JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Dostawcze > TRANSIT PODWOZIA > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Zaawansowana, nowa technologia silnika

Nowy Transit Podwozie wyposażony jest w zaawansowane 2-litrowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue, dzięki którym jest jeszcze mocniejszy i wydajniejszy. Cztery dostępne warianty mocy  zapewniają do 185 KM oraz 415 Nm momentu obrotowego. Każdy silnik spełnia rygorystyczne wymogi standardów dotyczących emisji spalin Euro 6.2. Pojazd jest również dostępny z silnikiem Heavy Duty Truck (HDT) oraz w wersji mild Hybrid Electric Vehicle (mHEV) zapewniającej jeszcze lepszą oszczędność paliwa i niższe emisje CO2.

Napęd EcoBlue Hybrid

Nowy Ford Transit Podwozie z kabiną z napędem EcoBlue Hybrid doskonale sprawdzi się  podczas podróży na krótkich dystansach, szczególnie po mieście i przy niższych prędkościach.

Ford Transit Chassis Cab front view

Silniki Ford EcoBlue

Nowy Ford Transit Podwozie z kabiną wyposażony jest w zaawansowane 2-litrowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue, które zapewniają wyjątkową wydajność. Są one również dostępny z silnikiem HDT (Heavy Duty Truck) oferującym jeszcze więcej mocy i większy moment obrotowy – to idealne rozwiązania dla każdego, kto planuje konwersje nadwozia o dużym ciężarze.

Nowoczesna 10-stopniowa automatyczna skrzynia biegów

Zaawansowana, nowa 10-biegowa automatyczna skrzynia biegów zapewnia optymalne przyspieszenie i oszczędność paliwa. Wykorzystuje ona również system adaptacyjnej optymalizacji zmiany biegów w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezproblemowe dostosowanie skrzyni biegów do zmieniających się warunków. Efekt? Zarówno na autostradzie, jak i w trudnym terenie, zawsze będziesz na właściwym biegu w odpowiednim czasie. Dostępna do pojazdów z tylnym napędem RWD.W pojazdach z napędem na przednie koła FWD dostępna jest 6-biegowa przekładnia automatyczna. Skrzynia A10 dostępna będzie od produkcji luty 2020.

10 speed automatic transmission close up
Ford Transit Chassis Cab 6-speed manual transmission

Przekładnia 6-biegowa

Nowy Ford Transit Podwozie z kabiną wyposażony jest w 6-biegową przekładnię manualną, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny i wydajny.

Pomaga jeździć oszczędniej

Nowatorski system Ford EcoMode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie inteligentne oprogramowanie daje wskazówki, jak obniżyć zużycie paliwa.

Ford transit chassis cab with ecoguide graphic
New Ford Transit Chassis Cab interior dashboard close up

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto Start-Stop

Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa.

Teraz zawsze zatankujesz właściwe paliwo

Dzięki systemowi Ford Easy Fuel zatankowanie niewłaściwego paliwa będzie praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Niewłaściwa końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu. A ponieważ Ford Easy Fuel jest systemem bezkorkowym, nie trzeba brudzić sobie rąk podczas tankowania.

New Ford Transit Chassis Cab ford easy fuel close up
New Transit Chassis Cab front view

Kontrola przyśpieszenia pomaga jeździć oszczędniej

To innowacyjne rozwiązanie kontroluje możliwość przyśpieszania w zależności od poziomu obciążenia. Pozwala to zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 15%! Technologia ta pomaga również ograniczyć zużycie silnika, hamulców i opon.

Wydajniejsze ładowanie akumulatora

Technologia ta wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora (Ford Smart Regenerative Charging). W przeciwieństwie do tradycyjnych układów, pozwala zaoszczędzić paliwo i ograniczyć emisję trujących gazów, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.

New Ford Transit Chassis Cab recharging battery  close up
Top