Home > Dostawcze > TRANSIT AUTOBUS > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Poznaj imponującą listę technologii, które ułatwiają codzienną pracę kierowcy, dbają o bezpieczeństwo podróży już od pierwszego kilometra, a także chronią Twojego Forda Autobus.

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC)

Układ poprawiający stabilność na zakrętach

Układ poprawiający stabilność na zakrętach (TVC) optymalizuje rozkład momentu obrotowego pomiędzy kołami. Efekt? Lepsza stabilność oraz zwiększona przyczepność i precyzja manewrowania, która pomaga w pokonywaniu zakrętów czy oraz nierówności na drodze.

Dodatkowa pomoc przy hamowaniu awaryjnym

Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

Układ wspomagania hamowania awaryjnego

Ciągła ochrona przed przewróceniem

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.

Układ kontroli trakcji (TC)
Poduszki dla kierowcy, pasażera, kurtyny i poduszki boczne

Poduszki dla kierowcy, pasażera, kurtyny i poduszki boczne

Kierowcę i podróżującego obok niego pasażera chroni zestaw nowoczesnych poduszek powietrznych. W kluczowych miejscach pojazdu rozmieszczono zaawansowane czujniki, które gwarantują błyskawiczną i skoordynowaną reakcję całego systemu.

Zabezpieczenie samochodu

Dostępny jako opcja alarm obwodowy uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski.

Zabezpieczenie samochodu
System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control)

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Top