CECHY I FUNKCJE - TRANSIT

Od inteligentnych funkcji poprawiających możliwości pojazdu po zaawansowane technologie, które pracują od pierwszego kilometra, aby zapewnić bezpieczną i przyjemną jazdę. Ford Transit to dostawczak stworzony z myślą o bezproblemowej realizacji każdego zadania. Pomoże w tym przestrzeń ładunkowa o pojemności do 15,1 m3 i długości 4 217 mm, a także innowacyjne technologie. W Twoje ręce oddajemy modem FordPass Connect i aplikację FordPass Pro, które współpracując ze sobą, oferują cały szereg praktycznych funkcji zdalnych – za pomocą smartfona zlokalizujesz pojazd, skontrolujesz stan techniczny czy zamkniesz drzwi. Możesz też liczyć na wiele systemów bezpieczeństwa, takich jak informacja o nadjeżdżającym pojeździe podczas wyjeżdzania z miejsca parkingowego, system monitorowania martwego pola widzenia w lusterku, system odczytywania znaków drogowych i wiele innych. Twojego Forda Transit może napędzać jeden z  wydajnych 2-litrowych silników wysokoprężnych Ford EcoBlue zaprojektowanych z myślą o wytrzymałości i niezawodności.

Transit Van in country building site

UŻYTKOWANIE

 

ŁATWO DOSTĘPNA, UDOSKONALONA PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA

Ford Transit oferuje znakomite wymiary przestrzeni ładunkowej. Pojemność 15,1 m3, długość ponad 3 metry i ładowność do 2,4 tony w wersji z 5-tonową masą całkowitą - wszystko to sprawia, że możesz zabrać ze sobą praktycznie każdy ładunek. Z kolei szeroko otwierane drzwi boczne, komfortowa wysokość załadunku oraz nisko zawieszony próg tylnych drzwi ułatwia zarówno załadunek, jak i rozładunek.

Ford Transit Van side view

ELEKTRYCZNE BOCZNE DRZWI OTWIERANE Z PILOTA

Dzięki temu pomysłowemu systemowi możesz sprawniej załadować towar. Wystarczy, że pociągniesz za klamkę lub naciśniesz przycisk na pilocie zdalnego sterowania, a drzwi automatycznie się otworzą lub zamkną. Ponadto możesz sterować bocznymi drzwiami  za pomocą przycisku na desce rozdzielczej.

Transit Van interior view with rear doors open

BLOKADA OTWARCIA DRZWI POD KĄTEM 270 STOPNI

Aby jeszcze bardziej ułatwić załadunek i rozładunek, tylne drzwi można otworzyć i zablokować pod kątem 270 stopni. Odblaskowe elementy na wewnętrznych krawędziach drzwi stanowią dobrze widoczne ostrzeżenie dla innych użytkowników drogi. Teraz nawet zamknięcie drzwi jest łatwiejsze dzięki udoskonalonym wylotom powietrza, które redukują ciśnienie w przestrzeni ładunkowej.

 

Transit Van interior showing high-grip step

ŁATWY DOSTĘP DO PRZESTRZENI ŁADUNKOWEJ

Szeroki i wytrzymały stopień jest zintegrowany z tylnym zderzakiem. Ułatwia to wejście do przedziału ładunkowego i ręczny załadunek.

BEZPIECZNE PUNKTY MOCOWANIA ŁADUNKU

Punkty do mocowania przewożonych przedmiotów zwykle znajdują się na podłodze i dostęp do nich może być utrudniony. Dlatego w Fordzie Transit Van zostały one umieszczone tuż nad nią, na bocznych ścianach przestrzeni ładunkowej. Dzięki temu załadunek odbywa się bez przeszkód i łatwiej można zadbać o czystość. Dodatkowe punkty mocowania znajdują się na wysokości linii okien. Są wbudowane w konstrukcję pojazdu, a każdy z nich może utrzymać aż 30 kg ładunku.

Transit Van interior tie down points close up
Transit Van interior close up showing downlighter

LEPSZA WIDOCZNOŚCI Z TYŁU POJAZDU

Na wysokości dachu z tyłu pojazdu znajduje się lampa LED. Dzięki niej można pracować o każdej porze dnia i nocy. Oświetlenie zostanie automatycznie wyłączone za pomocą inteligentnego systemu, jeśli akumulator będzie bliski rozładowania, co pozwoli Ci na bezpieczny powrót do domu po ciężkim dniu pracy.

 

Transit Van interior LED lights close up

LEPIEJ OŚWIETLONA PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA

Lampy oświetlające przestrzeń ładunkową są montowane w standardzie. Dostępna jest również opcja ultrajasnego oświetlenia LED.

Transit Van close up on a tow bar

HAK HOLOWNICZY

Jeżeli korzystasz z przyczep, Ford Transit może zostać wyposażony w opcjonalny, fabrycznie zamontowany hak. W przypadku gdy potrzebujesz hak do zakupionego wcześniej pojazdu, możesz go w prosty sposób zamówić i zlecić profesjonalny montaż u swojego Dealera Forda. Bez względu na to, z której opcji skorzystasz, w Twoim Fordzie Transit aktywowany zostanie asystent stabilizacji toru jazdy przyczepy.

GWARANCJA NA KOROZJĘ PERFORACYJNĄ NADWOZIA

Nowy Ford Transit Van objęty jest 12-letnią gwarancją na korozję perforacyjną nadwozia.

Transit Van standing in loading area
Transit Van driving in city

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

ZAAWANSOWANE SILNIKI

Nowy Ford Transit Van jest wyposażony w zaawansowane, 2-litrowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue, dzięki którym jest bardziej wydajny niż kiedykolwiek przedtem. Cztery dostępne układy napędowe zapewniają do 185 KM mocy – z pewnością znajdziesz wśród nich opcję dopasowaną do swoich potrzeb.

Nowy Ford Transit jest również dostępny z silnikiem Heavy Duty Truck (HDT) dla klientów, którym zależy na jeszcze większej wydajności. Jednostka ta idealnie nadaje się w przypadku konwersji pojazdów i ciężkich zabudów.

SILNIK ELEKTRYCZNY POPRAWIAJĄCY WYDAJNOŚĆ

W celu zoptymalizowania wydajności nowy Ford Transit dostępny jest w wersji „mild Hybrid". Niewielki silnik elektryczny współpracuje z silnikiem spalinowym, aby zmniejszyć zużycie paliwa.

Blue Transit Van rear view driving on road
Transit Van auto transmission close up

NOWOCZESNA DZIESIĘCIOSTOPNIOWA AUTOMATYCZNA PRZEKŁADNIA BIEGÓW

Zaawansowana, nowa dziesięciostopniowa automatyczna przekładnia biegów zapewni optymalne przyspieszenie oraz oszczędność paliwa. Wykorzystuje ona system adaptacyjnej optymalizacji zmiany biegów w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezproblemowe dostosowanie się skrzyni biegów do zmieniających się warunków. W pojazdach z napędem na przednie koła dostępna jest 6-biegowa przekładnia automatyczna.

 

Ford Transit Van close up of 6-sped transition

SZEŚCIOBIEGOWA PRZEKŁADNIA POZWALA OSZCZĘDZAĆ PALIWO

Nowy Ford Transit Van posiada 6-biegową przekładnię manualną, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny i wydajny, a zmiany przełożeń są szybkie i bezproblemowe.

 

Transit Van driving in city

WYDAJNOŚĆ

Ford Transit Van
Ford Transit Custom PHEV driving on road

DODATEK, KTÓRY ELIMINUJE ZANIECZYSZCZENIA

System selektywnej redukcji katalitycznej (Selective Catalytic Reduction – SCR) wykorzystuje substancję AdBlue®, czyli płyn na bazie mocznika i wody, który powoduje rozkład NOx w spalinach na azot i wodę. Następnie filtr cząstek stałych redukuje ponad 99% cząstek wydalonych przez rurę wydechową. Aby zapewnić należyte funkcjonowanie tego systemu, zbiornik AdBlue® silnika wysokoprężnego Ford EcoBlue należy wypełniać płynem AdBlue®. Na panelu instrumentów zapali się stosowny sygnał ostrzegawczy, gdy poziom płynu będzie zbyt niski.

AdBlue additive close up

DODATEK, KTÓRY ELIMINUJE ZANIECZYSZCZENIA

System selektywnej redukcji katalitycznej (Selective Catalytic Reduction – SCR) wykorzystuje substancję AdBlue®, czyli płyn na bazie mocznika i wody, który powoduje rozkład NOx w spalinach na azot i wodę. Następnie filtr cząstek stałych redukuje ponad 99% cząstek wydalonych przez rurę wydechową. Aby zapewnić należyte funkcjonowanie tego systemu, zbiornik AdBlue® silnika wysokoprężnego Ford EcoBlue należy wypełniać płynem AdBlue®. Na panelu instrumentów zapali się stosowny sygnał ostrzegawczy, gdy poziom płynu będzie zbyt niski.

 

Ford Transit Van driving on motorway front view with Eco Mode dial in detail

POMOC W OSZCZĘDNEJ JEŹDZIE

Nowatorski system Ford EcoMode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie inteligentne oprogramowanie daje wskazówki, jak obniżyć zużycie paliwa.

Transit Van interior dashboard close up

MNIEJSZE ZUŻYCIE PALIWA DZIĘKI SYSTEMOWI AUTO START-STOP

Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim - redukuje spalanie nawet o 10%.

Ford Transit Van driving on highway front view

WYDAJNIEJSZE ŁADOWANIE AKUMULATORA

Technologia ta wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora (Ford Smart Regenerative Charging). W przeciwieństwie do tradycyjnych układów, pozwala zaoszczędzić paliwo i ograniczyć emisję trujących gazów, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.

New Blue Ford Transit Van Trail parked on hill

PROWADZENIE

INTELIGENTNY NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA

Lód, śnieg, błoto – gdziekolwiek zaprowadzi Cię Twój biznes, inteligentny napęd na cztery koła (AWD) zapewni Ci pewne prowadzenie. Inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD) błyskawicznie reaguje na zmiany podłoża i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość momentu obrotowego do tych kół, które mogą go najlepiej wykorzystać. Zapewnia to doskonałą przyczepność, kontrolę nad pojazdem i bezpieczny transport ładunku. Dzięki kompaktowym rozmiarom napędu AWD, nie musisz się obawiać o utratę ładowności, a Twój samochód nadal jest wszechstronnym pojazdem do zadań specjalnych.Tooltip

MECHANICZNY UKŁAD RÓŻNICOWY Z OGRANICZONYM POŚLIZGIEM

Ford Transit Trail (tylko z ręczną skrzynią biegów) jest dostępny zaawansowanym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (mLSD), który zapewnia lepszą przyczepność i kontrolę – zwłaszcza na sypkich i nierównych nawierzchniach. Mechanizm umożliwia bardziej równomierne przekazywanie momentu obrotowego między kołami przedniej osi. Jeśli jedno koło utraci przyczepność, większy moment obrotowy silnika zostanie przekazany na drugie koło, poprawiając tym samym przyczepność.

Ford Transit Van LCD screen close up of parking assist

BEZSTRESOWE PARKOWANIE I ŁATWIEJSZE COFANIE

Active Park Assist wspomaga parkowanie. System sam wyszukuje odpowiednie miejsce, a gdy już to zrobi, automatycznie naprowadza na nie pojazd. Kierowcy pozostaje tylko kontrolowanie pedału gazu, hamulca i biegów zgodnie ze wskazówkami podawanymi przez system. Co więcej, w nowym Fordzie Transit Van kamerę cofania umieszczono na wysokości dachu, a obraz z niej, wraz z wirtualnymi liniami ułatwiającymi parkowanie, wyświetlany jest na ekranie w centralnej części konsoli.

New Ford Transit Van back mirror

KONIEC PROBLEMU MARTWEGO POLA

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (Blind Spot Information) ostrzega kierowcę, że inny pojazd wjechał w martwe pole widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie.

Ford Transit Van backing up with a help of Cross Traffic Alert

DODATKOWA POMOC PRZY COFANIU

System Cross Traffic Alert ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca parkingowego. Po wykryciu nadjeżdżającego pojazdu lub innej przeszkody układ emituje wizualne i akustyczne ostrzeżenia. Technologia ta wchodzi w skład systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS).

 

Ford Transit Van rear view camera view

KAMERA SZEROKOKĄTNA

Niewielka kamera umieszczona z przodu pojazdu przekazuje obraz wyświetlany w trybie podzielonym na wielofunkcyjnym ekranie wewnątrz pojazdu, pozwalając kierowcy zobaczyć wszystko, co znajduje się po obu stronach samochodu. Przednia kamera szerokokątna jest niezwykle przydatna w momencie wyjeżdżania z wąskiej przestrzeni parkingowej lub przy wjeżdżaniu na ruchliwą ulicę przy ograniczonej widoczności na drodze.

 

Transit Van in the middle of building site with builder checking phone with FordPass app

ZAAWANSOWANA INTERAKCJA Z SAMOCHODEM

man with mobile showing FordPass Connect

PRACUJ W KOMFORTOWYCH WARUNKACH

Kabina nowego Forda Transit Van dostarcza wielu praktycznych rozwiązań, oferując jednocześnie wyjątkowy komfort pracy i niesamowitą wytrzymałość. Przemyślane rozmieszczenie schowków sprawia, że wszystko czego potrzebujesz podczas pracy, masz zawsze pod ręką, a materiały o podwyższonej trwałości pozwalają utrzymać pojazd w doskonałym stanie. Ford Transit Van dostępny jest również z szeregiem inteligentnych technologii takich jak zintegrowany FordPass Connect.

 

FordPass App on phone

KLUCZ DO ŚWIATA SIECI

Nowy Ford Transit po raz pierwszy dostępny jest z FordPass ConnectTooltip. System oferuje między innymi dostęp do WiFi 4GTooltip dla dziesięciu urządzeń oraz bieżące powiadomienia o ruchuTooltip drogowym przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu. A po połączeniu z aplikacją FordPass na Twoim telefonie można sprawdzić, czy drzwi samochodu są zamknięte, a także zdalnie je zamknąć lub otworzyć. Możesz nawet zlokalizować swojego vana na mapie, dzięki czemu szybko i łatwo znajdziesz miejsce, w którym został zaparkowany.

 

SYNC 3. PROSTA OBSŁUGA BEZ UŻYCIA RĄK

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8'' ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Z kolei funkcja Applink umożliwia dostęp do niektórych aplikacji na Twoim smartfonie a Live Traffic pozwala uniknąć korków. Co więcej, mówiąc tylko "Jestem głodny", wywołasz listę lokalnych restauracji lub przejdziesz do przewodnika Michelina, który pomoże Ci wybrać i zarezerwować stolik.

Ford Transit Van LCD SYNC 3 screen close up
Man drinking coffee and checking mobile phone in car

KOMFORT JAZDY

Ford Transit Van interior with hand putting wallet into stowage area

PRAKTYCZNIE ROZMIESZCZONE SCHOWKI

W nowym Fordzie Transit Van znajdziesz zamykany schowek w desce rozdzielczej, który pomieści teczki o formacie A4, bezpieczne miejsce na telefon komórkowy, a także skrzynię pod fotelem mieszczącą laptopa i inne większe przedmioty. Nawet drzwi zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni: posiadają duże kieszenie, które bez trudu pomieszczą dokumenty formatu A4 i 2-litrową butelkę z napojem.

GNIAZDKA I PORTY: WSZYSTKO W ZASIĘGU RĘKI

W nowym Fordzie Transit Custom znajduje się bezpieczne miejsce, w którym bez problemu mogą podróżować Twoje urządzenia mobilne. Zostało ono wyposażone w gniazdo 12 V, AUX i port USB – znajdziesz je również w przestrzeni obok dźwigni zmiany biegów. Co więcej, do dyspozycji jest nawet gniazdo 240V 150 W.

Ford Transit Van interior closeup on power socket
Ford Transit Van interior showing Adjustable Heated Seats

PODGRZEWANE FOTELE

Fotele kierowcy i pasażera z przodu wyposażone są w funkcję podgrzewania - idealne rozwiązanie podczas mroźnych dni.

Ford easy fuel close up

TANKOWANIE BEZ MOŻLIWOŚCI POPEŁNIENIA BŁĘDU

Ta praktyczna technologia sprawia, że zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Po prostu inna końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu paliwa. A ponieważ jest systemem bezkorkowym, nie ma potrzeby brudzenia sobie rąk podczas tankowania.

Transit Van powerfold mirror close up

LUSTERKA BOCZNE, KTÓRE CHRONIĄ SAME SIEBIE

Elektryczne lusterka automatycznie składają się po zamknięciu samochodu, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu. Można je również złożyć, naciskając przycisk.

 

Transit Van in motion driving through industrial estate

BEZPIECZEŃSTWO

MINIMALIZOWANIE RYZYKA WYPADKU

System zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych wykorzystuje czujniki oraz kamery do monitorowania drogi przed pojazdem. W razie zagrożenia kolizją bądź wykrycia pieszego lub rowerzysty, system ostrzeże kierowcę. W przypadku braku reakcji w odpowiednim czasie system automatycznie uruchomi układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki lub całkowicie zapobiec zderzeniu.

Transit Van Curve control mitigation

UKŁAD POPRAWIAJĄCY STABILNOŚĆ NA ZAKRĘTACH

Układ poprawiający stabilność na zakrętach optymalizuje rozkład momentu obrotowego pomiędzy kołami. Efekt? Lepsza stabilność oraz zwiększona przyczepność i precyzja manewrowania, która pomaga w pokonywaniu zakrętów oraz nierówności na drodze.

Roll Over Mitigation

CIĄGŁA OCHRONA PRZED PRZEWRÓCENIEM

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Ford Transit Van interior with person drinking coffee

SYSTEM OSTRZEGAJĄCY KIEROWCĘ O ZMĘCZENIU

System Driver Alert monitoruje zachowanie kierowcy podczas jazdy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

SYSTEM PODUSZEK POWIETRZNYCH

Ford Transit Van wyposażony jest w kurtynę powietrzną, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Zaawansowane czujniki są umieszczone w kluczowych miejscach, co zapewnia szybką i skoordynowaną reakcję.

Transit Van close up showing inflated airbags
Transit Van in dock standing in front of cargo ship

ZABEZPIECZENIA

Man in high viz jacket checking his phone on building site

CHROŃ SWOJĄ FIRMĘ

Doskonale wiemy, jak ważną rolę w firmie potrafi pełnić pojazd użytkowy. Właśnie dlatego wyposażyliśmy aplikację FordPass Pro, dedykowaną przedsiębiorcom, w funkcję SecuriAlert, która podnosi poziom ochrony Twojego samochodu. Jak? Jeśli drzwi Forda zostaną odblokowane lub otwarte, nawet przy użyciu zduplikowanego klucza, system wyśle powiadomienie na Twój smartfon.

ZARZĄDZAJ DOSTĘPEM

Funkcja zdalnego odblokowywania strefowego aplikacji FordPass Pro, umożliwia oddzielne zarządzanie drzwiami przedziału pasażerskiego i drzwiami przestrzeni ładunkowej za pomocą smartfona. Oznacza to, że w razie potrzeby możesz odblokować wyłącznie drzwi kabiny, pozostawiając przestrzeń ładunkową cały czas zamkniętą – lub odwrotnie. Z kolei dzięki funkcji Live Lock sprawdzisz status blokady.

Person in high viz jacket looking down on building site with Ford Van
Transit Van with alarm circles around

ZABEZPIECZENIE TRANSITA PRZECIWKO KRADZIEŻY

Zaawansowany system alarmowy Thatcham 1. uaktywnia się automatycznie po podwójnym zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. Technologia ta zapobiega również niepożądanemu odholowaniu pojazdu.

New Transit Van close up showing doors and locks

ZAMEK CENTRALNY STEROWANY PILOTEM Z ZABEZPIECZENIEM ANTYWŁAMANIOWYM

Nowy Ford Transit Van wyposażony jest w centralny zamek sterowany pilotem. Wszystkie zamki zabezpieczone są przed włamaniem przy użyciu siły. Dodatkowo drzwi automatycznie blokują się, gdy tylko ruszysz w drogę – jest to funkcja standardowa, którą można wyłączyć na panelu instrumentów. W razie kolizji, każdy zamek automatycznie odblokowuje się, ułatwiając akcję ratowniczą.

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej