JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Dostawcze > TRANSIT PODWOZIA > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Ford Transit Podwozie z kabiną jest wyposażony w inteligentne technologie wspomagające kierowcę oraz systemy chroniące zarówno Ciebie, jak i Twój pojazd oraz ładunek. Innowacyjne rozwiązania pomagają nawet uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki.

Ford Transit Chassis Cab showing pre-collision assist

Ochrona pieszych

Opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji. Dodatkowo system wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) zapewnia maksymalną wydajność układu hamulcowego podczas sytuacji awaryjnej, monitorując nacisk na pedał hamulca i w razie potrzeby automatycznie zwiększając go.

Pełna kontrola w każdych warunkach

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Electronic Stability control technology animation
Roll Stability Control

Maksymalna precyzja podczas pokonywania zakrętów

Układ poprawiający stabilność na zakrętach (TVC) optymalizuje rozkład momentu obrotowego pomiędzy kołami. Efekt? Lepsza stabilność oraz zwiększona przyczepność i precyzja manewrowania, która pomaga w pokonywaniu zakrętów czy oraz nierówności na drodze.

Zapobieganie przewróceniu się pojazdu (RSC)

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Keeping your trailer safely in line
New Transit Chassis Cab carrying heavy load

Maksymalna przyczepność, minimum wysiłku

Zaawansowany układ kontroli trakcji (TCS) zapobiega buksowaniu kół i zapewnia maksymalną możliwą przyczepność, osiągi i stabilność, gdy są one najbardziej potrzebne. System ten nieustannie monitoruje i rozkłada moc na poszczególne koła, zapewniając stałą przyczepność podczas przyspieszania.

Kontrola toru jazdy przyczepy

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

New Transit Chassis Cab with trailer indicating sway control
New Transit Chassis cab showing airbags

Rozbudowany system poduszek powietrznych

Ford Transit Podwozie z kabiną dostępny jest z kurtynami powietrznymi, poduszki dla kierowcy i pasażera oraz poduszki boczne. Zaawansowane czujniki umieszczone w kluczowych miejscach pojazdu to gwarancja szybkiej i kontrolowanej reakcji. 

Czujniki ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Tyre pressure sensor detail in Transit Chassis Cab
Top