Home > Dostawcze > TRANSIT > Features > Prowadzenie

Prowadzenie

Nowy Ford Transit Van został zaprojektowany tak, aby był  bardziej wydajny i łatwiejszy w prowadzeniu. A dzięki zaawansowanym silnikom, łatwo można dostosować go do prowadzonego biznesu. W ręce kierowcy oddajemy również 10-stopniową automatyczną skrzynię biegów, a także technologie poprawiające ekonomikę jazdy i ograniczające emisje zanieczyszczeń – Auto Start/Stop czy Acceleration Control.

Ford Transit Van ekran przedstawiający Park Assist

Bezstresowe parkowanie i łatwiejsze cofanie

Active Park Assist wspomaga parkowanie. System sam wyszukuje odpowiednie miejsce, a gdy już to zrobi, automatycznie naprowadza na nie pojazd. Kierowcy pozostaje tylko kontrolowanie pedału gazu, hamulca i biegów zgodnie ze wskazówkami podawanymi przez system. Co więcej, w nowym Fordzie Transit Van kamerę cofania umieszczono na wysokości dachu, a obraz z niej, wraz z wirtualnymi liniami ułatwiającymi parkowanie, wyświetlany jest na ekranie w centralnej części konsoli.

Układ wspomagania kierownicy, który reaguje na każdą sytuację

Elektryczne wspomaganie kierownicy dostosowuje siłę wspomagania do prędkości pojazdu, jednocześnie pomagając zmniejszyć zużycie paliwa. (Standard we wszystkich wersjach FWD i RWD, nie dotyczy silników HDT6 i napędu AWD)

Ford Transit Van ze wspomaganiem kierownicy
Ford Transit Van przednia kamera szerokokątna

Kamera szerokokątna

Niewielka kamera umieszczona z przodu pojazdu przekazuje obraz wyświetlany w trybie podzielonym na wielofunkcyjnym ekranie wewnątrz pojazdu, pozwalając kierowcy zobaczyć wszystko, co znajduje się po obu stronach samochodu. Przednia kamera szerokokątna jest niezwykle przydatna w momencie wyjeżdżania z wąskiej przestrzeni parkingowej lub przy wjeżdżaniu na ruchliwą ulicę przy ograniczonej widoczności na drodze.

Dodatkowa pomoc przy cofaniu

System Cross Traffic Alert ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca parkingowego. Po wykryciu nadjeżdżającego pojazdu lub innej przeszkody układ emituje wizualne i akustyczne ostrzeżenia. Technologia ta wchodzi w skład systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS).

Ford Transit Van z systemem Cross Traffic Alert
Ford Transit Van z inteligentnym napędem na wszystkie koła

Inteligentny napęd na wszystkie koła

Inteligentny napęd na wszystkie koła idealnie sprawdzi się podczas pracy w trudnym terenie. Dostępny jest on w wybranych modelach Forda Transit Van.

Światła LED do jazdy dziennej

Energooszczędne i nowoczesne światła LED imponują wyrazistą stylistyką i pomagają innym kierowcom zobaczyć Twojego Forda Transit Van. Dostępne tylko w połączeniu z reflektorami ksenonowymi.

Ford Transit Van światła LED do jazdy dziennej
Ford Transit Van Traffic Sign Recognition

System rozpoznawania znaków drogowych

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Ford Transit Van z układem ułatwiającym ruszanie na wzniesieniach (HSA)
Ford Transit Van grafika obrazująca funkcję asystenta podmuchów bocznych

Asystent podmuchów bocznych

System pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy pojazdu podczas silnych bocznych podmuchów wiatru. Rozwiązanie to podwyższa zarówno poziom komfortu, jak i bezpieczeństwa.

System ostrzegający kierowcę o zmęczeniu

System Driver Alert monitoruje zachowanie kierowcy podczas jazdy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

Ford Transit Van kierowca pijący kawę
Top