Home > Dostawcze > TRANSIT > Features > Osiągi i zużycie paliwa

Osiągi i zużycie paliwa

Nowy Ford Transit jest napędzany całkowicie nowymi 2-litrowymi silnikami TDCi Ford EcoBlue. Został przygotowany do jeszcze intensywniejszej i wydajniejszej pracy. Dostępny z zaawansowaną, 10-biegową automatyczną skrzynią biegów o szerokiej gamie wyposażenia. Generuje więcej mocy i momentu obrotowego od swojego poprzednika, jednocześnie zapewniając mniejsze zużycie paliwa oraz niższą emisję CO2.

Ford Transit Van silnik

Zaawansowana, nowa technologia silnika

Nowy Ford Transit Van jest wyposażony w zaawansowane, 2-litrowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue, dzięki którym jest bardziej wydajny niż kiedykolwiek przedtem. Cztery dostępne układy napędowe zapewniają do 185 KM mocy – z pewnością znajdziesz wśród nich opcję dopasowaną do swoich potrzeb.

Nowy Ford Transit jest również dostępny z silnikiem Heavy Duty Truck (HDT) dla klientów, którym zależy na jeszcze większej wydajności. Jednostka ta idealnie nadaje się w przypadku konwersji pojazdów i ciężkich zabudów.

Silnik elektryczny poprawiający wydajność

W celu zoptymalizowania wydajności nowy Ford Transit dostępny jest w wersji „mild Hybrid". Niewielki silnik elektryczny współpracuje z silnikiem spalinowym, aby zmniejszyć zużycie paliwa.

Ford Transit Van widok z tyłu na jadący pojazd
Dodatek AdBlue

Dodatek, który eliminuje zanieczyszczenia

System selektywnej redukcji katalitycznej (Selective Catalytic Reduction – SCR) wykorzystuje substancję AdBlue®, czyli płyn na bazie mocznika i wody, który powoduje rozkład NOx w spalinach na azot i wodę. Następnie filtr cząstek stałych redukuje ponad 99% cząstek wydalonych przez rurę wydechową. Aby zapewnić należyte funkcjonowanie tego systemu, zbiornik AdBlue® silnika wysokoprężnego Ford EcoBlue należy wypełniać płynem AdBlue®. Na panelu instrumentów zapali się stosowny sygnał ostrzegawczy, gdy poziom płynu będzie zbyt niski.

Pomoc w oszczędnej jeździe

Nowatorski system Ford EcoMode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie inteligentne oprogramowanie daje wskazówki, jak obniżyć zużycie paliwa.

Ford Transit Van z Ford EcoMode
Ford Transit Van sześciobiegowa przekładnia

Sześciobiegowa przekładnia pozwala oszczędzać paliwo

Nowy Ford Transit Van posiada 6-biegową przekładnię manualną, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny i wydajny, a zmiany przełożeń są szybkie i bezproblemowe.

Wydajniejsze ładowanie akumulatora

Technologia ta wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora (Ford Smart Regenerative Charging). W przeciwieństwie do tradycyjnych układów, pozwala zaoszczędzić paliwo i ograniczyć emisję trujących gazów, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.

Ford Transit Van ładowanie akumulatora
Top