskazówki, jak obniżyć zużycie paliwa.

MNIEJSZE ZUŻYCIE PALIWA DZIĘKI SYSTEMOWI AUTO START-STOP

Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa.

New Ford Transit Chassis Cab interior dashboard close up
New Transit Chassis Cab front wheel close up

OPONY ZWIĘKSZAJĄCE WYDAJNOŚĆ

Opony o niższym oporze toczenia w podwoziu Ford Transit zostały zaprojektowane w taki sposób aby zmniejszyć ilośc energii potrzebnej do toczenia się opon. Oznacza to, że ruch pojazdu wymaga mniejszej mocy a zużycie paliwa przez cały okres eksploatacji pojazdu jest mniejsze.

New Transit Chassis Cab front view

KONTROLA PRZYŚPIESZENIA POMAGA JEŹDZIĆ OSZCZĘDNIEJ

To innowacyjne rozwiązanie kontroluje możliwość przyśpieszania w zależności od poziomu obciążenia. Pozwala to zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 15%! Technologia ta pomaga również ograniczyć zużycie silnika, hamulców i opon.

Ford Transit Chassis Cab driving through London

PROWADZENIE

INTELIGENTNY UKŁAD NAPĘDU NA WSZYSTKIE KOŁA

Ford Transit podwozie z kabiną z inteligentnym napędem na wszystkie koła (AWD) daje Ci pewność siebieTooltip, niezależnie od warunków jazdy. Za naciśnięciem przycisku lub w odpowiedzi na warunki drogowe inteligentny system AWD zapewnia moment obrotowy na żądanie, umożliwiając pewniejsze pokonywanie trudnych nawierzchni. Przy dodatkowej wadze zaledwie 60 kg zyskujesz dodatkową wszechstronność bez uszczerbku dla przestrzeni bagażowej. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na efektywności paliwowej, czy na możliwościach holowania, liczne warianty silników dostępne są również z napędem na przednie i tylne koła.

STWORZONY DO NAJCIĘŻSZYCH ZADAŃ

Podwozie z kabiną Ford Transit zostało zaprojektowane z myślą o łatwym pokonowaniu trudnego terenu. Mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu mLSD (Limited Slip Differential) redukuje niepożądane obracanie kół, zwłaszcza na sypkich lub nierównych nawierzchniach, kierując moc na koło o największej przyczepności. Pozwala to na utrzymanie pojazdu w ruchu i poprawia stabilność pojazdu, gdy jest to najbardziej potrzebne.

Ford Transit Chassis Cab side view

ZAAWANSOWANY SYSTEM POMAGAJĄCY UTRZYMAĆ POJAZD NA PASIE RUCHU

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób. System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można go również wyłączyć ręcznie.

Ford Transit Chassis Cab showing cruise control

INTELIGENTNIEJSZY TEMPOMAT

Inteligentny tempomat z inteligentnym ogranicznikiem prędkości odczytuje znaki drogowe, a następnie automatycznie dostosowuje szybkość pojazdu do obowiązujących ograniczeń. Co więcej, w momencie wykrycia przez czujnik radarowy innego pojazdu z przodu, system zmniejsza prędkość, aby zachować bezpieczny, wcześniej ustalony odstęp. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

Close up on tool holder

ŁĄCZNOŚĆ I SYSTEM INFORMACYJNO-ROZRYWKOWY

FordPass App on phone

ŚWIAT POŁĄCZONYCH TECHNOLOGII

Nowoczesna technologia łączy ludzi i biznes na całym świecie, a także zmienia sposób kierowania firmą. Innowacyjne rozwiązania marki Ford wpisują się w ten trend, pozwalając na stworzenie w pełni połączonej ze sobą floty pojazdów. Z myślą o łatwym i wydajnym zarządzaniu firmowym parkiem samochodowym stworzyliśmy zaawansowaną aplikację FordPass Pro. Możesz połączyć z nią do 5 pojazdów, dzięki czemu zyskasz dostęp do wielu unikalnych funkcjonalności, które pozwolą Ci w czasie rzeczywistym kontrolować pojazdy oraz zachowanie ich kierowców.

man with mobile showing FordPass Connect

UWOLNIJ INTELIGENTNĄ STRONĘ SWOJEGO VANA

FordPass Pro został stworzony z myślą o poprawie bezpieczeństwa, produktywności i stanu technicznego Twoich pojazdów służbowych. Sparuj aplikację z maksymalnie pięcioma połączonymi z siecią pojazdami, aby zebrać wszystkie narzędzia do zarządzania w jednym miejscu. Sprawdzaj lokalizację i stan techniczny pojazdów na mapie; otrzymuj powiadomienia o stanie technicznym pojazdu, aby zmaksymalizować okres jego eksploatacji; aktywuj SecuriAlert, aby otrzymywać powiadomienia o każdym nieuprawnionym użyciu pojazdu… Tak więc, podczas gdy Ty planujesz przyszłą trasę, FordPass Pro będzie Cię wspierać.

FORD SYNC 3 ZE STEROWANIEM GŁOSOWYM I EKRANEM DOTYKOWYM

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów (przesuwania i zsuwania palcami), dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Ford SYNC 3 jest wyposażony w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego telefonu na ekranie dotykowym pokładowego systemu multimedialnego.

Ford Transit Van LCD SYNC 3 screen close up
New Transit Chassis Cab interior entertainment system close up

POŁĄCZENIE ROZRYWKI I FUNKCJONALNOŚCI

Ford Transit Podwozie z kabiną łączy technologie, które dostarczają rozrywki, z rozwiązaniami ułatwiającymi poruszanie się po drogach i zwiększającymi bezpieczeństwo. Wśród wyposażenia opcjonalnego znajduje się zarówno zaawansowany system audio z radiem cyfrowym (DAB), odtwarzacz CD, port USB, znakomite głośniki, wielofunkcyjny wyświetlacz, jak i nawigacja z mapami całej Europy czy SYNC 3 z zaawansowanym systemem sterowania głosem.

Ford Chassis Cab close up on front seats and steering wheel

KOMFORT JAZDY

WYGODNA POZYCJA ZA KIEROWNICĄ

Fotel kierowcy i kierownica mogą być w pełni regulowane, co pozwala znaleźć idealną pozycję do jazdy. Siedzenie ma wbudowany podłokietnik, a jako opcja dostępne są także: regulacja oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego, podgrzewanie przednich foteli oraz elektryczna regulacja siedzenia kierowcy. Postaraliśmy się też o to, by fotele spełniały standardy wytrzymałości samochodu przeznaczonego do pracy, jednocześnie zapewniając komfort pojazdu osobowego.

Ford Transit Chassis Cab adjustable driving seat
Close up on coffee cup holder

KABINA W IDEALNYM PORZĄDKU

Jazda zawsze jest przyjemniejsza, gdy w kabinie panuje porządek. Transit w wersji podwozia z kabiną jest wyposażony w mnóstwo przestrzeni do przechowywania, w tym trzy otwarte pojemniki na desce rozdzielczej, stację dokującą do telefonu komórkowego lub tabletu, podwójne uchwyty na butelki i zamykany schowek, w którym można przechowywać pliki A4, tablet lub małego laptopa.

Wersja podwozia z podwójną kabiną oferuje jeszcze więcej możliwości. Siedzenia pasażerów wyposażone są w zdejmowane poduszki, zaś pod fotelami znajdują się schowki na narzędzia i sprzęt. Przednie środkowe siedzenie ma składane oparcie, które można przekształcić w praktyczną powierzchnię roboczą.

GNIAZDA ZASILANIA

Oprócz dwóch gniazd 12V do dyspozycji jest także opcjonalne gniazdo 230V o mocy 150 W umieszczone pomiędzy fotelem kierowcy a miejscem pasażera. Idealnie nadaje się do ładowania narzędzi, laptopów lub innych urządzeń bez konieczności stosowania przejściówek.

Ford Transit Van interior closeup on power socket
Ford easy fuel close up

TERAZ ZAWSZE ZATANKUJESZ WŁAŚCIWE PALIWO

Dzięki systemowi Ford Easy Fuel zatankowanie niewłaściwego paliwa będzie praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Niewłaściwa końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu. A ponieważ Ford Easy Fuel jest systemem bezkorkowym, nie trzeba brudzić sobie rąk podczas tankowania.

Transit Van powerfold mirror close up

LUSTERKA BOCZNE, KTÓRE CHRONIĄ SAME SIEBIE

Elektryczne lusterka automatycznie składają się po zamknięciu samochodu, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu. Można je również złożyć, naciskając przycisk.

Ford Transit Chassis Cab parked on building site with two workmen in high-viz jackets

BEZPIECZEŃSTWO

OCHRONA PIESZYCH

Opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji. Dodatkowo system wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) zapewnia maksymalną wydajność układu hamulcowego podczas sytuacji awaryjnej, monitorując nacisk na pedał hamulca i w razie potrzeby automatycznie zwiększając go.

pre-collision assist demonstrative graphic
Transit Chassis Cab with trailer indicating sway control

KONTROLA TORU JAZDY PRZYCZEPY

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Ford Transit Chassis Cab selectable drives close up

CZUJNIKI CIŚNIENIA W OPONACH

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Ford Transit Van interior with person drinking coffee

SYSTEM OSTRZEGANIA KIEROWCY INFORMUJE O ZMĘCZENIU

System kontroluje poziom zmęczenia kierowcy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

Transit Chassis Cab standing in front of cargo containers

ZABEZPIECZENIA

ZABEZPIECZENIE TWOJEGO TRANSITA PRZED KRADZIEŻĄ

Uruchamiany wraz podwójnym zablokowaniem zamków Transita, zaawansowany system alarmowy Thatcham kategorii 1. obejmuje alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy. System emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, podniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. Dodatkowo, został on zaprojektowany tak, aby nowa technologia pozwala zapobiec niepożądanemu holowaniu. Co więcej, zdalnie sterowany centralny zamek oferuje funkcję, dzięki której można wybrać drzwi, które chcesz zablokować lub odblokować.

Ford Transit Chassis Cab showing alarm graphic
Man checking his phone in a shop

CHROŃ SWÓJ POJAZD

Aby dać Ci większy spokój ducha, aplikacja FordPass Pro zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa oprócz zwykłego systemu alarmowego Fiesty Van. Po aktywowaniu SecuriAlert otrzymasz powiadomienie, jeśli FordPass Pro wykryje, że ktoś próbuje uzyskać dostęp do Twojego pojazdu – nawet przy użyciu skradzionego lub skopiowanego kluczyka.

ZARZĄDZAJ DOSTĘPEM

Funkcja zdalnego odblokowywania strefowego, będąca częścią aplikacji FordPass Pro, umożliwia oddzielną obsługę opuszczanych boków lub tylnej klapy Transita podwozie z kabiną za pomocą smartfona. Możesz więc zabezpieczyć swoją kabinę, a jednocześnie udostępnić zawartość bagażnika do rozładunku.

Person in high viz jacket looking down on building site with Ford Van

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej