Home > Dostawcze > TRANSIT PODWOZIA > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Ista ułatwiających codzienną jazdę technologii jest długa: od pomocy przy ruszaniu pod górę po system, który wezwie za Ciebie służby ratownicze. Znajdziesz też wiele systemów dbających o bezpieczeństwo Twoje, Twojego pojazdu oraz przewożonego ładunku.

Diagram of Ford Electronic stability control

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Ciągła ochrona przed przewróceniem

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Keeping your trailer safely in line

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Maksymalna precyzja podczas pokonywania zakrętów

Układ poprawiający stabilność na zakrętach (TVC) optymalizuje rozkład momentu obrotowego pomiędzy kołami. Efekt? Lepsza stabilność oraz zwiększona przyczepność i precyzja manewrowania, która pomaga w pokonywaniu zakrętów czy oraz nierówności na drodze.

Ford transit on motorway road grip

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.

Dodatkowa moc przy hamowaniu awaryjnym

System pomaga osiągnąć maksymalną skuteczność hamowania w sytuacjach awaryjnych. Wyczuwa nacisk wywierany przez kierowcę na hamulec i w razie potrzeby automatycznie go zwiększa. Aby jeszcze mocniej skrócić drogę hamowania, zastosowano nowy system hydraulicznego wspomagania tylnych hamulców, który uruchamia się, gdy włączony jest system ABS.

Ford Transit Chassis Cab side view
Tyre pressure sensor detail in Ford

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Zaawansowany system poduszek powietrznych

Ford Transit chroni kierowcę i pasażera za pomocą zarówno przednich poduszek powietrznych, jak i specjalnych kurtyn. Zaawansowane czujniki rozmieszczone są w kluczowych miejscach pojazdu, dzięki czemu gwarantują szybką i skoordynowaną reakcję całego systemu. Poduszkę powietrzną pasażera można dodatkowo szybko wyłączyć, a informacja o jej dezaktywacji zostanie wyświetlona w zestawie wskaźników na desce rozdzielczej.

Driver, passenger, side and curtain airbags
You choose which doors you want to lock and unlock

Ty wybierasz, które drzwi mają być otwarte, a które zamknięte

W standardowym wyposażeniu nowego Forda Transit Podwozie z kabiną znajduje się centralny zamek sterowany pilotem. Możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe są zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi pojazdu.

Niezależny alarm

Niezależny alarm dźwiękowy stanowi dodatkowy system zabezpieczający, dostępny wraz z opcjonalnym alarmem Thatcham. Uruchomienie alarmu powoduje włączenie syreny. Ponieważ ma ona własne, niezależne zasilanie, nie można jej odłączyć poprzez odcięcie akumulatora.

An extra, independent back-up alarm
Anti-tamper shielded door locks

Zamki antywłamaniowe

Wszystkie zamki w drzwiach zostały zabezpieczone przed włamaniem przy użyciu wiertła lub dłuta.

Alarmy

Alarm obwodowy uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Natomiast zaawansowany system alarmowy Thatcham  uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.

Ford Transit Chassis Cab at construction site
Top