Home > Dostawcze > TRANSIT CUSTOM > Cechy i funkcje > Użyteczność i koszty

Użyteczność i koszty

Ford Transit Custom jest wyposażony w szereg inteligentnych, praktycznych funkcji, które umożliwią łatwiejszą i wydajniejszą pracę. Pojemna przestrzeń ładunkowa z bardzo dogodnym dostępem ułatwia zarówno załadunek, jak i rozładunek. Części z materiałów o wydłużonej trwałości, pozwoliły obniżyć koszty eksploatacji, wydłużając okresy między przeglądami do
60 000 km lub 2 lat. Dzięki temu pracujesz wydajniej i oszczędniej.

Największa w klasie przestrzeń ładunkowa

Ford Transit Custom oferuje najlepsze parametry przestrzeni ładunkowej w swojej klasie – długość i szerokość (między nadkolami) przestrzeni ładunkowej oraz wysokość użytkową wnętrza. Umożliwia to bezproblemowe przewożenie płyt budowlanych o wymiarach 244 x 122 cm ustawionych bokiem lub ułożonych płasko na podłodze oraz 3 europalet. Dzięki funkcji klapy w przegrodzie oraz dodatkowej przestrzeni ładunkowej pod podwójnym siedzeniem pasażera, możliwe jest przewożenie przedmiotów o długości do 3 m (przy krótkim rozstawie osi – L1) i do 3.4 m (przy długim rozstawie osi – L2). W wersji z krótkim rozstawem osi (L1) Ford Transit Custom zapewnia aż 6 metrów sześciennych przestrzeni ładunkowej, i to przy zamontowanej przegrodzie. Pojemność w wersji z długim rozstawem osi (L2) wzrasta do 6,8 metra sześciennego. Ford Transit Custom zapewnia także niezrównany dostęp do przestrzeni ładunkowej, ponieważ dysponuje on najszerszymi drzwiami bocznymi oraz najniższym progiem tylnym wśród pojazdów tej klasy. Dodatkowo przesuwane drzwi wyposażono w nowy mechanizm kontrolny, który utrzymuje je w bezpiecznej pozycji podczas załadunku.

Praktyczne i bezpieczne mocowanie ładunku

Punkty do mocowania przewożonych przedmiotów zwykle znajdują się na podłodze i dostęp do nich może być utrudniony. Dlatego w Fordzie Transit Custom zostały one umieszczone tuż nad nią, na bocznych ścianach przestrzeni ładunkowej. Dzięki temu załadunek odbywa się bez przeszkód i łatwiej można zadbać o czystość. Dodatkowe punkty mocowania znajdują się na wysokości linii okien. Są wbudowane w konstrukcję pojazdu, a każdy z nich może utrzymać aż 30 kg ładunku.

Transit Custom Load-through hatch in bulkhead
Integrated Roof Rack improves convenience, economy and noise

Zintegrowany bagażnik dachowy – większa wygoda, ekonomiczność i mniejszy hałas

Bagażnik dachowy można złożyć na płasko, gdy nie jest potrzebny. Oszczędza to kłopotów związanych z montażem i demontażem oraz zapewnia oszczędność paliwa dzięki mniejszemu oporowi powietrza. Aerodynamiczny kształt pozwala też zredukować hałas podczas jazdy.

Różne wysokości dachu

Wersja z krótki rozstawem osi (L1) i standardowym dachem (H1) z przegrodą zapewnia 6 metrów sześciennych pojemności. Natomiast opcja z długim rozstawem osi (L2) i tą samą wysokością dachu oferuje już 6.8 metrów sześciennych. Obie długości nadwozia są również dostępne z wysokim dachem (H2) o imponującej wysokości 1.76 m, która zapewnia aż 8.3 metra sześciennego pojemności (w największym modelu – L2 H2).

Different roof heights
Transit Custom Load floor protection

Dobrze zabezpieczona przestrzeń ładunkowa, którą łatwo jest utrzymać w czystości

Łatwa w czyszczeniu wykładzina podłogi przestrzeni ładunkowej jest nie tylko wytrzymała, ale też redukuje hałas podczas jazdy oraz ułatwia zachowanie idealnego stanu przestrzeni ładunkowej – dzięki krawędziom o wysokości 100 mm można ją bez problemu umyć wodą, odkurzyć czy po prostu zamieść.

Lepiej oświetlona przestrzeń ładunkowa

Lampy oświetlające przestrzeń ładunkową są montowane w standardzie. Dostępna jest również opcja ultra jasnego oświetlenia LED.

Transit Custom energy efficient LED lights
Transit Custom Practical, secure cargo restraints

Punkty mocowania, dzięki którym zabezpieczysz towar

Zamontowane na bocznej ścianie zaczepy do mocowania ładunku są zgodne ze standardami DIN i ISO, ułatwiając utrzymanie porządku w przestrzeni bagażowej jednocześnie zabezpieczając przewożone przedmioty.

Wytrzymałe nadwozie

Nadwozie wykonano w dużej części z niezwykle wytrzymałej stali borowej. Ponad 40% konstrukcji nadwozia, w tym część konstrukcji chroniącej pasażerów, wykonano ze stali o dużej wytrzymałości. Dzięki temu pojazd odznacza się niezwykłą lekkością i wytrzymałością. Projekt konstrukcji nadwozia dopracowano, przeprowadzając ponad 4 500 symulacji komputerowych i 30 pełnych testów wypadkowych.

Transit Custom Optimised body structure
Transit Custom Full steel bulkhead for extra security

Pełna stalowa przegroda

Pełna stalowa przegroda trwale oddziela przestrzeń pasażerską od ładunkowej a także chroni kierowcę przed uderzeniem przez przewożony ładunek lub narzędzia w razie wypadku.

Najdłuższe w swojej klasie okresy między przeglądowe

Zastosowane w Fordzie Transit Custom silniki wysokoprężne EcoBlue TDCi są wyjątkowo oszczędne, wytrzymałe i niezawodne. Nawet części, które podlegają naturalnemu zużyciu, wyprodukowano tak, aby działały dłużej bez potrzeby ich konserwacji. Pozwala to na wykonywanie przeglądów serwisowych co 60 000 km lub 2 lata.

Transit Custom Class leading service intervals
12 years anti-perforation warranty logo

Gwarancja na korozję perforacyjną nadwozia

Ford Transit Custom objęty jest 12-letnią gwarancją na korozję perforacyjną nadwozia.

Specjalistyczne wsparcie w Centrach Forda Transita

To wyspecjalizowane punkty dealerskie zajmujące się sprzedażą i obsługą serwisową samochodów dostawczych.

Introducing Ford Transit Centres
Top