TRANSIT CUSTOM – CECHY, FUNKCJE, UŻYTECZNOŚĆ

Ford Transit Custom interior view with pastry

KOMFORT JAZDY 

MOBILNE BIURO

Funkcja uchylnej kierownicy pozwala przekształcić kabinę w praktyczne, wielofunkcyjne środowisko do wykonywania wielu codziennych czynności, w tym do prowadzenia biura lub spożywania posiłku. Podwójny fotel pasażera z przodu wyposażono w łatwo dostępny schowek pod fotelem, który bez trudu pomieści laptop, dokumenty i akcesoria biurowe.

DELIVERY ASSIST

Funkcjonalność Pakietu Delivery AssistDostępne na początku 2024 r została zaprojektowana z myślą o dostawcach i pozwala zoptymalizować wiele zadań. Konfiguracja odbywa się za pośrednictwem 13-calowego ekranu dotykowego i umożliwia dostosowanie ustawień z uwzględnieniem preferencji Twoich i pracowników Twojej firmy. Funkcje podlegające ustawieniom to hamulec postojowy, wyłączanie silnika, domykanie szyb, włączanie świateł awaryjnych i wiele innych.

Ford Transit Custom delivery assist
Ford Transit Custom interior view

ŁĄCZNOŚĆ

Ford Transit Custom in red

UŻYTECZNOŚĆ I KOSZTY

Ford Transit Custom in the evening

PROWADZENIE

Ford Transit Custom digital instrument cluster

CYFROWY ZESTAW WSKAŹNIKÓW

Wszystkie potrzebne informacje zawsze przed Tobą. Cyfrowy zestaw wskaźników o wysokiej rozdzielczości prezentuje kierowcy informacje wraz z czytelnymi, łatwymi do interpretacji ikonami. Możesz nadać priorytet informacjom, które chcesz zobaczyć, w tym poleceniom nawigacji i informacjom o statusie pojazdu.

REFLEKTORY LED

Charakterystyczne reflektory przednie teraz z funkcją adaptacji strumienia światłaSystemy wspomagające kierowcę to dodatkowe funkcje. Oferują one optymalny poziom jasności w zmiennych warunkach, na przykład po wyjeździe z dobrze oświetlonego miasta do obszarów z naturalnym oświetleniem. Światła drogowe z funkcją przeciwdziałającą oślepianiu (Glare Free) mogą wykrywać innych użytkowników drogi i regulować wiązkę światła, tak aby nie oślepiać innych kierowców.

Ford Transit Custom led headlights
Ford Transit Custom auto shifter

DŹWIGNIA AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Dźwignia automatycznej skrzyni biegów jest montowana na kolumnie kierownicy, co pozwala na łatwe przejście przez kabinę. Informacje o pracy nowej 8-stopniowej automatycznej przekładni biegów mogą być wyświetlane na cyfrowym zestawie wskaźników. Skrzynia zapewnia płynną jazdę, dzięki której Ty i Twoi pasażerowie możecie cieszyć się komfortem podróży. Zdolność holowania przyczepy pojazdu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów wynosi 2500 kg.

Ford Transit Custom Trail

OSIĄGI

Ford Transit Custom driving modes

TRYBY JAZDY

Transit Custom dostępny jest z sześcioma trybami jazdySystemy wspomagające kierowcę to dodatkowe funkcje do wyboru (Normal, Eco, Sport, Slippery Road, Tow/Haul i Trail), które dostosowują reakcję przepustnicy, zachowanie układu kierowniczego i zmianę biegów. Każdy z trybów jazdy został dostrojony tak, aby ułatwić jazdę w danych warunkach optymalizując osiągi pojazdu.

NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA (AWD)

Napęd na wszystkie kołaSystemy wspomagające kierowcę to dodatkowe funkcje Napęd na wszystkie koła ma na celu utrzymanie przyczepności w zimie lub w trudnym terenie, a także poprawę pokonywania zakrętów i utrzymywania toru jazdy nawet przy standardowych oponach.

Ford Transit Custom all-wheel drive (AWD)
Ford Transit Custom mechanical limited slip differential (MLSD)

MECHANIZM RÓŻNICOWY O OGRANICZONYM POŚLIZGU (MLSD)

Poprawia prowadzenie pojazdu dzięki automatycznemu przenoszeniu momentu obrotowego w warunkach słabej przyczepności na koło o najwyższej przyczepności. Pozwala to na łatwiejsze pokonywanie mokrych, śliskich i wymagających nawierzchni, w tym dróg nieutwardzonych.

Ford Transit Custom interior view

BEZPIECZEŃSTWO

Ford Transit Custom interior view

PODUSZKI POWIETRZNE

Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz zmuszony z nich skorzystać, ale dla spokoju ducha nowy Transit Custom oferuje więcej poduszek powietrznych w standardzie niż kiedykolwiek dotąd. Poduszka powietrzna pasażera jest teraz bezpiecznie umieszczona w górnej części, co zwalnia miejsce na desce rozdzielczej. Tylne poduszki kurtynowe znajdują się w drugim rzędzie siedzeń, a poduszki boczne umieszczono z tyłu oparć foteli przednich, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa w przypadku kolizji.

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej