RANGER RAPTOR-WŁAŚCIWOŚCI

Stworzony, bym imponować osiągami. Zaprojektowany, by pokonywać trudne trasy. Nowy Raptor łączy możliwości terenowe z DNA Ford Performance. Jego niesamowity arsenał możliwości oferuje wyrafinowany system zarządzania jazdą w terenie i najnowsze zawieszenie FOX zapewniające doskonałą pracę w najtrudniejszych warunkach. Całości dopełnia muskularny wygląd, który robi niesamowite wrażenie, gdziekolwiek nowy Raptor się pojawi.

All-New Ford Ranger front view driving rocky terrain

OSIĄGI

Prezentowany model Ford Ranger Raptor w specyfikacji niezgodnej z UE

KRÓL OFF-ROADU

Wyjątkowe podwozie modelu Ranger Raptor o konstrukcji ramowej zostało zaprojektowane tak, aby sprostać najbardziej wymagającemu środowisku pracy i pokonać najtrudniejsze przeszkody terenowe.

NOWE SILNIKI

Raptor dostępny jest z dwoma imponującymi silnikami. Do wyboru masz nową jednostkę wysokoprężną Bi-turbo EcoBlue o pojemności 2 litrów lub benzynową V6 EcoBoost o pojemności 3 litrów, wyposażoną w dwie turbosprężarki zwiększające moc i szybkość reakcji. Każdy z nich błyskawicznie reaguje na pedał gazu i oferuje ogromne rezerwy mocy zapewniające doskonałe osiągi w terenie.

Ranger Raptor engines

AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

Zaawansowana, 10-stopniowa automatyczna przekładnia zapewnia optymalne przyspieszenie oraz niezwykle niskie zużycie paliwa. W pojeździe zastosowano system adaptacyjnej optymalizacji zmiany biegów w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezproblemowe dostosowanie pracy przekładni do zmieniających się warunków. Efekt? Zarówno na autostradzie, jak i w trudnym terenie, zawsze będziesz na odpowiednim biegu we właściwym czasie. 

Ranger Raptor steering wheel close up
All-New Ford Ranger side view driving rocky terrain

PROWADZENIE

Prezentowany model Ford Ranger Raptor w specyfikacji niezgodnej z UE

Ranger Raptor interior change gears fast

PŁYNNA ZMIANA BIEGÓW

Inspirowane rajdami samochodowymi łopatki zmiany biegów ze stopu magnezowego zostały zamontowane przy kierownicy, co pozwala na szybką i łatwą zmianę biegów bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy.

CYFROWY ZESTAW WSKAŹNIKÓW[2]

Cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,4" wyświetla informacje kluczowe z punktu widzenia kierowcy za pomocą intuicyjnych, czytelnych ikon. Możesz ustalić priorytet rodzaju wyświetlanych informacji, na przykład powiadomień systemu nawigacji. Co więcej, każdy tryb jazdy posiada własny motyw kolorystyczny.

Ford Ranger Raptor close up steering wheel
Ranger Raptor interior rear seats

Ford Ranger Raptor Sports-style seats

FOTELE W SPORTOWYM STYLU

Wnętrze Raptora jest po sam dach wypełnione elementami Ford Performance. Jednym z nich są inspirowane wyścigami, wyprofilowane przednie fotele zapewniające optymalne podparcie. Skórzana tapicerka premium z elementami zamszowymi MIKO oraz logo Raptor dodatkowo podkreślona kontrastowymi szwami.

ZESTAW DODATKOWYCH PRZEŁĄCZNIKÓW

Konsola pod sufitem z sześcioma przełącznikami oraz okablowaniem służy do podłączenia zewnętrznych akcesoriów – belki świetlnej czy wyciągarki. Dzięki tak przygotowanemu pojazdowi możesz bez problemu podłączyć zakupione urządzenia i sterować nimi z wnętrza Raptora.

Ford Ranger Raptor upfitter switches
Ranger Raptor interior shot

ŁĄCZNOŚĆ

Ranger Raptor closer look on steering wheel

FORD SYNC 4(1)

Nowy system informacji i rozrywki SYNC 4 jest najnowocześniejszym systemem tego typu. Oferuje 12-calowy ekran dotykowy, sterowanie głosowe, łączność z chmurą, zdalne aktualizacje, Integrację ze smartfonem i wiele innych funkcji, które ułatwiają kierowcy jazdę i lepszą komunikację – i z pojazdem, i ze światem.

SKOMUNIKOWANA NAWIGACJA

Za sprawą łączności z chmurą system SYNC 4 daje możliwość bardziej precyzyjnego wyznaczania miejsca docelowego, informuje o natężeniu ruchu drogowego i pozwala na bardziej zaawansowane planowanie trasy. Ponadto, jeśli trasa przejazdu jest dłuższa niż szacowany zasięg, system SYNC 4 może zaplanować najwygodniejsze postoje na tankowanie.

Ranger Raptor Interior
All-New Ranger Raptor display detail

BEZPRZEWODOWE AKTUALIZACJE OPROGRAMOWANIA

Aktualizacje oprogramowania Ford Power-UP sprawiają, że Twój Raptor stale się rozwija. Technologie oparte na chmurze pozwalają na bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania. Aktualizacje są szybkie, łatwe i często odbywają się w tle, więc nawet nie zwrócisz na nie uwagi. 

All-New Ford Ranger Raptor rear 3/4 view

UŻYTECZNOŚĆ I KOSZTY

Ranger Raptor loadbed

SKRZYNIA ŁADUNKOWA I TYLNA KLAPA

Ranger Raptor zapewnia imponującą pojemność 1233 litrów przestrzeni ładunkowej. Jest również wyposażony w tylną klapę z mechanizmem łatwego podnoszenia/opuszczania, dzięki czemu załadunek jest znacznie łatwiejszy.

OŚWIETLENIE STREFOWE

Oświetlenie strefowe umożliwia oświetlenie poszczególnych obszarów wokół pojazdu. To idealne rozwiązanie do nocnego rozstawiania namiotu i prac po zmroku, które także zwiększa bezpieczeństwo podczas wsiadania i wysiadania. Oświetleniem strefowym możesz sterować za pośrednictwem ekranu systemu SYNC 4 lub zdalnie przez aplikację FordPass. 

Ford Ranger Raptor exterior zone lighting
Ranger Raptor rugged design

WYRAZISTA STYLISTYKA

Przeprojektowane nadwozie Raptora wyróżnia się potężną kratą wlotu powietrza z dużym napisem FORD i światłami do jazdy dziennej w kształcie litery "C", a także niezwykle muskularną linią, potężnymi przednimi i tylnymi zderzakami, czarnymi stopniami bocznymi i przednimi zaczepami holowniczymi.

All-New Ford Ranger Raptor driving road front 3/4 view

BEZPIECZEŃSTWO

Five-Star safety

BEZPIECZEŃSTWO NA 5 GWIAZDEK

Euro NCAP jest wiodącą i niezależną europejską organizacją oceniającą bezpieczeństwo pojazdów. Przeprowadza ona ewaluacje nowych pojazdów z wykorzystaniem surowych kryteriów. Ford Ranger otrzymał najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę, która jest potwierdzeniem naszej dbałości o bezpieczeństwo.

BEZPIECZEŃSTWO

Nowy Ford Ranger Raptor został zaprojektowany z myślą o Twoim bezpieczeństwie. Wyposażyliśmy go w wiele technologii, które nieustannie chronią Ciebie, Twoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Wśród nich znajdziesz system monitorowania martwego pola w lusterkach, system zapobiegający kolizjom,system automatycznego hamowania pokolizyjnego czy pierwszą w segmencie pick-upów poduszkę powietrzną między fotelami, która oddziela kierowcę i pasażera w momencie kolizji.[5]

Ford Ranger Raptor on the road

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej