CECHY I FUNKCJE - TRANSIT CUSTOM

Dzięki wielu innowacyjnym funkcjom, inteligentnym technologiom i zaawansowanym układom napędowym Ford Transit Custom stał się jeszcze wydajniejszym i praktyczniejszym pojazdem niż kiedykolwiek wcześniej. Modem FordPass Connect i aplikacja FordPass Pro współpracują ze sobą, oferując kierowcy szereg funkcji łączności. Obejmują one śledzenie lokalizacji pojazdu z poziomu telefonu czy otrzymywanie powiadomień o stanie technicznym, które pomagają ograniczyć czas przestojów. Z kolei technologie takie jak system monitorowania martwego pola widzenia w lusterku i funkcja rozpoznawania znaków drogowych wspierają kierowcę w bezpiecznej jeździe. Ford Transit Custom dostarcza również przestrzeń ładunkową o pojemności do 6,8 m³, możliwość założenia haka holowniczego lub bagażnika dachowego.

Transit Custom side view with open side door

UŻYTECZNOŚĆ I KOSZTY

 

Ford Transit Custom front view
New Orange Ford Transit Custom rear load space

NAJWIĘKSZA W KLASIE PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA

Ford Transit Custom oferuje najlepsze parametry przestrzeni ładunkowej w swojej klasie – długość i szerokość (między nadkolami) przestrzeni ładunkowej oraz wysokość użytkową wnętrza. Umożliwia to bezproblemowe przewożenie płyt budowlanych o wymiarach 244 x 122 cm ustawionych bokiem lub ułożonych płasko na podłodze oraz 3 europalet. Dzięki funkcji klapy w przegrodzie oraz dodatkowej przestrzeni ładunkowej pod podwójnym siedzeniem pasażera, możliwe jest przewożenie przedmiotów o długości do 3 m (przy krótkim rozstawie osi – L1) i do 3.4 m (przy długim rozstawie osi – L2). W wersji z krótkim rozstawem osi (L1) Ford Transit Custom zapewnia aż 6 metrów sześciennych przestrzeni ładunkowej, i to przy zamontowanej przegrodzie. Pojemność w wersji z długim rozstawem osi (L2) wzrasta do 6,8 metra sześciennego. Ford Transit Custom zapewnia także niezrównany dostęp do przestrzeni ładunkowej, ponieważ dysponuje on najszerszymi drzwiami bocznymi oraz najniższym progiem tylnym wśród pojazdów tej klasy. Dodatkowo przesuwane drzwi wyposażono w nowy mechanizm kontrolny, który utrzymuje je w bezpiecznej pozycji podczas załadunku.

SCHOWKI SPRYTNIE ROZMIESZCZONE W CAŁYM POJEŹDZIE

Kabina Forda Transit Custom oferuje wiele funkcji ułatwiających wykonywanie codziennych obowiązków. Na przykład, w wersji z podwójnym przednim siedzeniem pasażera fotel środkowy wyposażony jest w składany stolik, który jest idealny pod laptopa czy do pisania. Samochód dysponuje także praktycznymi schowkami – pod podwójnym siedzeniem pasażera ukryty jest schowek o pojemności 93 litrów, nad deską rozdzielczą znajduje się bezpieczne miejsce na telefon komórkowy, odtwarzacz MP3 lub iPoda.

New Ford Transit Custom interior with cup holder
New Ford Transit Custom LED lights for the load area close up

OŚWIETLENIE LED PRZESTRZENI ŁADUNKOWEJ

Energooszczędne oświetlenie LED o dużej mocy w przestrzeni ładunkowej przychodzi z pomocą, gdy trzeba pracować przy słabym świetle. To kolejne proste, ale praktyczne rozwiązanie.

New Transit Custom turning wheel

SPRAWNE ZAWRACANIE

Nowy Ford Transit Custom zapewnia kąt skrętu wynoszący zaledwie 10,96 m* - niespotykany w pojeździe tej wielkości. Ułatwia to jazdę po mieście, a przede wszystkim parkowanie oraz odbiór i dostawę ładunku.Tooltip

 

New Transit Custom being serviced

GWARANCJA NA KOROZJĘ PERFORACYJNĄ NADWOZIA

Ford Transit Custom objęty jest 12-letnią gwarancją na korozję perforacyjną nadwozia.

Ford Transit Custom PHEV driving in city

PLUG-IN HYBRID

MIĘKKA HYBRYDA, NIEZWYKŁA WYDAJNOŚĆ

Aby zmniejszyć zużycie paliwa i emisje, wybierz Transita Custom Mild Hybrid. Silnik wysokoprężny Ford EcoBlue jest wspomagany podczas normalnej jazdy silnikiem elektrycznym. Przy niższych prędkościach oraz podczas postoju silnik może się automatycznie wyłączyć w celu zaoszczędzenia paliwa. W razie potrzeby 48-woltowa prądnica rozruchowa w płynny sposób ponownie uruchomi pojazd. Osobna 48-woltowa bateria litowo-jonowa automatycznie ładuje się dzięki hamowaniu regeneracyjnemu oraz podczas jazdy na biegu jałowym. Nigdy więc nie musisz podłączać go do zewnętrznego źródła zasilania.

Ford Transit Custom Active in a forest

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

LEPSZA WYDAJNOŚĆ

Całkowicie nowe, 2-litrowe silniki EcoBlue zaprojektowano z uwzględnieniem surowych standardów Euro 6.2. Stanowią one znakomite połączenie doskonałych osiągów i mocy z niskim poziomem spalania i emisji CO2. Dodatkowo zostały wyposażone w szereg inteligentnych, oszczędzających paliwo technologii.

Transit Custom Trail in motion near woods

PROWADZENIE

New Ford Transit Custom interior with dashboard and selectable drive modes

DOSTOSUJ SIĘ DO WARUNKÓW

Różne tryby jazdy pozwolą Ci dostosować osiągi Forda Transita Custom. Możesz wybrać jeden z dwóch dostępnych trybów jazdy: tryb Normal i zapewniający maksymalną wydajność tryb EcoMode. System dopasowuje różne ustawienia w celu zoptymalizowania osiągów do panujących warunków. Odpowiada m.in. za regulację reakcji przepustnicy i układu kierowania, a także za działanie skrzyni biegów w pojazdach z automatyczną przekładnią.

Transit Custom interior close up view to SYNC technology

ZAAWANSOWANA INTERAKCJA Z SAMOCHODEM

Man with mobile showing FordPass Connect

UWOLNIJ INTELIGENTNĄ STRONĘ SWOJEGO VANA

W miarę jak świat biznesu staje się coraz inteligentniejszy i coraz mocniej powiązany, zmieniają się również nasze pojazdy. Transit Custom jest teraz wyposażony w modem FordPass Connect, dzięki czemu możesz połączyć się z aplikacją FordPass Pro. Aplikacja ta to niezwykle przydatne narzędzie, które dobrze jest mieć pod ręką, bowiem umożliwia zdalne sterowanie vanem. Wraz z każdą aktualizacją będzie jeszcze lepiej poznawała Ciebie, Twoją pracę i otaczającą Cię rzeczywistość. Zatem, podczas gdy Ty planujesz swoją przyszłą trasę, FordPass Pro pozostaje w gotowości, by udzielać Ci wsparcia. Aplikacja szczególnie koncentruje się na wspomaganiu takich obszarów jak bezpieczeństwo, wydajność i stan techniczny pojazdów.

FORD SYNC 3 – ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA OBSŁUGI GŁOSOWEJ

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja tego systemu. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze i można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim – z ich pomocą obsłużysz nawigację, system audio czy swój telefon. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8’’ ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Ford SYNC 3 jest wyposażony w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego telefonu na ekranie dotykowym pokładowego systemu multimedialnego.

Ford SYNC interior display
Transit Custom parked near building with two men loading up

ZABEZPIECZENIA

New Ford Transit Custom parked against brick building

DWA WYSOKIEJ KLASY SYSTEMY ALARMOWE DO WYBORU

Jako opcja w Fordzie Transit Custom dostępny jest system alarmu obwodowego, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Dostępny jest także bardziej zaawansowany system alarmowy Thatcham. Alarm ten uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.

CHROŃ SWOJĄ FIRMĘ

Doskonale wiemy, jak ważną rolę w firmie potrafi pełnić pojazd użytkowy. Właśnie dlatego wyposażyliśmy aplikację FordPass Pro, dedykowaną przedsiębiorcom, w funkcję SecuriAlert, która podnosi poziom ochrony Twojego samochodu. Jak? Jeśli drzwi Forda zostaną odblokowane lub otwarte, nawet przy użyciu zduplikowanego klucza, system wyśle powiadomienie na Twój smartfon.

Trader in front of key shop with Transit Custom parked next to shop
New Blue Ford Transit Custom key fob detail

MOŻESZ ZDECYDOWAĆ, KTÓRE DRZWI MAJĄ BYĆ OTWARTE, A KTÓRE ZAMKNIĘTE

Transit Custom został wyposażony w wyjątkowo bezpieczny, zdalnie sterowany zamek centralny. Możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe pozostają zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi pojazdu. Możesz także sprawdzić status blokady Live Lock i zdalnie oddzielnie odblokować strefy kabiny czy przestrzeni ładunkowej, korzystając z aplikacji FordPass Pro.

New Ford Transit Custom door shielding detail

ZAMKI ANTYWŁAMANIOWE

Wszystkie zamki w drzwiach są zabezpieczone przed włamaniem przy użyciu siły.

Transit Custom parked outside with mountains view

BEZPIECZEŃSTWO

PEŁNA KONTROLA – BEZ WZGLĘDU NA OBCIĄŻENIE

System kontroli obciążenia pojazdu współpracuje z układem ESP, zapewniając kontrolę i stabilność bez względu na obciążenie.

New Ford Transit Custom with Load Adaptive Control

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej